• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos miškuose supjautos ir išvežti paruoštos medienos vagysčių pernai, palyginti su 2008-aisiais, padaugėjo dukart.

REKLAMA
REKLAMA

Generalinės miškų urėdijos (GMU) Miškų atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Petras Kanapienis tvirtina, kad tai lėmė ne medienos kaina ar jos paklausa rinkoje, o paprastų žmonių noras "apsirūpinti" statybine mediena ar tiesiog malkomis.

REKLAMA

"Nors pernai medienos kainos buvo sumažėjusios beveik perpus, rąstų pagrobta dvigubai daugiau nei pernai - per 800 kubinių metrų", - sako GMU atstovas.

Daugiausiai neteisėtų kirtimų ir medienos grobimo atvejų užfiksuota Vilniaus apskrityje, Telšių, Raseinių rajonuose.

Anot P. Kanapienio, pastaruoju metu pasikeitė miško vagysčių pobūdis, dabar ieškoma lengvesnių būdų pasipelnyti. Todėl medienos vagys į nusižiūrėtą vietą atvyksta su technika ir per valandą ar dvi prisikrauna kėbulą medienos.

REKLAMA
REKLAMA

Padažnėjus išvežti paruoštos medienos vagystėms, privačių miškų savininkai ir valstybinių miškų valdytojai siunčia nerimo signalus. Kaip viena kovos su rąstų grobimu priemonių minima miško kelių užtvėrimo galimybė.

Pasak P. Kanapienio, šiuo metu keičiama medienos saugojimo strategija - ją stengiamasi iškart išgabenti arba bent jau neišvežti į pakeles.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Tačiau tą daryti galime tik tokią žiemą, kaip ši, kai žemė įšalus ir su technika galima įvažiuoti giliau į mišką. Pavasarį, kai šaltis atslūgs, medieną vis tiek teks laikyti šalikelėse", - kalbėjo miškininkas.

Todėl žadama apriboti transporto judėjimą miško keliais. "Kitose Europos šalyse įprasta, kad įvažiavimo į mišką keliai yra užtverti. Tokią tvarką norėtume įvesti ir mes", - sako P. Kanapienis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų