Milijardai litų už „Mažeikių naftą“ išlaisvina visas nuo šiol būsimas valdžias iš finansinių pančių. Valstybės iždas pilnas, įsipareigojimai tirpsta, o kas toliau? – klausia „Verslo žinios“ redakcijos skiltyje.
Varėnos merginų finansinę ir materialinę padėtį pagerino grybai ir uogos - regiono nacionalinis turtas, o Lietuvos valstybės įsipareigojimų kuprą ištiesino už juodojo aukso kainą parduota Mažeikių pašonėje riogsanti metalo ir mechanizmų raizgalynė. Nedėkingas reikalas būti pranašu savame kieme, rašo „Verslo žinios“, tačiau, jeigu kaimyninis Lukašenkos režimas pajėgs ilgai rodyti ragus Kremliui - „Mažeikių naftos“ svarba gali pasiekti dar neregėtų aukštumų.
Bet labiausiai pasidžiaukime sėkme drauge su Gedimino Kirkilo Vyriausybe, kad milijardai litų už „Mažeikių naftą“ išlaisvina visas nuo šiol būsimas valdžias iš finansinių pančių: nuo 1991 m. kasmet po kelis, po dešimtis, šimtus milijonų litų tekdavo nugnybti vykdant ginčytinus įsipareigojimus išmokėti žmonėms kompensacijas už gyvenamuosius namus, žemę, atkurti nuvertėjusius rublinius indėlius.
Nuo 2008 m. liksiantys išmokėti 175 mln. Lt valstybės skolos žmonėms už žemę - po buvusių įsipareigojimų biudžetui lyg kišenpinigiai. Užtat jau planuojamos šimtais milijonų litų didesnės valstybės kapitalo investicijos kitiems metams, pagaliau pajudės švietimo ir sveikatos apsaugos sistemų reformos, gal ir pensijų reformos tempai bus pagreitinti finansiniu dopingu. Nuo šiol visos dešimtmetį nevykdytos reformos išlaisvintos iš įvairių valdžių paskelbtų, deklaruotų ir tęstų įsipareigojimų.
Stabilumo metais, kaip 2007-uosius vadina finansų ministras Zigmantas Balčytis , nebus nekilnojamojo turto mokesčio, išliks mokesčių lengvata būsto paskolos gavėjams, o gyventojų pajamų mokesčio tarifo mažinimas gali būti paankstintas, priklausomai nuo biudžeto pajamų.
Ponas Balčytis „Verslo žinioms“ atskleidė, kad išankstiniai duomenys rodo, jog pernykštis biudžetas net gali būti be deficito. Tai įvykis, vertas liaupsių. Todėl „Verslo žinios“ šįsyk nepriekaištaus Finansų ministerijai už pernelyg atsargų planavimą, nekokybiškas prognozes ir panašius dalykus, jeigu tik biudžetas turės perviršį. Ir lai jis būna kuo didesnis, nes po pusmečio, kaip žadėjo Z. Balčytis, valdžia susės, surems galvas ir spręs, „kuriuo keliu eiti toliau“, rašo „Verslo žinios“.