• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elektromobilis, lenktyninio automobilio modelis, stilizuoti miestelėnų kostiumai ir kiti inovatyvūs ir praktiškai pritaikomi studentų sukurti darbai buvo pateikti respublikinei jaunimo sukurtų darbų konferencijai „Mano dovana Lietuvai“. Penktąjį kartą Vilniaus kooperacijos organizuojamoje konferencijoje buvo pristatyti 13 projektų, kuriuos rengė daugiau nei 40 jaunuolių iš įvairių šalies aukštųjų mokyklų.

REKLAMA
REKLAMA

Projekto baigiamasis renginys – konferencija buvo organizuota Vilniaus miesto savivaldybėje, kurioje visi norintys galėjo susipažinti su parengtais darbais.

REKLAMA

Konferencijoje dalyvavo ir jos dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Valentinas Stundys, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas, UAB „Trakų kooperacijos prekyba“ direktorė, valdybos pirmininkė Adelė Gedminienė ir Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikindamas konferencijoje susirinkusius studentus ir svečius Vilniaus kooperacijos kolegijos direktorius Romualdas Pusvaškis pabrėžė bendradarbiavimo svarbą ir akcentavo, kad veikiant kartu visus šiuos studentų darbus galima paversti realiomis darbo priemonėmis ar net pragyvenimo šaltiniu. „Kurdami kartu ir kooperuodamiesi studentai sukūrė tokius darbus, kurie gerokai pranoko jiems keliamus reikalavimus. Darbus pristatę studentai yra lyg tie pirmieji po žiemos besistiebiantys daigai, kad padovanotų Lietuvos įmonėms ir žmonėms naudingus techninės kūrybos darbus, kompiuterines programas, instaliacijas, meno kūrinius, verslo planus ir kitus darbus“, – sakė R. Pusvaškis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konferencijos organizatorių teigimu, tokio renginio pagalba yra siekiama puoselėti jaunimo pilietiškumą, ugdyti jo kūrybiškumą, verslumą ir paneigti visuomenėje tvyrančia nuomonę, kad aukštosios mokyklos neišmoko studijų metu jaunuolių įgyjamų žinių taikyti praktikoje. Konferenciją aplankė žmonės, kurie savo darbus pristatė pirmosiose konferencijose prieš 3-4 metus, o jų pristatyti darbai vis dar tobulinami ir plačiai taikomi praktikoje.

REKLAMA

Maitinimo įmonės patiekalų receptūros sudarymo ir valgiaraščio valdymo kompiuterinę programą drauge su kolega kūręs Mantas Čiplys sako, kad programą pradėjo kurti laisvalaikiu. „Tikėjome, kad sukūrėme pakankamai stiprų ir praktiškai pritaikomą produktą, tad nesinorėjo, kad jo gyvavimas užsibaigtų pristačius dėstytojui ir gavus įvertinimą, todėl nusprendėme jį pritaikyti praktikoje ir kompiuterizuoti Vilniaus kooperacijos kolegijos valgyklos darbą. Kuriant tokią programą buvo labai svarbu išanalizuoti visus maisto gamybos procesus, receptūros sudarymo smulkmenas, būsimo vartotojo darbo metodus. Programa turėjo būti inovatyvi, tačiau tuo pačiu ir lengvai perprantama“, – sakė M. Čiplys. Vaikino teigimu kelis metus naudojama programa veikia nereikalaudama jokių papildomų atnaujinimų. Programa galėtų būti lengvai pritaikoma bet kurioje maitinimo įstaigoje.

Konferencijos metu Vilniaus savivaldybės prieigose sustojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų sukonstruotas elektromobilis, o koridorius papuošė Vilniaus dizaino kolegijos, Vilniaus kolegijos ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentų sukurti meno kūriniai, fotografijos, dizaino ir grafikos darbai. Taip pat konferencijoje dalyvavo ir studentai iš Vilniaus kooperacijos kolegijos, Marijampolės kolegijos ir Vilniaus verslo kolegijos. Generalinis konferencijos rėmėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų