1. Slapukai gėrimuose
Nenustebinsime pasakydami, kad gerti kavą ar arbatą prieš pat griūvant į lovą – nėra genialiausia mintis. Tačiau taip pat svarbu stebėti ir tai, ką geriate per pietus. Dievinate prieš darbo pabaigą pasimėgauti puodeliu juodosios arbatos su persikų aromatu? Joje yra kofeino – jo esama ir kai kuriuose gaiviuosiuose gėrimuose ir net apelsinų skonio limonaduose. Paskaitykite mėgstamų gėrimų etiketes ir, jei rasite jose kofeino, po antros valandos popiet jų nebegerkite.
2. Netinkamas maistas
Visiems žinoma, kad prieš miegą jokiu būdu negalima prisikimšti sunkaus maisto. Tačiau yra patiekalų, kurie kaip tik pagelbės greitai užsnūsti. Jei keletą naktų neramiai miegate, pasiruoškite neskaldytų kviečių makaronų su šviežiomis daržovėmis, šiek tiek vištienos krūtinėlės, pomidorų padažo ir parmezano sūrio. Šiame patiekale yra tinkamas proteino ir triptofano (amino rūgšties, organizme virstančios mieguistumą skatinančiu serotoninu) santykis. Žinoma, pasirinkite protu suvokiamą porciją, kad ir kaip skanu būtų. Jei skrandis gurgia vėlai vakare, sukrimskite mažą dubenėlį varškės su bananų riekelėmis (šiame derinuke taip pat apstu triptofano).
3. Nepiktnaudžiaukite vynu
Net jei taurė tauriojo gėrimo prieš miegą padės greičiau užsnūsti, antrąją nakties pusę ji padarys neramią. Alkoholis sumenkina gilųjį miegą ir skatina organizmą dažniau pabusti. Tad taurė vyno prie vakarienės tinkama tik tada, jei valgote apie šeštą valandą vakaro.
4. Į vonią – laiku
Mėgstate prieš miegą atsipalaiduoti vonioje? Gali pasirodyti keista, bet karšta vonia gali sutrukdyti užmigti. Bet kas, kas pakelia kūno temperatūrą artėjant poilsio valandai, gali trukdyti ramiai užsnūsti, nes
prieš pasinerdamas į miego būseną, organizmas turi atvėsti iki tam tikros temperatūros. Tai nereiškia, kad vakare negalima praustis. Paprasčiausia tai geriau daryti grįžus iš darbo, o ne ruošiantis miegoti.
Šiek tiek švelnių, nesudėtingų jogos pratimų gali atpalaiduoti protą, sulyginti kvėpavimą ir sumažinti raumenų įsitempimą, tačiau nepakeičia širdies ritmo. O kenčiant nuo miego sutrikimų, rimtų treniruočių prieš gulantis reikėtų vengti – arba sportuoti kiek įmanoma anksčiau.
6. Tinkama nuotaika
Žinoma, kad ramiai miegoti padės tamsa kambaryje. Tačiau tinkamas apšvietimo sureguliavimas prieš miegą gali padėti be vargo užsnūsti. Jei vakare kambarius nutvieskia ryški šviesa, vargu, ar pavyks nugrimzti į miegą vos įsliuogus į patalus. Prieblanda įspėja biologinį laikrodį, kad metas poilsiui, o ryškus apšvietimas rėkte rėkia: „Dabar diena! Organizmas privalo būti aktyvus!“ Miegamajame įsisukite mažiau vatų turinčias
lemputes arba įsirenkite prietemos mygtuką, kuriuo galėsite reguliuoti elektros srovę, tekančią į šviestuvus. Jei mėgstate lovoje skaityti, pasirūpinkite, kad apšvietimas būtų nukreiptas į knygą, o ne į jūsų veidą.