• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Niekam ne paslaptis, kad šiandien vartotojai turi kaip niekad mažai atliekamų pinigų ne būtiniausiems pirkiniams. Tačiau yra puikių būdų, leidžiančių sutaupyti nesistumdant išpardavimų spūstyse, rašo businessinsider.com.

Niekam ne paslaptis, kad šiandien vartotojai turi kaip niekad mažai atliekamų pinigų ne būtiniausiems pirkiniams. Tačiau yra puikių būdų, leidžiančių sutaupyti nesistumdant išpardavimų spūstyse, rašo businessinsider.com.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perkant kai kuriuos daiktus visai nebūtina ir netgi nėra prasmės mokėti visą kainą, nes jums puikiai gali tarnauti ir jau daugiau ar mažiau naudotas.

REKLAMA

1. Dviratis. Dviračių, kaip ir automobilių,  kasmet pasirodo daugybė naujų modelių, todėl rinkoje atsiranda senesnio modelio mažai naudotų bei kokybiškų dviračių transporto priemonių. Tik būkite atsargūs – jei skelbimas internete atrodo nerimtas arba prie jo įdėta kito dviračio nuotrauka, parduodamas dviratis gali būti vogtas.

REKLAMA
REKLAMA

2. Knygos. Knygos – brangus malonumas, ypač teisės ar medicinos studentams. Vadovėliai vienam semestrui jiems gali kainuoti kelis šimtus litų. Skolinkitės iš vyresnių kurso draugų arba pirkite ne naujas knygas – ne tik sutaupysite pinigų, bet ir tausosite gamtą,

3. Vaikiški drabužiai. Nerekomenduojama taupyti tokiems daiktams kaip automobilio kėdutė ar vaikštynė, tačiau išlaidas drabužėliams tikrai galima sumažinti. Vaikai labai greitai išauga arba sugadina drabužius, todėl neverta į juos daug investuoti. Internete gausu tėvų, norinčių keistis ar parduoti išaugtus bei nepanaudotus drabužius, skelbimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Automobilis. Visiems patinka naujo automobilio kvapas, bet ar tikrai verta mokėti tris kartus brangiau vien dėl to? Vos išvažiavus nauju automobiliu iš salono, jo vertė sumažėja 20 proc., o ką jau kalbėti apie jo vertę po penkerių metų, kai transporto priemonė tebus verta trečdalio pradinės kainos. Prieš perkant naudotą automobilį patartina pasikonsultuoti su specialistais.

REKLAMA

5. Buitinė technika. Prieš išleisdami keliolika tūkstančių virtuvės baldų komplektui, paklausinėkite draugų ar artimųjų – galbūt jie žada savo keisti į naują ir senąjį parduoda pusvelčiui. Jei jūsų draugai neseniai apsigyveno kartu, tikėtina, kad įvairių virtuvės prietaisų ar baldų turės po du – tokiu atveju galite išlošti visi.

REKLAMA

6. Žaislai vaikams. Galite pirkti iš kaimynų ar internetu, galite keistis su draugais, turinčiais vaikų. Bet kokiu atveju ir sutaupysite, ir padarysite savotiška atrakciją savo vaikams. Dažnai vaikams greitai atsibosta turimi žaislai, ne visi jie būna mėgstami, todėl pirkti itin brangius verta tik išskirtiniais atvejais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Baldai. Šių taip pat galite gauti dovanų arba pigiai įsigyti iš draugų ar giminių – kai kurie jų tik apsidžiaugs galėdami atsikratyti atsibodusio stalelio ar fotelio. Dėvėtų, bet kokybiškų baldų gausu internete bei senienų parduotuvėse ar turguose.

8. Vestuviniai drabužiai. Jei nenorite dėvėtos vestuvinės suknelės, galite nuomotis arba dėvėtas pirkti tik pamergių sukneles. Daugumą perparduodamų drabužių yra išties geros būklės. Jei vis dėl to nusprendėte rinktis naują suknelę, gerai ją išsaugoje po šventės galite ją parduoti.

REKLAMA

9. Gyvūnai. Mokėti šimtus veisliniam šuniui ar katei įsigyti atrodo kiek beširdiška, kai globos namuose ir gatvėse pilna benamių gyvūnų. Priglaudę kieno nors paaugintą ir paliktą gyvūną ne tik sutaupysite, bet kartu atliksite gerą darbą ir jausite moralinį pasitenkinimą.

REKLAMA

10. Laisvalaikis. Jei nesate piratai ir perkate originalius DVD, CD ar vaizdo žaidimus, įsigykite juos naudotus. Su žaidimų konsolėmis ir nešiojamaisiais kompiuteriais šiek tiek kitokia situacija, nes pirkdami juos dėvėtus negausite garantijos.

11. Namai. Turint omenyje, kad ekonomika, o kartu ir nekilnojamojo turto rinka vis dar juda lėtai, protingas pasirinkimas būtų rinktis ne naują, o kiek senesnį namą ar butą. Rinkoje vis dar yra bankų areštuotų namų, kurie dažnai parduodami už žemesnę nei rinkos kainą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

12. Papuošalai. Neskubėkite į artimiausią prabangių papuošalų parduotuvę. Antikvariatuose ar lombarduose galima rasti išties puikių juvelyrikos dirbinių, nemanykite, kad ten – vien seni ir sulūžę papuošalai. Be to, teigiama, kad perparduodamų deimantų kainos yra kelis kartus mažesnės, nors iš esmės jų vertė lieka tokia pati.

REKLAMA

13. Dizainerių drabužiai ir aksesuarai. Jei jums per 20 ir jūs niekada nedalyvavote „vardinių drabužių mainytuvėse“ – daug praradote. Jei nežinote, kur tokios organizuojamos, renkite patys. Remiantis užsienio stileivų patirtimi, tai puikus būdas įsigyti vardinį drabužį, kurio šiaip negalėtumėte sau leisti. Kitas variantas – jau išpopuliarėję butikai mieste ir internete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų