1950-aisiais amerikiečių CŽV ir britų slaptoji žvalgybos tarnyba suvienijo savo jėgas tam, kad pralaužtų sovietų armijos gynybą ir pajėgtų perimti informaciją, kuri leistų nustatyti veiksmų kursą. Tai galėjo pavykti įgyvendinant operaciją „Gold“ – jos metu buvo numatyta iškasti tunelį po sovietų būstine Berlyne ir prisijungti prie fiksuoto ryšio linijų. Tačiau prieš pat misijos pradžią tunelį atrado šnipas George‘as Blake‘as ir sužlugdė misiją.
11. Operacija „Merlin“ (Merlinas)
Operacijos tikslas buvo sukurti netikrą ir klaidinantį atominį projektą ir jį pristatyti iraniečiams tam, kad taip panaudojus dezinformaciją būtų sutrikdytas jų atominio ginklo kūrimo procesas. Misija žlugo dėl to, kad planą pristatinėjęs mokslininkas įvardijo pačių iraniečių plano problemas ir taip ne sutrikdė, o paspartino jų atomonės bombos kūrimo procesą.
10. Projektas „MKNaomi“
„MKNaomi“ buvo vadinta CŽV ir Gynybos deparamento tyrimų programa, kuri buvo vykdoma nuo 1950-ųjų iki 1970-ųjų pabaigos. Informacijos apie šią programą turima labai mažai. Pranešta, kad tai buvo tarsi programos „MKDELTA“ tęsinys ir ją vykdę asmenys didžiausią dėmesį skyrė biologiniams projektams įskaitant ir biologinio karo medžiagas. Tikrinta, kaip laikyti tokias medžiagas, kurios gali paralyžuoti arba nužudyti bandymų subjektus, ir bandyta sukurti prietaisus, kurie leistų jas skleisti.
9. Operacija „Mockingbird“
Operacija „Mockingbird“ buvo slapta CŽV kampanija siekiant daryti įtaką žiniasklaidai 1950-aisias.
8. Operacija „Kufire“
Operacija „Kufire“ buvo programa, kuria siekta identifikuoti ir susekti visus komunistų partijos narius, kurie sugužėjo į Gvatemalą per Arbenzo rėžimą. Per „Kufire“ CŽV tikėjosi valdyti jų veiksmus. Ši operacija supažindino CŽV su Ernestu „Che“ Guevara.
7. Operacija „MIAS“
CŽV pradėjo operaciją „MIAS“ tam, kad galėtų nupirkti atgal stinger raketas, duotos modžahedams, kad šie galėtų kovoti su sovietų pajėgomis. Tam tikra prasme ši operacija buvo skirta pagerinti situaciją po kitos misijos – operacijos „Cyclone“ (Ciklonas) – kuri visų pirma leido finansuoti afganų-sovietų karo pradžią. Operacija laikoma nepavykusia dėl stebėjimo problemų; siekiant atgauti visasa raketas vyriausybė išleido daugiau nei 65 milijonus dolerių.
6. Operacija „Washtub“ (Praustuvė)
CŽV organizuota operacija „Washtub“ vykdyta tam, kad pavyktų parodyti Gvatemalą kaip artimą Maskvos sąjungininkę įkuriant netikrą sovietų ginklų sandėlį Nikaragvoje. Jei hipotezė pasitvirtintų, būtų galima nuversti Gvatemalos prezidentą Jacobo‘ą Arbenzą Guzmáną. Operacija laikyta sėkminga, nors ir nebuvo pasiekti pirminiai jos tikslai. Vietoje to, šnipai sugebėjo sukonstruoti Gvatemalos įvaizdį naudodamiesi sovietų povandeniniu laivu.
5. Programa „Phoenix“ (Feniksas)
CŽV, Australijos armijos parengimo komanda ir Pietų Vietnamo saugumo pajėgos dirbo kartu vykdydami programą „Phoenix“, kurios tikslas buvo neutralizuoti Viet Congo pajėgas. Bet vietoj to, kad būtų rengiamasi pulti kareivius, programos vykdytojai rinkosi civilių pagrobimus; iš pagrobtųjų vėliau bandyta išgauti informaciją. Dauguma civilių, ir ypatingai tie, kurie įtarti kaip Viet Congo nariai, būdavo ne tik pagrobiami, bet ir kankinami bei žudomi.
4. Peojektas „MKOften“
JAV Gynybos departamentas ir CŽV ėmė dirbo kartu vykdydami programą „MKOften“ , kurios metu buvo tiriamas įvairių vaistų poveikis žmonėms ir gyvūnams.
3. Projektas „Resistance“ (Atsparumas)
Projektas „Resistance“ buvo šalies viduje atliekama šnipinėjimo operacija, koordinuota CŽV Vidaus operacijų divizijos. Jos tikslas buvo surinkti informaciją apie JAV veikiančias grupuotes, kurios gali kelti pavojų CŽV įstaigoms ir personalui.
2. Projektas „Stargate“ (Žvaigždžių vartai)
Projektu „Stargate“ buvo vadinamas rinkinys kelių mažesnių projektų, kuriais JAV federalinė valdžia norėjo išsiaiškinti psichinių fenomenų logiką ir jų pritaikomumą kariuomenėje bei sprendžiant vidaus reikalus. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas „toliminiam matymui“: gebėjimui matyti labai toli esančius įvykius, vietas ar informaciją.
1. Operacija „Ivy Bells“
Siekdami turėti pranašumą Šaltojo karo metu, JAV armija, Nacionalinė saugumo agentūra ir CŽV dirbo kartu, kad prisijungtų prie societų komunikacijos linijų ir galėtų gauti naujausios informacijos apie raketų technologiją, povandeninių laivų inovacijas ir kitus slapčiausius planus. Kai tik buvo išsiaiškinta, kad Ochotsko jūros dugnu besidriekiančios ilgos komunikacijos linijos jungia tokias bazes kaip Petropavlovskas ir Vladivostokas, iš karto pradėta vykdyti operaciją „Ivy Bells“.