• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai paaiškėjo, kad „MG Baltic" korupcijos byloje nuteisti buvę parlamentarai Vytautas Gapšys ir Eligijus Masiulis savaitgaliais vaikšto laisvėje, kilo nepasitenkinimas ir tarp politikų, ir tarp kitų nuteistųjų, kurie mano, kad Kalėjimų departamento vadovybė Masiuliui ir Gapšiui sudarė išskirtines sąlygas.

Kai paaiškėjo, kad „MG Baltic" korupcijos byloje nuteisti buvę parlamentarai Vytautas Gapšys ir Eligijus Masiulis savaitgaliais vaikšto laisvėje, kilo nepasitenkinimas ir tarp politikų, ir tarp kitų nuteistųjų, kurie mano, kad Kalėjimų departamento vadovybė Masiuliui ir Gapšiui sudarė išskirtines sąlygas.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose. 

Lietuvos kaliniai per TV3 žinias pamatę, kad buvę politikai ir „MG Baltic“ korupcijos byloje nuteisti Vytautas Gapšys bei Eligijus Masiulis savaitgaliais jau gali mėgautis laisve – labai pasipiktino. Nes, anot jų, tai – neteisybė.  

„Tai – išskirtinis atvejis, o ne dėsningumas, dar skaičiau komentarus Mindaugo Kairio, tas kalėjimų departamento vadovas, nu, tai ten išvis toks prisitaikymas prie politikų užgaidų, ne daugiau“, – įsitikinęs Lietuvos kalinių sąjungos sekretorius Tautvaldas Snukiškis.

Piktinasi nelygybe

Kalinių sąjungos sekretorius stebisi, kad V. Gapšiui ir E. Masiuliui buvo pritaikyta resocializacijos galimybė, nes įprastai už panašius nusikaltimus kalintys nuteistieji laisvę savaitgaliais gali matyti kaip savo ausis.  

REKLAMA
REKLAMA

„Nemanau, kad tai yra masinis reiškinys, rezonansinė byla, bet, palyginus su kitomis rezonansinėmis bylomis, tiems piliečiams net ir po 10 metų nešviečia eiti į trumpalaikes išvykas“, – tvirtino T. Snukiškis.

REKLAMA

Lietuvos kalėjimų tarnybos vadovybė tikina, kad V. Gapšio ir E. Masiulio išleidimas į namus savaitgaliais – įprasta praktika, kuri taikoma nuteistiesiems. 

„Bausmių vykdymo kodeksas sudarytas taip, kad žmogus, keisdamas savo elgesį, gauna lengvesnes sąlygas, tai išimčių mes neturime politikams šiuo klausimu, išskyrus jų laikymo vietą“, – dėstė tarnybos vadovas Mindaugas Kairys.

Tam, kad realią laisvės atėmimo bausmę atliekantys kaliniai gautų galimybę kas ketvirtį ar savaitgaliais parvykti į namus, turi labai gražiai elgtis. Negerti, nerūkyti, sportuoti, dirbti kalėjimo naudai, pavyzdžiui, plauti kalėjimo patalpas, valyti dulkes, skusti bulves ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir elgesys, ir darbinė veikla, ir nuobaudų nebuvimas – visi tie elementai turi atitikti bausmių vykdymo kodekse nustatytas sąlygas tam, kad žmogus galėtų pretenduoti į tokią išvyką“, – teigė Mindaugas Kairys.

Tačiau kalinių atstovai teigia, kad, jei kaliniai žinotų, jog už gerą elgesį turės galimybę grįžti į namus, tai kalėjimai ir tardymo izoliatoriai galėtų net nesamdyti nei valytojų, nei virėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tu gyveni savo aplinkoje, tu ją ir tvarkaisi. – Bet neprivalo viršininkų? – Ne, viršininkų, va čia tai jau yra įžeidimas, jau čia yra pažeminimas viešas, kad čia va tave palaužė, čia nuo sovietinių laikų eina, jis pakluso, nusilenkė, laižo tau užpakalį ir ten eina namučio – trumpalaikė išvyka“, – kalbėjo kalinių atstovas T. Snukiškis.

REKLAMA

Parlamentarai – pasipiktinę

E. Masiuliui ir V. Gapšiui atsivėrusiais keliais į laisvę stebisi dauguma kalbintų Seimo narių.

„Korupciniai nusikaltimai, sunkūs nusikaltimai, tai yra tie, kuriems dar kalbėjome apie bausmių griežtinimą ir panašiai, o čia – pavalgyti, susitikti, aš nesuprantu“, – nepasitenkinimo neslėpė Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Dainius Gaižauskas.

„Jeigu taikoma tokia tvarka visiems – viskas tvarkoj. Jeigu taikoma tik jiems – tada negerai“, – kalbėjo paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas.

REKLAMA

„MG Baltic“ korupcijos byla – rezonansinė, kurioje nagrinėta iki tol neregėto masto korupcija, apraizgiusi kai kurias politines partijas ir pačius politikus, kurie vos po metų už grotų gali savaitgalius leisti namuose.

„Atrodo labai keistai, kiek man žinoma, tai yra labai retas atvejis, kai kaliniai gali išeiti ir ypač už tokius rezonansinius nusikaltimus teisti kaliniai“, – teigė Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto narė Agnė Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš esu už resocializaciją, iš principo, bet tada turėtų griežto režimo kalėjime vienetai sėdėti, o mes ten turime tūkstančius asmenų. Tai, jei palygintumėt žmones, kurie neturi tokios galimybės, su šiais asmenimis, tai klausimų kiltų“, – pabrėžė Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Ignas Vėgėlė.

Prakalbo apie poveikį visuomenei

Parlamentarai sako, kad kalėjimo režimo lengvinimas „MG Baltic“ bylos nuteistiesiems tarsi žinia visiems: jei pagaus už stambią korupciją, tai gal jau po metų bus galima džiaugtis sąlygine laisve.  

REKLAMA

„Visuomenė tikisi, kad už tokias bylas būtų reali laisvės atėmimo bausmė ir ji būtų ryški. Ir dabar mato tuos žmones vaikštančius po „Maximas“ ir kitas parduotuves perkant prekes laisvai“, – pridėjo I. Vėgėlė.

„Kažkodėl mes negirdime apie kitų kalinių paleidimus ir apie juos nėra pranešama, o čia yra paleidžiami, jie išvyksta į namus, jie gali bendrauti, jie gali daryti naujas nusikalstamas veikas ir mes turime institucijas, kurios atsiveria iš esmės su tyla“, – piktinosi A. Širinskienė.

REKLAMA

TV3 žinios pasiteiravo Lietuvos kalėjimų tarnybos, kiek ir už kokius nusikaltimus nuteistųjų mūsų šalyje asmenų turi galimybę savaitgaliais ar kas ketvirtį parvykti į namus, tačiau atsakymo į šį ir kitus klausimus nesulaukė.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

..gaunas taip,kad kalejimu departamentas nupirktas,šiu recidivistu...Tu gauni sroka,sedi...kiek skire teisejas...O cia gaunas pabegimas iš zonos...Ir svarbiausiai visiem vienodai...
turėtų būti H. Daktaras
Paaiškinimas: ko nepadaro maži pinigai, padaro dideli...kad ir po tam tikro laiko, kai niekas nepamatys ...be to čia teisėtvarkos teisingumo klystkeliai. Kai vieni išteisino, o kiti nubaudė...linkėjimai lietuviška teisei
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų