Tokį prašymą Vilniaus apygardos teismui pateikė G. Mišeikio advokatas po to, kai žemesnės instancijos teismas nutraukė baudžiamąją bylą dėl senaties, tačiau pripažino kaltu dėl aplaidumo tarnyboje.
Vilniaus apygardos teismui Ginklo fondo direktorius Gintautas Mišeikis teigia, jog nėra kaltas dėl to, kad Policijos departamentas įsigijo brokuotų sprogdiklių, nuo kurių nukentėjo du Antriteroristinių operacijų rinktinės "Aras" pareigūnai.
Tuo tarpu, byloje valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras Gediminas Jukna tikina, kad G. Mišeikis yra kaltas
Savo sprendimą teismas skelbs kovo pabaigoje.
Šių metų sausį Vilniaus miesto apylinkės teismas nustatė, kad Ginklų fondo direktorius G.Mišeikis padarė jam inkriminuotą nusikalstamą veiką, tačiau nutraukė bylą dėl senaties.
G.Mišeikis buvo teisiamas už tai, kad dėl neatsargumo netinkamai atliko tarnybines pareigas organizuodamas detonatorių pirkimą iš Bulgarijos.
Sudarydamas sandorį G. Mišeikis nepamatė, kad dar sovietmečių pagamintas pirkinys neturi garantijos. Už juos sumokėta iš Policijos departamento biudžeto rinkos kainomis.
G. Mišeikio advokatas įsitikinęs, jog atsakomybės reikėtų patraukti Bulagrų firmą, kuri nuslėpė prekės galiojimo terminą ir neinformavo, kad sprogdikliai pagaminti dar sovietmečiu ir jau patyrė eroziją.
Nutraukdamas baudžiamąją bylą Vilniaus apylinkės teismas paliko nenagrinėtą nukentėjusiuoju pripažinto Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aro“ pareigūno civilinį ieškinį – pareigūnas buvo sužalotas savaime sprogus nekokybiškiems detonatoriams.
Pasak prokuroro G. Juknos, civilinis ieškinys bus atskirtas ir nagrinėjamas civiline tvarka. Kaip žinia, sužalotas pareigūnas reikalauja iš G. Mišeikio atlyginti jam 200 tūkstančių litų žalą. Teisme sužalotas "Aro" išminuotojas teigė, kad po įvykio pasikeitė jo gyvenimas, pareigūnas neteko šešių pirštų, jam sprogo ausų būgnelis, visą kūną nusėdo skeveldros.
Netinkamu tarnybai pripažintas „Aro“ pareigūnas iki šiol skundžiasi bloga klausa, jį kankina skausmai.
Kitas nukentėjusysis „Aro“ pareigūnas buvo sužalotas nesunkiai. Tik po šių pareigūnų sužalojimo buvo apžiūrėti visi detonatoriai – paaiškėjo, kad jų jau seniausiai nebegalima naudoti, be to, jie net nebuvo kokybiški ir pagaminti ne iš leistinų medžiagų.
Nelaimė įvyko dar 2007 metais, kai „Aro“ būstinėje nugriaudėjo sprogimas, kai pamainos vyresnysis specialistas 38 metų A.D. iš dėžutės išėmė elektrinius detonatorius ir pradėjo vynioti įpakavimą.
Kitas sprogimas nugriaudėjo tais pačiais metais Kauno rajone, Ruklos poligone. Per sprogimą buvo sužalotas su detonatoriais dirbęs „Aro“ pareigūnas.