Aštuoni iš dešimties Lietuvos gyventojų šiuo metu yra tos nuomonės, kad valstybės reikalai pastaruoju metu blogėja. Septyni iš dešimties yra nusivylę demokratijos veikimu.
Tokius gyventojų nuomonės apklausos duomenis pateikia rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“, vasario 15–23 dienomis atlikusi apklausą naujienų agentūros ELTA užsakymu.
Jos duomenimis, 81 proc. Lietuvos gyventojų antrąjį metų mėnesį buvo tos nuomonės, kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu blogėja.
Šeštadalis – 17 proc. – viešosios nuomonės apklausos dalyvių atsakė, kad reikalai pastaruoju metu Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę.
2 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Per mėnesį nuo sausio apklausos atsakymai į klausimą apie padėtį šalyje pakito nedaug.
Palyginti su situacija prieš metus – 2010 m. vasariu – padėties šalyje vertinimas pagerėjo 9 procentiniais punktais. Prieš metus tik 8 proc. respondentų teigiamai vertino padėtį Lietuvoje.
Kad reikalai šalyje pastaruoju metu krypsta į gerąją pusę, kaip ir anksčiau, dažniau mano jaunimas iki 30 metų, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, dirbantys valstybiniame sektoriuje, dešiniųjų pažiūrų rinkėjai bei tie, kurie savo šeimos finansinę padėtį vertina kaip gerą.
Dabartine padėtimi šalyje labiausiai nepatenkinti pensininkai, bedarbiai, namų šeimininkės bei vadovai.
Didelių pokyčių sociologai nepastebėjo ir apibendrindami vasario mėnesio apklausos demokratijos padėties vertinimus – per mėnesį šios kategorijos vertinimai pakito taip pat nedaug.
Antrąjį šių metų mėnesį septyni iš dešimties – 69 proc. – Lietuvos gyventojų buvo nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija.
Ketvirtadalis – 23 proc. – respondentų teigė esą patenkinti jos veikimu.
8 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Prieš metus – 2010 metų vasarį – patenkintų demokratijos veikimu Lietuvoje buvo 7 procentiniais punktais mažiau.
Demokratijos veikimu Lietuvoje santykinai labiau patenkintas jaunimas iki 30 metų, miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei tie, kurių šeimos mėnesio pajamos yra didžiausios – per 2000 litų.
Demokratijos veikimu daugiau nepatenkinti yra bedarbiai, namų šeimininkės bei tie, kurie savo šeimos finansinę padėtį apibūdina kaip blogą.