Tarnybos metu padarytą žalą valstybės tarnautojai turėtų kompensuoti iš savo kišenės, įsitikinęs Seimo narys liberalcentristas Eligijus Masiulis, Seimo posėdžių sekretoriate įregistravęs Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio pakeitimo projektą.
"Šiuo metu vykstantys nesusipratimai su konfidencialios ir operatyvinės informacijos patekimu į viešumą, kai yra padaroma didžiulė žala tiek privatiems asmenims, tiek valstybei, dar kartą mums priminė apie privalomą, didelę valstybės tarnautojų atsakomybę už savo darbo kokybę", - sakė antradienį spaudos konferencijoje E. Masiulis.
Šiuo metu veikiančiame Valstybės tarnybos įstatyme numatyta, kad valstybės įstaiga iš žalą padariusio tarnautojo gali reikalauti ne daugiau kaip 9 vidutinių valstybės tarnautojo darbo užmokesčių atlyginimo. E. Masiulis siūlo padidinti iš tarnautojo reikalaujamos sumos dydį iki 15 vidutinių valstybės tarnautojo darbo užmokesčių.
Pasak E. Masiulio, parengtu projektu yra siekiama padidinti asmeninę valstybės tarnautojų finansinę atsakomybę už priimtus sprendimus, dėl kurių buvo patirta nuostolių. Dabar šie nuostoliai kompensuojami iš valstybės biudžeto, o pagal naują tvarką tarnautojai padarytus nuostolius turėtų atlyginti iš asmeninių lėšų.
Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas pažymėjo, kad šiuo metu valstybės tarnautojams yra teikiamos didelės darbo ir socialinės garantijos, siekiant stabilaus ir kokybiško valstybės tarnybos funkcionavimo. Tuo pačiu visuomenė, pasak jo, turi teisę tikėtis ne tik kokybiškų valstybės paslaugų, bet ir atitinkamos atsakomybės naudojant valstybės galias.
Žurnalistams pasiteiravus, ar šis projektas yra skirtas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovui Valentinui Junokui, parlamentaras sakė, kad būtų "per didelė garbė ir per didelis dėmesys, jeigu įstatymus pradėtume rengti ir taikyti vienam pareigūnui".
Tačiau jis patvirtino, kad siūlomas pataisas išprovokavo dabartinė situacija. "Jeigu nėra numatyta atsakomybė, tai, vadinasi, ką noriu - tą ir darau. Valstybės tarnautojų atsakomybės klausimas visais laikais buvo keliamas. Šiandien jis yra nepakankamas", - teigė E. Masiulis.
Anot jo, reikėtų taip pat atitinkamai pakeisti Baudžiamojo proceso kodeksą ir Civilinį kodeksą.
E. Masiulis sakė, kad Valstybės tarnybos 33 straipsnio pataisos projektą siūlys priimti neeilinėje arba rudenį vyksiančioje eilinėje Seimo sesijoje.
ELTA