Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
tai kur debilu sukurta kalbos inspekcija.isvaikyt tada na.sugalvojo
to nebuvo net tarybiniais laikais, kad lietuvių kalbai būtų tokia diskriminacija... ačiū partijai ir vyriausybei, kaip sakydavome...
Tipiskas pavyzdys, kaip padaroma problema is oro, ir paskui "sprendziama".
kokiu dar anglisku raidziu??????

lotynisku turi buti,o ne anglisku.
Jei žinutėje yra bent viena raidė, kurios nėra 26 ženklų anglų k. abėcėlė, tokios žinutės kiekviena raidė jau koduojama dviem baitais (o ne vienu).
Ne visos lietuviškos žinutės dvigubai brangesnės už „šveplas“ -- jei ji iki 70 ženklų, tai kainuos tiek pat, jei nuo 71 iki 140 -- dvigubai, o jei dar ilgesnė, tai atitinkamai. Kai kurios naujos „Nokia“ leidžia rašyti iki 1000 ženklų ilgio žinutę ir telefonas ją pats suskaido į tiek fizinių (siunčiamų ir apmokestinamų) žinučių, kiek išeina.
Žodžiu, romanų nėra ko pyškinti -- ir švepli jie bus brangesni už trumpą žinutę. Žodžius galima trumpinti -- man maloniau trumpinti, negu atsisakyti liet. raidžių :-).
Be to, telefono ekranėlyje rodo, kiek dar galima rašyti (iki minėto 1000), tad galima sustoti prieš pat 70-ą ar 140 ženklą.
Priklauso nuo telefono palaikomos rašmenų koduotės. Kai kurie modeliai lietuviškas raides padaro vertas keliasdešimt angliškų.
Kažkas specialiai nutylėta ar nepasakyta per klaidą?Lietuviškoje žinutėje telpa 70 ženklų, o rašant angliškai - 130.Negi mūsų kalboje tokios raidės kaip ąėįšųūęč ir panašios sudaro vos ne pusę mūsų kalbos ženklų?Netikite?Suskaičiuokite 70 raidžių lietuviškame tekste ir patikrinkite, kiek jame NE angliškų raidžių.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų