Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Ir išsipildys Suslovo svajonė - Lietuva be lietuvių...:-(
pinigai valdo mus.Deja,tokia tikrovė.Bet Lietuva bus,kol bus gyvas bent vienas lietuvis.
Manau, kad globalizacija ir hiperliberalizmas yra nesuderinami su Lietuvos egzistencija - ta Lietuva, kuri figūruoja LR Konstitucijoje. Pagal ją, valdžią turi tauta. Dabar gi mūsų bendram gyvenimui diktuoja užsienio jėgos. Lietuva, kaip matome šiuo atveju, formuojama ne pagal tautos principą, bet pagal laisvą darbo jėgos judėjimo principą, kuris importuotas iš užsienio. Neturime nei laisvės (įtakoti bendrus reikalus) nei tautiškumo - principo dėl kurio buvo kovojama prieš 18 metų.

Mūsų elitas kerta šaką ant kurios sėdi -- naikina bendrą susitarimą dėl valstybės gyvenimo. Jei nėra susitarimo, lieka jėga. Piliečių dauguma bus rami, kol ši ekonominė sistema sugebės siūlyti darbo vietas užsienyje, pramogas ir kai kam didesnes pajamas. Atėjus rimtesnei pasaulio ūkio krizei, mūsų piliečiai nebegalės bėgti į užsienį, nes užsieniečiai kratysis perteklinės darbo jėgos. Tada elitas atsidurs akis į akį su savo tautiečiais ir nebeturės kuo pateisinti savo valdžios.

Dabar atsikratyti globalizacijos nėra taip paprasta, nes valstybė rimtai ginanti savo suverenitetą bus izoliuota stipresnių užsienio jėgų. Bet globalizacija nėra amžinas reiškinys. Globalizacijai reikia hiperaktyvumo, taip vadinamo ekonomikos augimo, užsienio prekybos, pastovios darbo jėgos migracijos. Kiekvienas procentas BVP augimo reiškia papildomų gamtinių resursų suvartojimą, tame tarpe ir kurą, kuris sukelia vis didesnę grėsmę planetos ekologijai. Be to, iškasamų kuro resursų kiekis yra ribotas, ką ir byloja nepaprastai išaugusios naftos ir dujų kainos.

Dabartiniai globaliniai finansiniai sunkumai gali būti susiję su sisteminiais veiksniais, su gamtinių resursų ribotumu. Jei globalizacijos procesas vyktų pilnu tempu, naftos kainos lengvai peršoktų 100 JAV dol. už statinę ribą ir augtų dar daugiau. Iš paskos sektų anglies, vario, urano ir kt. resursų kainos. Dabar gi ,kai lėtėja pasaulinė ekonomika, naftos kainos kiek sumažėjo. Gali ateiti laikas, kai ši ekonominė sistema jau nebepatenkins daugumos, ir piliečiai bus priversti ieškoti kitokios istemos. Apie tai turėtų pagalvoti mūsų internacionalistai verslininkai, skubantys išsunkti paskutinį lašą pelno iš savo aplinkos.

nematau nieko blogo. visa europa "imigrantu budu" susireguliuoja darbo rinkos kainodara ir santykius. del nutautejimo ir pan. - nenutautejo d.britanija kazkaip nuo lietuviu ir arabu antpludzio...ir airija kazkaip laikosi...
bukit optimistai - atlaikysim ir mes...
be to - baltaruses ir kitos rytu moterys visai galetu "pakonkuruoti" su lietuvemis... :)
va kinieciai - cia tai beda.....
4-5 kinu kaimukai jei persikeltu i pakaune....tikrai susirupinti stipriai reiketu :)
Kai tam Rolandui baltarusiu vaikai pradės daužyti langus, kai jis Kauno gatvėse nebegalės susišnekėti lietuviškai, kai Kaune atsiras rajonai, kur jis, kaip lietuvie negalės įkelti kojos, nes bijos būti sumuštas, tada pažiūrėsim kaip jam bus puiku. Sovietams nepavyko nutautinti Lietuvos. Bet atrodo, tai padarys mūsų verslinykai kartu su korumpuota valdžia.
Kad tik nebūtų taip visoje Marijos žemėje... Ar ne laikas pradėti mokytis kiniečių kalbos? Na, pradžiai bent vieną - du dialektus.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų