Sumuštinis – vis dar populiariausias valgis ant pusryčio stalo, juo dieną pradeda pusė apklausos dalyvių. Nemažai pusryčiaujančių (24%) renkasi pienu ar jogurtu užpilamus dribsnius, taip pat pieno produktus (39%): varškę, sūrelius, jogurtą. Lietuviai pusryčiams mėgsta ir įvairių grūdų košes, jas rytais verda 19% apklaustųjų.
Pasak Vilniaus dietologijos centro gydytojos dietologės Eglės Kliukaitės, pusryčiai ne tik suteikia energijos sėkmingai ir žvaliai pradėti dieną, bet ir sumažina nutukimo galimybę:
„Klaidinga manyti, jog siekiant numesti svorio, reikia kuo mažiau valgyti. Mitybos rėžimo nebuvimas, tame tarpe ir pusryčių atsisakymas lemia medžiagų apykaitos sulėtėjimą, todėl gali sutrikti organizmo funkcijos, atsirasti svorio problemų. Be to, po ilgos pertraukos naktį bei nepapusryčiavus ryte, žmogus dienos metu, dažnai vakare, galiausiai suvalgo daugiau nei jam iš tiesų reikia, – teigia E. Kliukaitė. – Reguliariai besimaitinantys žmonės rečiau patiria sveikatos sutrikimų, jiems nebūdinga persivalgyti, tad pusryčiaujantys jaučiasi žvalesni ir linksmesni už tuos, kurie rytais iš namų išbėga nepavalgę.“
Dažniausiai (80%) žmonės vis dar pusryčiauja namuose, yra mėgstančių užkandžiauti einant ar važiuojant automobiliu. Dar viena vieta pusryčiauti – biuras. Taupant laiką, darbo vietoje pusryčiauja 15% šiais metais apklausoje dalyvavusių respondentų.
Apie apklausą
Šių metų rugpjūčio mėnesį savo vykdomų akcijų metu bendrovė „Fazer Lietuva“ apklausė 200 Vilniaus ir Kauno gyventojų. Tai jau antra apklausa (pirmoji buvo atlikta 2012 metų liepos-rugpjūčio mėnesiais), kuria siekiama išsiaiškinti gyventojų pusryčiavimo įpročius.