Lietuvos fotomenininkų sąjunga pagerbs pernai mirusio vieno iš savo narių fotomenininko ir keliautojo, kino operatoriaus Jono Kazlausko atminimą. Trečiadienį (02.05) sostinės "Prospekto" galerijoje atidaroma šio autoriaus fotografijų retrospektyvinė paroda.
J. Kazlauskas (1941-2002) daugelio atmintyje išliko kaip aistringas keliautojas. Jo nebaugino kelionių sunkumai ir pavojai. Būdamas vos šešerių, J. Kazlauskas kartu su šeima buvo ištremtas į Sibirą, tolimą Irkutsko kraštą. Tremties užgrūdintas fotografas niekada nesibaidė sunkių užduočių ir temų.
Nerami siela J. Kazlauską vedė ten, kur dar juntamas mirties dvelksmas, o gyvybės trapumas kaip niekur kitur atrodo akivaizdus. Taip jis su fotoaparatu apkeliavo Šiaurės kraštus, Šiaurės lediniuotame vandenyne sekdamas olando Willemo Barentso karavelės, žuvusiųjų poliarinių ekspedicijų pėdsakais, pabuvojo karo nuojautų apimtoje Čečėnijoje, užfiksavo Černobylio tragedijos dydį.
Sovietmečiu ne kartą apsilankęs su ekspedicijomis šiaurėje, vėliau J. Kazlauskas fiksavo Lietuvos valstybės atgimimo pradžią, Sausio13-osios ir Medinininkų tragedijas. Nepriklausomybės metais į Sibirą fotomenininkas sugrįžo įamžinti lietuvių tautos tragedijos pėdsakus. Ten gimė ciklas "Tremtis" ir fotografijų albumas "Teesie...".
"Prospekto" galerijoje eksponuojama per 60 fotografijų iš svarbiausių J. Kazlausko kūrybos etapų: "Šiaurės ciklo", "Tremties", "Černobylio", "Čečėnijos" ir kitų fotografijos ciklų.
Juozo Kazlausko retrospektyvinė darbų paroda veiks iki vasario 23 dienos.
ELTA