Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Straipsnyje yra netikslumų ir klaidų - Renavo dvaras niekada nepriklausė kunigaikščių Oginskių giminei. Žymiausi šios giminės dvarai Žemaitijoje yra Plungėje ir išlikę dvaro fragmentai Rietave. Renavo dvaras pastatytas baronų Rone, vėliau santuokų ir paveldėjimo keliu perėjo grafų Melžinskių giminei, kuri dvarą valdė iki II-ojo Pasaulinio karo.
Ne Gelgaudo, o Gelgaudų pilis, kuri dar vadinama Panemunės arba Vytėnų pilimi. Keliaujant Panemune reikėtų nepamiršti Belvederio ir Veliuonos dvarų.
Puslapis pavadintas didingai ,,Lietuvos dvaruose - didingos praeities dvasia ". Nebus kulturos paveldo nebus ir tautos. J.Biliunas. Malonu skaityti ši straipsnį , dvarų dvasia yra islikus ir caro valdzios prispausti dvarininkai kaip kurie pasislėpę savo dvare moke vaikus lietuviskai. Bet reiketu kaip kuriems susimastyti kas raso internete, apgailetinai negrazias istorines klaidas, bando rasyti istorija. Pavyzdys ;Panemunės dvaras nuo 1925 m.pilis ir dvaras tapo Lietuvos vyriausybes nuosavybe.( Toliau raso, tarpukariu cia veikė vienuolynas ), 1927 m. pasiulyta ja perimti svietimo ministerijos Kultūros departamentui, o 1935 m.pilis perduota Švietimo ministerijo archiejogijos komisijai. Būtų juokingas toks žmogaus intelektas jeigu nebūtų gaila Lietuvos kultūros isdarkymo , nežinoti ir neskaityti istorija ir bandyti rasyti taip nuvertinti Lietuvos vyriausybę, kad ji nežinojo ką daryti su pilimi ,net apie dešimt metų. Paskaitykite istoriją apie pilį, ją pardavė varžytinių budu tais pačiais 1925 m. Varžytines laimėjo kunigas A. Petraitis, tik 1931 m. iš ankto užrašė testamentu vienuoliams saleziečiams kad jie įkurtų saleziečių centrą Lietuvoje ,globotu naslaicius auklėtų jaunimą. Štai pavyzdys kaip internete savo puslapiuose raso, apie Lietuvai nusipelniusius zmones, davusius didelę ekonominę paramą jaunimo svietimui. Taip mielieji gerbdami preities didingą dvasią tampame pakilesni. Yra isplatinta knyga ,, Gyvenimo Tikslas " apie Panemunės dvarą , pilį ir didinga jų dvasią, jų žymius žmones, kovojusius ir už Lietuvos laisvę.
Sekmė turistams.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų