Didžiosios Britanijos audito ir konsultavimo paslaugų bendrovė perspėja, jog britų apsisprendimas trauktis iš Europos Sąjungos neabejotinai sumažins tarptautinių investicijų srautus į jų šalį.
Didžioji Britanija šiame penkete buvo nuo 2009-ųjų.
Šiemet patraukliausių investicijoms šalių reitingo viršūnėje rikiuojasi JAV, Kinija, Vokietija, Kanada, Prancūzija.
Tokį reitingą „Ernst & Young“ sudaro rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais apklausdama 1,7 tūkst. didelių įmonių iš 45-ių šalių vadovus.
Didžiosios Britanijos aprangos rinkai gresia didžiausias per 7 metus nuosmukis
Drabužių, avalynės ir aksesuarų pardavimai Didžiojoje Britanijoje šiemet gali sumažėti labiausiai nuo 2009 metų, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“, cituojantis pirkėjų elgesį analizuojančios įmonės „Kantar Worldpanel“ atliktą tyrimą.
Per 52 savaites iki rugsėjo 25 dienos „Kantar“ surinkti duomenys rodo, kad pardavimai pastaruosius keturis mėnesius mažėjo. Palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, šio sektoriaus mažmenininkų įplaukos smuko beveik 700 mln. svarų (850 mln. JAV dolerių).
Nuosmukis siejamas su keliomis priežastimis, įskaitant vartotojų nerimą dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES), t. y. vadinamojo „Brexit“, taip pat didelę konkurenciją rinkoje, dėl kurios įmonės negali kelti kainų, ir tai, kad britai vis labiau linksta leisti pinigus poilsiui ir kelionėms, o ne aprangai.
„Kantar“ vartotojų nuotaikų tyrimo skyriaus vadovas Glennas Tooke (Glenas Tukas) taip pat pažymėjo, kad smunkant įplaukoms, mažmenininkai pradeda mažinti investicijas į asortimento plėtrą, nors jas kaip tik reikėtų didinti.