Piliečių santalka kreipėsi į Seimą ragindama užtikrinti tautos atstovybės savarankiškumą, būtina konstitucinėms priedermėms atlikti. Santalkai rūpestį kelia tai, kad Seimas aplaidžiai žvelgia į kontitucinę pareigą kontroliuoti, ar specialiosios tarnybos neveikia prieš įstatymą ir tautos interesus.
„Norėjome pareikšti susirūpinimą, kad mūsų žmonių, kaip pavyzdžiui, Vytauto Pociūno žūties aplinkybės nėra išaiškintos“, – sakė Piliečių santalkos dalyvis generolas Jonas Kronkaitis. Jis pateikė analogiją su kito buvusio agento – Aleksandro Litvinenkos – nunuodijimu.
„Didžioji Britanija į tą reikalą žiūri labai rimtai ir reikalauja ekstradicijos žmogaus, kurį įtaria. O pas mus vis tai nėra ištiriama, nesvarbu nusikaltimas. O jei atranda įtariamąjį, tai jis paprastai būna išteisinamas“, – Lietuvos radijui kalbėjo J. Kronkaitis.
Jis priminė Seimo bejėgiškumą reikalaujant analitinių Valstybės saugumo departamento pažymų apie galimą korupciją. „Na kaip taip gali būti tokioje institucijoje kaip Seimas?“, – stebisi generolas.
„Jei Lietuva išties demokratinė, joje turi būti nuodugniai ištirtos ir visuomenei paaiškintos visos Baltarusijoje žuvusio pulkininko Vytauto Pociūno perkėlimo į darbą Gardine priežastys ir aplinkybės.
Privalo būti iki galo ištirta ir visuomenei atskleista galima politikų, verslo ar kitų interesų grupių įtaka Valstybės saugumo departamento pareigūnų veiklai ir jų sprendimams.
Lietuvos Seimo nutarimas, įpareigojęs Valstybės saugumo departamentą iki šių metų sausio 10 dienos pateikti parlamentiniam tyrimui reikalingą medžiagą – analitines pažymas, demokratinėje valstybėje negali likti neįvykdytas.
Laisvoje Respublikoje nedelsiant turi būti sustabdytas pilietinę pareigą atlikusių ir parlamentui liudijusių valstybės pareigūnų persekiojimas“, – teigia Piliečių santalkos akcijos „Neišduok“ dalyviai savo pareiškime.
Jį pasirašė Leonidas Donskis, Jūratė Baranova, Vytautas V. Landsbergis, Andrius Mamontovas, Rimas Šapauskas, kiti žinomi visuomenės veikėjai.