„Feisbuko“ grupėje „Orų entuziastai“ viena moteris pasidalino vaizdo įrašu, kur matoma, kaip Anykščiuose virš galvos praskrido būrys paukščių. Jai tai pasirodė neįprasta, svarstė ar tam įtaką daro klimato kaita.
„Šiandien praskrido virš galvos kelios paukščių bandos. Įdomu pasidarė, ar normalu gruodžio 10 d. tai matyti, ar tai yra neįprasta? Ankščiau to nematydavau, bet o gal tiesiog nepastebėdavau?
O gal čia klimato kaita tam turi įtakos? Nes kiek „googlinau“, aiškios informacijos apie tai neradau“, – stebėjosi įvykio liudininkė.
Žmonės kelia savo teorijas dėl paukščių skraidžiojimo
Komentatoriai dalinosi savo asmeninėmis nuomonėmis, kodėl šie paukščiai galėjo praskristi. Keli asmenys pasakojo, jog patys savo akimis užfiksavo ne vieną pulką paukščių neseniai.
„Ir aš akimis užfiksavau labai didelius paukščių pulkus, vakar, t.y. gruodžio 9 d., Kūžiai, Šiaulių apskritis. Gal net koks 100 individų.
Man ir pasirodė keistoka, nesu mačiusi anksčiau taip“, – teigė komentuotoja Birutė.
Kiti asmenys komentaruose pastebėjo, kad taip galėjo nutikti dėl visai kitų priežasčių, nesusijusių su kilmato kaita.
„Paukščiai gruodžio mėnesį aktyviai migruoja. Ir tie pulkai nebūtinai reiškia, kad jie „išskrenda“. Tai gali būti tolimos kelionės tarpinė stotelė, praskridimas.
Neretai sustoja prie vandens telkinių pasimaitinti, pailsėti“, – spekuliavo po šiuo vaizdo įrašu „feisbuko“ grupės „Orų entuziastai” narė Inga.
Gamtininko pastebėjimai – tai nėra kažkas neįprasto
Skraidantys paukščiai, atrodo, jau nieko nenustebins. Tačiau keista yra tai, kad šaltuoju metų laiku, tada, kada paukščiai dažniausiai būna išskridę į šiltus kraštus, jie yra pasilikę Lietuvoje. Anot gamtininko Selemono Paltanavičiaus, klimato kaita tam neturį įtakos.
„Nieko bendro su klimato kaita čia neturi. Pavyzdžiui, jeigu varniniai paukščiai, tai jie susirenka miesto skveruose, parkuose, kapinėse esančiuose aukštuose medžiuose.
Labai sunku pasakyti, kai papildomos informacijos nėra, kai nežinia, kokie paukščiai, bet nieko neįprasto tikrai nėra“, – komentavo S. Paltanavičius.
Šis vaizdo įrašas sulaukė virš 20 tūkstančių peržiūrų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!