Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Tokia politika. Vieini kitus glosto... studentas ne vilkas i miska nepabegs..
"Ramanauskui

2008-03-06 19:48:04

Jeigu Jūsų liaupsinama akademinė bendruomenė nebūtų demoralizuoti bailiai, jų balsą jau būtume išgirdę. Tik studentai, kurie irgi yra akademinė bendruomenė, kelia reikalavimus, bet jiems spjaudo į veidukus."

Jie demoralizuoti ir jie gal ir bailiai ir taip yra padaryta todel, kad jie yra jau kokius 15 metu beteisiai. O tai palieka antspauda bet kam. Ir mano pozicija yra tokia, jei sios problemos neisspresim, tai neispresim nieko su jokiomis reformomis. Cia pats pastebejai esmine problema, o as siekiu ta problema isspresti suteikiant teises, uzdedant atsakomybe akademinei bednruomenei ir ugdant pilietiskuma ir gal po 15 metu mes jau kazka geriau turesim, cia negreitas darbas. Formuoti pilietine visuomene tai ne kazka pavogti, cia ilgiau uztrunka.
Cia jau anksciau esu pateikes pavyzdziu, kaip yra suedamas tas, kas isdrysta zodi istarti.
Studentų vadai visai neatstovauja ir neatspindi daugumos studentų nuomonės.
Tiesiog matosi, kaip vadukų pozicija keičiasi pop jų išrinkimo, kaip pradeda gauti ŠMM per Žalį bapkes.
Jeigu Jūsų liaupsinama akademinė bendruomenė nebūtų demoralizuoti bailiai, jų balsą jau būtume išgirdę. Tik studentai, kurie irgi yra akademinė bendruomenė, kelia reikalavimus, bet jiems spjaudo į veidukus.
BŪTINA, kad visi studentai tai žinotų. Vakarykštis (03 05) Vyriausybės sprendimas parodė, jog, paklūstant akademinės nomenklatūros valiai, buvo galutinai sužlugdytos aukštojo mokslo reformos viltys, ir taip aukštųjų mokyklų degradacija pasiekė finišo tiesiąją.

Tolimesni padariniai ir nomenklatūros veiksmai bus šie:

1. Neatlikus jokios esminės pertvarkos, akademinės nomenklatūros pastangomis išpūsta aukštojo mokslo sistema, kuri yra ne kas kita, kaip tik didele dalimi studijų ir mokslo imitavimo ir pinigų rijimo mechanizmas, griebsis paskutinio šiaudo. Kadangi ji šiuo metu yra LABAI arti bankroto ribos, ji nebegali laukti ir jau šį rudenį bus priimtas neatšaukiamas sprendimas įvesti visuotinę studijų įmoką, kurios esmė – įstatymiškai priversti studentus padengti bankrutuojančios imitacinio aukštojo mokslo sistemos kaštus.


2. Apie jokią kokybę kalbėti net neverta ir degradacija jau užprogramuota. Bankrutuojančios sistemos neišgelbės jokie iš studentų prisiplėšti pinigai. Jau netrukus bus pasiekta kritinė riba, o „gelbėti“ aukštąjį mokslą bus patikėta Laisvosios rinkos instituto "ekspertams", kurie su savo radikaliomis „laisvos rinkos nematomos rankos idėjomis“ jau sudalyvavo ne vienoje valstybinio turto prichvatizavimo akcijoje. Rezultatas bus toks: palikus aukštąsias mokyklas "nematomos rankos" valiai, jos ims konkuruoti anaiptol ne studijų ir mokslo kokybe, bet siekiu žūtbūt pritraukti ir prisivilioti kuo daugiau studentų, atnešančių savo pinigus. Čia laimės geriausias PRas, reklama ir didžiausias oportunizmas, laimės pinigų darymo mašinos, bet ne geriausi universitetai. Šitaip aukštasis mokslas bus galutinai sužlugdytas.

Dalis aukštųjų mokyklų bankrutuos, o to jau laukia jų turimos žemės ir pastatų ištroškę nekilnojamojo turto rykliai. Tikros reformos nebuvimo ir kuo skubesnio mokesčio įvedimo meldžiasi ir bankai, kuriems tai nauja injekcija ir praktiškai neišsenkamas pajamų šaltinis, nes, priversti už studijas pilną kainą mokėti studentai, bus priversti imti ir paskolas.

3. Šitaip „privatizavus“ aukštąjį mokslą bus padarytas precedentas taip pat sužlugdyti ir kitas sritis. Jau ruošiama sveikatos apsaugos „reforma“ pagal „laisvos rinkos principus“. Tai prives valstybę prie nepataisomos degradacijos. Akademinė ir politinė nomenklatūra, aukštojo mokslo ir valstybės „elitai“ tikisi sausi išlipti iš balos. Susikūrę aprūpintą gyvenimą sau, jie mielai pasiūlys nepatenkintiems emigruoti į labiau ekonomiškai išsivysčiusias šalis, o darbo jėgos trūkumą kompensuos imigrantais iš rytų. 10% „elito“ ir 90% aptarnaujančio personalo – tai niūri, bet reali Lietuvos vizija.

4. Mokesčio klausimas jau senokai būtų buvęs išspręstas „laisvos rinkos“ ir akademinės nomenklatūros naudai, jei ne saujelė akademinės bendruomenės, studentų ir piliečių, praėjusią vasarą ir rudenį laiku pakėlusių triukšmą. Tai lėmė, jog akivaizdus aukštojo mokslo vedimas į degradaciją buvo bent trumpam atidėtas ir trumpam buvo atsiradę vilčių, jog tikra ir esminė aukštojo mokslo reforma pajudės.

Vyriausybė svarstė įstatymo pataisas, kuriomis universitetų valdymas patikimas iš visuomenės atstovų sudarytoms taryboms, nepriklausomoms nuo siauros akademinės nomenklatūros, besipriešinančios bet kokioms reformoms. Deja, akademinė nomenklatūra darkart įrodė, kad virš jos – tik dangus, ir Vyriausybė patvirtino bei Seimui teiks Mokslo ir studijų įstatymą, kuris padėties niekaip nekeičia.

Klausimas tėra vienas – ar atsiras dabar pakankamas skaičius sąmoningų studentų, kurie drąsiai ir be kompromisų pasipriešins akademinės ir politinės nomenklatūrų savivalei? Jei ne, tuomet jau po kelių metų visiems bus akivaizdu, kad belieka tik akyse degraduoti, emigruoti arba loti ir kaukti prieš mėnulį.

Ką jums daryti, nuspręskit patys.
Tegyvuoja Vyriausybe sunaikinusi akademines bendruomenes teises ir laukianti is akademines bendruomenes tik paklusnumo!!!! O mano nuomone is akademines bendruomenes galima tiketis daugiau nei paklausnumo ir vergisko zvilgznio i daznai apsivogusia universitetu valzia, puoselejancia zemgrobius Senate, kaip yra VDU.
As pasilieku prie savo pasiulymu formuoti universitetu valdyma tokiu procesu:

1) Universiteto Rektorius yra renkamas visuotiniame darbuotoju, turinciu aukstaji issilavinima, susirinkime. Studentu atstovams skirti 10 procentu balsu.
2) Universiteto Senatas yra renkamas visuotiniame darbuotoju, turinciu mokslo laipsni (pedagogini varda), susirinkime.

Siu punktu neitraukimas reiskia, kad nuo universiteto valdymo yra nusalinama akademine bendruomene, is ju atimama teise rinkti, kas yra antidemokratiska ir gal net antikonstituciska.
Jei eiliniam Lietuvos pilieciui yra suteikta teise rinkti gerokai aukstesnius igaliojimus turincius Seima, Prezidenta, Savivaldybiu tarybas, tai kokiu gi pagrindu akademine visuomene su aukstuoju issilavinimu ir net turintys mokslo laipsnius yra nusalinti nuo tiesioginiu Rektoriaus ir Senato rinkimo.
Praktiskai sios placiosios demokratijos panaikinimas is 1991 m vasario 12 priimto Mokslo ir Studiju Istatymo paliko beteisius akademines bendruomenes narius ir kas salygojo visu siu ivairiu reformu, padarytu su aukstuoju mokslu, krize. Dabartiniame projekte vaziuojama tais paciais begiais, vadinasi turesime ir ta pati apverktina rezultata.
Visiskai nepriimtina ir visai nesuprantama, kas ir del ko kazkokiems isoriniams tarybos nariams suteikia teises, kurios atimtos is akademines bendruomenes? Tai aiskiai ves i dar gilesne korupcija ir baudziavine tvarka universitetuose.
Negaledami dalyvauti rinkimuose, akademines bendruomenes nariai yra nusalinami nuo kurybiskumo ir itakos universtetui ir kazkokie, su universitetu nesusije asmenys prades spresti jo likima? Is kur tokiu nesamoniu prisigalvojo?
Ka jau visai suniekinate akademine bendruomene?

Toki suniekinima gali organizuoti, atsiprasau, bet mano nuomone tik samoningu tikslu turintys vagys ar kitaip nesaziningi, trokstantys prisisiurbti prie valstybes biudzeto per universitetu finansavima.
Akademine bendruomene geriausiai zino kas ko vertas, tai del to akademines bendruomenes ir labiausiai bijo nesaziningu keslu turitys asmenys.


REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų