1. Sudane daugiau piramidžių nei Egipte
Šioje šalyje piramidžių yra daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio valstybėje. Sudane yra mažiausiai 223 piramidės. Jų aukštis sudaro nuo 20 iki 30 metrų.
2. Šalys, kuriose eismas vyksta kaire kelio puse
Į šį sąrašą patenka tokios šalys kaip Japonija, Anglija ir dauguma buvusių jos kolonijų: Australija, Naujoji Zelandija, Indija ir taip toliau. JAV ir Kanada į šį sąrašą nepatenka.
3. Šalis, kur arklių daugiau nei žmonių
Mongolijos arklys – vietinė mongolų arklių veislė. Manoma, kad ji nepasikeitė nuo Čingischano laikų. Iš viso šalyje yra daugiau nei 3 milijonai tokių arklių, todėl jų skaičius viršija Mongolijos populiaciją (2,75 milijono). Nors šie arkliukai yra nedidelio ūgio, jie neturi nieko bendro su poniais.
4. Labiausiai lingvistiškai diversifikuota šalis
Papua Naujoji Gvinėja – šalis, kurioje vartojama daugiausia įvairių kalbų (daugiau nei 750). Labiausiai paplitusios – Motu ir prekybinė anglų kalba.
5. Aliaskoje yra smėlio kopų
Smėlio kopų slėnis Kobukas yra 40 kilometrų nuo Šiaurės poliaračio, tačiau vasarą oro temperatūra šiose vietose gali siekti 38 laipsnius. Kai kurių kopų aukštis gali siekti 30 metrų. Didysis Kobukas, Mažasis Kobukas ir kitos smėlio kopos dengia 25 kvadratinių mylių plotą.
6. Keisti malūnai Airijoje
Šioje šalyje malūnai sukasi pagal laikrodžio rodyklę, o kitose šalyse – prieš.
7. Londono tiltas per Havasu ežerą JAV
Londono tiltas buvo perkeltas ir pastatytas Leik Havasu Sityje. Kai septintajame dešimtmetyje jis pradėjo skęsti Temzėje, britai jį pakeitė naujesniu tiltu. O senojo tilto akmenys, iš kurių jis buvo pastatytas 1830 metais, buvo išstatyti prekybai.
1968 metais žmogus vardu Robertas Paxtonas MxCullochas įsigijo tilto akmenis už 2,46 milijono dolerių. Visi 10 246 blokai buvo nugabenti į Arizoną ir surinkti į tiltą per Havasu ežerą. Tiltas atidarytas 1971 metais.
8. Labiausiai izoliuotas pasaulio miestas
Pertas (Australija) yra labiausiai izoliuotas miestas planetoje. Atstumas iki artimiausio miesto sudaro 200 mylių per neįveikiamą dykumą.
9. Amazonės srovė
Jos srovė tokia stipri, kad netgi šimtas mylių nuo upės žiočių galima išsimaudyti gėlame vandenyje.
10. Ilgiausia kelionė traukiniu
Atstumas nuo Maskvos iki Vladivostoko sudaro apie 9000 kilometrų. Norint traukiniu įveikti šį atstumą, prireiks septynių dienų.
11. Miškų kirtimas
Šiuo metu pasaulyje liko 22 proc. visų miškų resursų. Vakarų Europa prarado 98 proc., Azija – 92 proc., Okeanija – 78 proc., Šiaurės Amerika – 66 proc., Pietų Amerika – 54 proc. Daugiau nei 45 proc. visų tropinių miškų pradingo per kelis pastaruosius dešimtmečius.
12. Trumpiausias tarpžemyninis komercinis reisas
Tai yra reisas iš Gibraltaro (Europa) iki Tanžero (Afrika). Atstumas sudaro 55 kilometrus, o skrydžio laikas – 20 minučių.
13. Plačiausias pasaulio tiltas
Plačiausias pasaulio tiltas – Harbor-Bridž, esantis Sidnėjuje. Jame yra net 16 transporto juostų – po 8 dviejuose lygmenyse. Jos plotis siekia 49 metrus.
14. Didžiausias pasaulyje rūmų kompleksas
Uždraustas miestas buvo Mingų dinastijos rūmai. Kompleksas dabar yra Pekino centre, jame veikia muziejus. Per daugiau nei 500 metų ši vieta buvo imperatorių namai, ceremoninis ir politinis Kinijos centras.
Kompleksą, pastatytą 1420 metais, sudaro 980 pastatų su 8707 kambariais. Rūmų plotas – 720 tūkstančių kvadratinių metrų.