Seimui atmetus Vyriausybės siūlymą apmokestinti įmonių lengvuosius automobilius, Vyriausybė atsisako ir ketinimų galbūt dar šiemet apmokestinti ir žmonių automobilius.
„Mes gavome premjero pavedimą išanalizuoti galimybę dėl visuotinio mokesčio už automobilius įvedimo ir noriu pasakyti, kad vakar pasirašiau išvadą, kurią išsiunčiau į Vyriausybę. Apžvelgdami visą Europos šalių patirtį, visgi siūlome, kad šiame ekonominiame laikmetyje visuotinis automobilių apmokestinimas būtų netikslingas, pirmiausia dėl to, kad labai smarkiai yra pakilęs akcizas už degalus“, - po valdančiosios koalicijos tarybos pasitarimo penktadienį žurnalistams sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
Jo teigimu, žmonės, pirkdami kurą, sumoka nemažą akcizo mokestį, ir šie pinigai skiriami kelių infrastruktūrai.
„Todėl dar papildomai apmokestinti gyventojų automobilius, kada žmonių pajamos mažėja, bedarbystė didėja... Manome, kad tai prieštarautų normaliai ekonominei logikai, todėl mes siūlome neįvesti visuotinio automobilių apmokestinimo“, - kalbėjo susisiekimo ministras.
Jo teigimu, toks pasiūlymas pateiktas Vyriausybei, tačiau dėl to dar gali būti diskutuojama Vyriausybės strateginio planavimo komitete, Seimo frakcijose.
„Bet aš manau, kad šitos koalicijos viena problemėle yra tai, kad iš pradžių yra pasakoma kažkas, o po to sėdama ir diskutuojama. Aš siūlyčiau iš pradžių diskutuoti, susitarti ir tada visuomenę informuoti. Aš manau, kad yra mažai šansų, kad šiemet toks įstatymas atsirastų“, - aiškino E.Masiulis.
Jis, be to, pranešė, kad pastaruoju metu, įmonėms tikintis naujo automobilių mokesčio, jos masiškai pradėjo išregistruoti savo lengvuosius automobilius ir perregistruoti juos fizinių asmenų vardu. Todėl, E.Masiulio nuomone, iš planuotų 300 mln. litų geriausiu atveju biudžetas iš šio mokesčio būtų surinkęs apie 100 mln. litų.
Premjeras Andrius Kubilius praėjusią savaitę pareiškė, kad mokesčio už žmonių automobilius įvedimas būtų svarstomas vėliau šiais metais, pasvėrus visus už ir prieš. Jis teigė, jog tai būtų daroma įvertinus visą situaciją - ir europinę praktiką, ir šalies ekonomikos būklę.
Jo teigimu, šis mokestis per metus siektų 150-200 litų.