Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Stebiu visas diskusijas,vykusias nuo pat pradžių ir RATA pasisakymus dėl radioaktyvių atliekų kapinyno. Ne kartą buvo užsiminta, kad 9 EU valstybės tariasi dėl bendros saugyklos. Žinant Lietuvos valdžią ir mūsų gobšius veikėjus be abejo gundantis pasiūlymas Lietuvai, nes kitos valstybės užtikrins finansavimą. Galite įsivaizduoti vagių klanui kokios atsiveria galimybės. Juk neatsitiktinai ir kišami į atominę "veikėjai" neatsitiktiniai, nieko bendro neturintys su atomine energetika. ES Lietuva eilinė sąvartino vieta, kuriame galima talpinti visą jiems netinkamą šlamštą. Gaila, kad patys lietuviai to nenori suprasti - pinigas kvapo neturi, o prisiplėšus, galima išvažiuoti ir toliau nuo sąvartino. Atominė piliulė atiteks tik nustekentiems ubagams. Štai mūsų patriotinis pasidižiavimas.
Šiaip tai ne viskas švaru su tom vokiečių AE radioaktyvių atliekų saugojimu: visai nesenai iškilo skandalas ,kai prancūzų protestuotojai pasiuntė atgal į Vokietiją visą traukinį su radioaktyviom atliekom.Labai idomi situacija ir su LT radioaktyvių atliekų saugyklom: visi skaitėm ,kaip aktyviai ES ragina statyti jas greičiau Lietuvoje.Klausimas: ar atsisakius savo AE statybos nesusidarys viliojantys "rezervai" vakarietiškoms atliekoms? Prasiskolinusiai iki ausų valstybei tiesiog nebus jokių svertų atsispirti "teisingam" pasiūlymui.Taigi - o juk viskas prasidėjo nuo to , kaip pakomentavo Vagnorius prieš gerus metus , jog ES energetikos lobistai tiesiog skambino LT ministrui pirmininkui ir grasino ,jog dės visas pastangas ,kad LT nepriimtų į ES jei neuždarys savo saugios ir konkurencingos elektros energijos šaltinio - Ignalinos AE.O juk situacija krypsta į tai ,kad ne tik kad nebebūsim kažkokie el. energijos eksportuotojai ,bet dar ir privalėsim ES pakraštyje laidoti užsidarančių vakarietiškų AE radioaktyvias atliekas.Tai jau ,žinoma, iš sąmokslo teorijų ,tačiau kažkaip toks scenarijus kuo toliau ,tuo labiau ....
manau reikėtu ir mums pagalvoti apie vokiečių pasirinkimo praktiškumą
Vokietija atsisako atominių elektrinių, kurios dabar duoda ketvirtadalį vokiečių sunaudojamos elektros energijos. Vokietija pakeičia tai saulės, vėjo ir biologinių medžiagų energija. Kaip tai atrodo? Vokietijos gyventoja elektromobiliu atvažiuoja į darbą. Kol ji dirba, saulės ar vėjo generuojama elektros energija yra superkama iš gyventojų ir parduodama tos dirbančiosios automobiliui pakrauti. Jei ši Vokietijos pilietė nori ir gali, ji jos namų valdose taip pat gamina elektros energiją, kurią superka bendras tinklas. Sumaniai valdomas, toks tinklas perduoda energiją iš ten, kur ji pagaminama, įskaitant ir biologinių medžiagų pagrindu generuojamą energiją, į ten, kur yra jos poreikis. Vokietija vysto vandenilio gamybą, naudojant saulės ir vėjo energiją. Tas vandenilis ir yra pagrindinės energijos atsargos. Vokiečiai išplečia tokios ekonomikos mastą, todėl šių technologijų kainos krenta.

Tai vokiečių ir, manyčiau, visų mūsų ateitis. Anglies dvideginį atmosferoje kaupiančios technologijos yra vis labiau ribojamos ir toliau brangsta. Galų gale reikia mokėti tikrą kainą ir už branduolinių atliekų saugojimą. Pigiai niekas nenori jas priimti. Vokiečiams ši ateitis prasideda šiandien. Jie neslepia galvas į radioaktyvų smėlį, o drąsiai eina pasitikti tą ateitį. Mes gi gyvename jų vakarykščia diena. Bandome nusipirkti didžiulę atominę elektrinę, užkraudami jos draudimo riziką mūsų mažai valstybei ir mūsų vaikams. Jokia draudimo kompanija neturi pakankamai kapitalo tokio brangiai kainuojančio įvykio, kaip galima atominės elektrinės avarija, draudimui. Tai turi daryti mūsų valstybė. Ar tikrai norime imtis šio brangaus draudimo? Ar tikrai norime turėti dar vieną monopoliją šalyje ir mokėti už elektrą dar brangiau, negu mokame dabar. Monopolijos mažose valstybėse naudojasi padėtimi ir užlaužia kainas. Palyginkime benzino, kurį perkame iš monopolistų, kainas Lietuvoje ir kaimyniniuose kraštuose.

O ką mes galime padaryti kitaip? Ar įmanoma atsisakyti rizikos smarkiai užteršti mūsų aplinką? Galime peršokti per vystymosi stadiją. Afrikoje ir kitose vargingose pasaulio dalyse nėra pakankamai išvedžiotų telefoninių linijų, nėra ir pakankamai banko skyrių. Tų kraštų žmonės nekopijuoja laidų vedžiojimo ir bankų skyrių statymo. Jie masiškai naudojasi mobiliaisiais telefonais ir mobilia bankininkyste su tų telefonų pagalba. Afrikiečiai taip sugeba peršokti kelias vystymosi stadijas. Nejaugi mes nesugebėtume peršokti vieną, panaudodami mūsų kuklius resursus toms pačioms technologijoms, kuria atpigina Vokietijos ekonominis aktyvumas? Kartu vokiškas decentralizuotas energijos gaminimas sukurtų Lietuvoje žymiai daugiau pastovių darbo vietų, negu didžiulis atominis kompleksas, valdomas keleto žmonių, užsilikuių Lietuvoje nuo okupacijos laikų.

Paklauskime dar kartą A.Kubiliaus, A.Sekmoko ir kitų atominės energetikos Lietuvoje entuziastų. Ar tikrai norime dabar pradėti tai, ką jau baigia daryti labiausiai išsivysčiusi, ekonomiškai stambiausia ir sėkmingiausia valstybė mūsų kaimynystėje, Vokietija?

Akmens amžius pasibaigė ne dėl akmenų trūkumo. Iškastinio kuro amžius baigiasi ne dėl iškastinio kuro trūkumo. Vokietijos sprendimas rodo to amžiaus pabaigą. Norite likti akmens amžiuje? Prašom. Bet nedejuokite, kad jus išstumia danų kiaulės.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų