Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Mano sūnus susituokęs. Noriu,kad mano palikimas atitektų būtent jam. Ar galiu taip padaryti testamentu??
@klausimas Kaip suprantu, norėtumėte, kad Jūsų turtą paveldėtų sūnus, bet ne jo sutuoktinė. Jūsų sūnus yra pirmos eilės įpėdinis pagal įstatymą. Jei kitų pirmos eilės įpėdinių nėra ir nebūtų testamento (kuriuo paliekate turtą ne jam, o kažkam kitam), tai jis ir paveldėtų Jūsų turtą. Jo paveldėtas turtas būtų jo asmeninė, o ne bendra sutuoktinių nuosavybė. Taigi, jei sūnus yra vienintelis pirmos eilės įpėdinis, jis, ir nesant testamento (kuriuo visas turtas paliekamas jam), vienas paveldės visą Jūsų turtą.
Beje,o tikrai - mirė žmogus, palikuonių nerasta, testamento nėra. Valstybė pasiima?
O kam atitenka turtas jei niekas netampa jo paveldetoju?
@Domisi Valstybei
klausimas Jei vienas is palikuoniu nepriima palikimo(gyvas-alkoholikas),kokius veiksmus turi atlikti priemusieji?aciu.
@Jolita Jei tas įpėdinis pats ar per atstovą nepriims palikimo per trijų mėnesių terminą (paduodamas pareiškimą pas notarą ar faktiškai jie valdydamas), tai bus laikoma, kas jis palikimo nepriėmė. Notaras išduos paveldėjimo teisės liudijimą palikimą priėmusiems įpėdiniams. Jei yra neaiškumų ar reikia išsamesnės konsultacijos, Jums gali pagelbėti notaras, tvarkantis paveldijimą. Taip pat gali pakonsultuoti advokatai.
O jei testamentas, paveldėtojo nuomone, sudarytas neteisingai? Jei palikta visai pašaliniam asmeniui,visai ignoruojant pirmos eilės palikuonis? Kokiais atvejais ir pagrindais galima skųstis ir nuo ko pradėti?
@Klausimas Testatorius savo turtą (jo dalį) gali palikti savo nuožiūra, t.y. ir asmenims, kurie yra, ir asmenims, kurie nėra įpėdiniai pagal įstatymą, taip pat valstybei, savivaldybėms, juridiniams asmenims. Testamentas gali būti pripažintas negaliojančiu, tačiau tik įstatyme nustatytais pagrindais, t.y,. jei testamentą sudarė neveiksnus asmuo, ar asmuo, kurio veiksnumas apribotas dėl piktnaudžiavimo alkoholiu, narkotinėmis ar toksinėmis medžiagomis, jei testamento turinys yra neteisėtas ar nesuprantamas, taip pat kitais sandorių pripažinimo negaliojančiais pagrindais (pagrindai išvardinti Civilinio kodekso 5.16 str. 1 ir 2 dalyse). Dėl testamento (jo dalių) pripažinimo negaliojančiu reikia kreiptis į teismą su ieškiniu. Jį gali pareikšti tik kiti įpėdiniai pagal įstatymą arba pagal testamentą, kurie paveldėtų, jeigu testamentas ar jo atskiros dalys būtų pripažintos negaliojančiomis.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų