Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, mano, jog referendumas yra tinkamas būdas spręsti ypatingos svarbos - Ignalinos AE veiklos pratęsimo klausimą ir tiki, kad jis pavyktų, jei būtų rengiamas.
„Atominės elektrinės 2-ojo bloko pratęsimo klausimas yra ypatingas mūsų šaliai, jos žmonėms, ekonomikai, pagaliau jos priklausomybei, todėl gali būti sprendžiamas referendumu. (...) Aš manau, kada tikslai aiškūs, mūsų tauta juos pasiekia visuomet, ir čia, man atrodo, kaip tik tas atvejis“,- trečiadienį Žinių radijui sakė V.Muntianas.
Jei referendumas būtų surengtas ir nepavyktų, Seimo pirmininko teigimu, tai parodytų, kad lietuviai nori pasikeitimų ir gyvenimo kokybės gerėjimo, tačiau nieko dėl to nenori daryti.
Vyriausioji rinkimų komisija praėjusią savaitę iniciatyvinei grupei išdavė parašų rinkimo lapus dėl referendumo, kuriuo siekiama pratęsti Ignalinos AE veiklą iki 2015 metų, organizavimo.
Norint, kad referendumas būtų rengiamas, reikėtų surinkti ne mažiau kaip 300 tūkst. žmonių parašų. Tuo tarpu įvykusiu referendumas būtų laikomas, jei į jį ateitų ir už elektrinės veiklos pratęsimą dar penkeriems metams pasisakytų ne mažiau kaip trečdalis rinkimų teisę turinčių šalies gyventojų - maždaug 900 tūkst. žmonių.
Lietuva norėtų pratęsti Ignalinos atominės elektrinės darbą, nes naują jėgainę ketina pasistatyti tik maždaug po dešimtmečio, tuo tarpu Ignalinos jėgainę, vykdant įsipareigojimus Europos Sąjungai, planuojama visiškai sustabdyti 2009-ųjų pabaigoje.
Vyriausybė vasario pabaigoje sudarė komisiją, kuri nagrinės energijos tiekimo saugumo problemas uždarius Ignalinos AE, jos vadovu buvo paskirtas derybininku su Europos Sąjunga dėl jėgainės darbo pratęsimo vadinamas ekspremjeras Aleksandras Abišala.
Jis pareiškė manąs, kad jėgainės darbo pratęsimo tikimybė yra labai maža - apie 5 procentai, o su Europos Sąjunga įmanoma kalbėtis, tik ieškant politinių išeičių iš energetinės situacijos, kurioje Lietuva atsidurs po 2009 metų.