• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nėštumas – tai ne tik laimingas motinystės laukimas, bet ir padidintas jautrumas viskam, kas vyksta aplink. Dažnai aplinkiniai moka sugadinti nuotaiką savo klausimais, įsitikinimais ir „patirtimi“. Jei nenorite patekti tarp šių išmintingųjų, atminkite, ko niekuomet nereikėtų klausti nėščiosios.

REKLAMA
REKLAMA

Ar jūs specialiai kažką darėte, kad pastotumėte?

Šiuolaikinės poros dažnai turi problemų su pastojimu, kartais tam reikia pereiti nemažai gydymo įstaigų ir išbandyti ne vieną gydymo būdą. Tai labai sukrečia ir paveikia morališkai, materialiai, fiziškai. Ypač su tuo susiduria vyresnio amžiaus moterys. Esant dirbtiniui apvaisinimui gali būti, kad moteris susilauks ir dvynukų, ir trynukų. Tad būkite delikatūs tokiose situacijose. Supraskite padėties svarbumą ir gerbkite būsimos mamos jausmus.

REKLAMA

Geriau pasakykite: „Aš labai džiaugiuosi tokiomis naujienomis! Jūs laukiatės dvynių? Super!“

Ar planavote vaiką?

Ar dabar tai turi reikšmės? Tai, kad su jumis pasidžiaugė savo laime, ir mama nusprendė išsaugoti vaiką – tai svarbiausias dalykas. Ir pora tokiu atveju tikrai nenorės atsakinėti į tokius smalsuolių klausimus. Toks klausimas tik parodo jūsų netaktą, išreiškia abejones dėl sprendimo.

REKLAMA
REKLAMA

Geriau pasakykite: „Sveikinu! Vaikai – mūsų gyvenimo džiaugsmas.“

Tavo vestuvinė suknelė yra skirta specialiai nėščiosioms?

Net jei jums ir atrodo, kad jūsų draugė savo vestuvėse laukėsi mažylio, nebūtina apie tai pranešti garsiai – ne jūs viena tokia nuovoki.

Geriau pasakykite, kad suknelė puiki, bet tik tuomet, jei iš tikrųjų taip manote. Melas nėra geras sąjungininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atrodai kaip pagrandukas! Gal tu laukiesi dvynukų?

Mažiausiai, ką nori išgirsti būsima mama – kad ji didelė, apvali, neapkabinama, kaip arbūzas ir t.t. Be nepasitenkinimo išore, nėštumą lydį ir nešiojamo vaiko sunkumas. Taip pat būsimą mamą gali persekioti tam tikras nusivylimas, nepasitenkinimas savimi ar nėštumu. Nėštumą lydi ir hormonų permainos, kurios padidina emocinį jautrumą. Ir kiekvieną kartą primenant apie didelį pilvą, ją nuteikia išties neigiamai.

REKLAMA

Geriau paklauskite, kaip ji jaučiasi ir raskite laiko jos išklausyti. Jei labai smalsu, ar tikrai ne dvynukai, paklauskite, ar jau gydytojai sakė, ko susilauks.

Ar galima paliesti tavo pilvuką?

Įdomu, kodėl visi mano, kad jie privalo ir GALI pačiupinėti nėščiosios pilvą, ir kad tai – bendras turtas? Ir taip galvoja netgi tie, kurie pirmąkart mato būsimą mamą. Jei jūs nesate draugas ar giminaitis – tai net nėra diskutuotinas klausimas. Bet kokiu atveju nėščioji pasijus nejaukiai. Juk jūsų niekas nežnaibo už pilvo vos tik jūs įžengiate pro duris?

REKLAMA

Jei jums pilvukas atrodo patrauklus, paprasčiausiai pagirkite: „Atrodai nuostabiai! Toks gražuolis pilvukas!“

Mėgaukis, kol gali... Paskui gims vaikas ir su viskuo atsisveikinsi...

Ypač pirmasis nėštumas yra apipintas baimėmis, taip ir motinystės baime. Moteris bijo pokyčių, kurie įvyks, abejoja, ar ji bus gera mama, ar jos gyvenimas bus pilnavertis ir pan. Nereikėtų ją dar daugiau bauginti ir gąsdinti apie laiko trūkumą, apie intymumo dingimą iš gyvenimo ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Geriau drąsinkite: „Žinoma, gimimas – nepaprastas dalykas, tačiau tikrai verta tai patirti. Nusišypsos mažylis ir viską pasaulyje pamirši“.

Ar jau sugalvojote vardą?

Dauguma moterų visiškai nenori atsakinėti į šį klausimą! Tai asmeninis mamos ir tėčio reikalas, nuomonė, kuriai nereikia patarimų iš šalies. Išrinkite vaikui vardą – nepaprastas užsiėmimas. Kartais jis vyksta su įvairiais sunkumais ir netgi pykčiais. Tad jūsų klausimas visiškai nereikalingas.

REKLAMA

Geriau jau leptelėkite: „Greičiausiai labai įdomų vardą vaikui sugalvojote...“

Negalima šito valgyti, o ano gerti!

Nereikia vaidinti gydytojo! Kaip taisyklė, šiuo metu visi yra apsiskaitę, kas yra galima ir negalima nėštumo metu. Kartais būtiną dietą sudaro kartais ne itin skanūs produktai. Tad pasilaikykite savo nuomonę sau, nes kitaip dar galite pakenkti nėščiajai.

REKLAMA

Galite išsakyti savo nuomonę: „Nejaugi tai išties yra skanu?“

O manęs nė karto nepykino.

Kiekvienas nėštumas yra skirtingas. Nekalbant jau apie tai, kad moterys yra skirtingos. Toksikozė – tai vienas iš pačių sudėtingiausių nėštumo simptomų. Jei nusprendėte pasigirti, kad nesusidūrėte su šia problema, būkite įsitikinusi, kad išliksite taktiška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareikškite užuojautą: „Kaip jautiesi? Ar tikrai taip sunku rytais?“

Ojojoj, mane visus 9 mėnesius pykino...

Nėštumo simptomai, o dar įvairūs sunkumai gąsdina bet kokią moterį. Nereikia pridėti dar daugiau baimių! Pasilikite visus bauginimus sau.

Padėkite nusiteikti pozityvui: „Kuo toliau, tuo bus lengviau!“

Būtinai pasinaudok epidūriniu!

Gimdymas – tai gimdyvės pasirinkimas, tad nereikėtų ir čia daryti įtakos. Pats geriausias patarėjas šiuo klausimu yra gydytojas. Epidūrinė anestezija turi ir teigiamų, ir neigiamų pasekmių. Ar to reikia moteriai, tegul ji pati sprendžia, pasitarusi su savo gydytoju.

REKLAMA

Jei norite pasidalinti savo patirtimi, pasakykite: „Aš nusprendžiau daryti epidūrą, tačiau kiekvienas turi savo nuomonę“.

 

Tokių pasisakymų ir klausimų galima pririnkti dešimtimis... Jei nenorite tapti būsimos mamos baimių ir išgyvenimų kaltininku, pagalvokite prieš sakydami. O geriausiai, padovanokite jai gėlių, pakvieskite pasivaikščioti, palinksminkite, būkite dėmesingi, leiskite išsipasakoti ir teikite tik teigiamus nėštumo ir motinystės pavyzdžius.

Džiaukitės su tais, kurie dalinasi mažylio laukimo džiaugsmu!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų