• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl antrą savaitę besitęsiančių rekordinių karščių Prancūzija pirmadienį sušvelnino ekologinius reikalavimus atominėms elektrinėms, siekdama padėti joms patenkinti labai išaugusį elektros poreikį.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal suteiktą išimtį atominės elektrinės galės į upes išleisti karštesnį negu paprastai vandenį, panaudotą aušinimui. Tai leis išvengti dalinio ir laikino elektros tiekimo nutraukimo.

REKLAMA

Vyriausybės pareigūnai išsamiau nekomentavo pirmadienį Paryžiuje per krizinį pasitarimą pasiektų susitarimų. Pasitarimui, kuriame dalyvavo kelių ministerijų, valstybinės bendrovės "Electricite de France" ir elektros paskirstymo tinklų operatorės RTE atstovai, pirmininkavo pramonės ministrė Nicole Fontaine (Nikol Fontan).

REKLAMA
REKLAMA

Dėl užsitęsusių karščių ir sausros Prancūzijos padėtis tapo sudėtinga, nes 80 proc. jos elektros energijos poreikio patenkina 19 atominių elektrinių ir 58 jų reaktoriai, kurių aušinimui naudojamas upių vanduo. Vanduo būdavo išleidžiamas atgal į upes, atvėsinus jį iki tam tikros temperatūros. Tačiau gyvsidabrio stulpeliui kylant, o vandens lygiui upėse slūgstant, atsakingoms žinyboms teko spręsti dilemą: arba išleisti į upes karštesnį vandenį ir taip sukelti galbūt ekologinę katastrofą, arba mažinti gamybos apimtis, dėl to galbūt reikės išjungti elektros tiekimą daliai vartotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl ekologinių reikalavimų "Electricite de France" jau sumažino kai kurių elektrinių pajėgumą, o aplinkosaugos ministrė Roselyne Bachelot (Roselin Bašlo) įspėjo, jog ateityje, jei karščiai neatslūgs, gali tekti nutraukti elektros tiekimą daliai privačių ir ūkinių vartotojų.

REKLAMA

Nors Prancūzija yra elektros energijos eksportuotoja, jai kartais tenka importuoti elektrą iš kaimyninių valstybių, nes padidėjus vartojimui atominių elektrinių pajėgumas padidinamas tik per tam tikrą laiką.

Laisvojoje rinkoje parduodamos elektros energijos kaina pirmadienį pasiekė naują rekordą - megavatvalandė elektros didžiausio vartojimu metu kainavo 375 eurus. Vokietijoje kainos irgi pasiekė aukščiausią lygį nuo 2001-2002 metų žiemos, o Didžiojoje Britanijoje jos pakilo iki aukščiausio per dvejus metus lygio.

REKLAMA

Elektros energijos paklausą labai padidino visą Europą apėmusi karščio banga, nuo kurios žmonės gelbėjasi pasileisdami kondicionierius ir ventiliatorius.

Paryžiuje, pavyzdžiui, naktis į pirmadienį buvo šilčiausia nuo meteorologinių stebėjimų pradžios - 25,5 laipsnio Celsijaus. Vietos gydytojai teigia, kad nuo užsitęsusių karščių miršta vis daugiau pagyvenusių žmonių. Jie kaltina atsakingas sveikatos apsaugos tarnybas nesiimant jokių priemonių krizinei situacijai spręsti.

Pirmadienį oro temperatūra Prancūzijoje siekė apie 40 laipsnių Celsijaus.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų