Valdžios institucijos pradėjo tyrimą dėl didžiausio biologinio saugumo protokolų pažeidimo, nors tvirtina, kad pavojaus visuomenei nėra.
Dingo šimtai mėginių su mirtinais virusais
Australijos laboratorijoje dingo šimtai mirtinų virusų mėginių. Trys trūkstami patogenai gali turėti labai didelį žmonių mirtingumą, praneša „Fox News“, remdamasi Kvinslando valdžios atstovais, cituoja leidinys UNN.
Buvo pranešta, kad rugpjūčio 23 d. iš Kvinslando visuomenės sveikatos virusologijos laboratorijos dingo 323 buteliukai įvairių infekcinių virusų, įskaitant Hendra virusą, Lisavirusą ir Hantavirusą.
„Laboratorija, iš kurios dingo mėginiai, teikia „mediciniškai svarbių uodų ir erkių platinamų virusų ir patogenų diagnostikos paslaugas, stebėjimą ir tyrimus“, – teigiama pranešime.
„Nekelia pavojaus“
Nežinoma, ar infekciniai mėginiai buvo pavogti, ar sunaikinti, sakoma pareiškime, ir „nėra jokių įrodymų, kad būtų keliamas pavojus visuomenei.
Vyriausybė nurodė Kvinslando sveikatos departamentui pradėti tyrimą dėl „didžiausio istorinio biologinio saugumo protokolų pažeidimo“.
„Dėl tokio rimto biologinio saugumo protokolų pažeidimo ir galimo infekcinių virusų mėginių praradimo Kvinslando sveikatos departamentas turi ištirti, kas atsitiko ir kaip to išvengti ateityje“, – sakoma Kvinslando savivaldos politiko Timo Nichollso pranešime.
Hendra virusas yra zoonozės virusas (perduodamas iš gyvūno žmogui), kuris buvo rastas tik Australijoje.
Hantavirusas priklauso virusų, galinčių sukelti sunkias ligas ir mirtį, šeimai, o Lisavirusas priklauso virusų, galinčių sukelti pasiutligę, grupei.
Bostono Šiaurės rytų universiteto Dirbtinio intelekto ir gyvosios gamtos mokslų katedros vadovas Samas Scarpino patvirtino, kad Australijoje yra „kritinė“ biologinio saugumo spraga.
Pasak S. Scarpino, šie trys patogenai gali turėti labai didelį žmonių mirtingumą, tačiau jie nėra lengvai perduodami iš žmogaus žmogui
„Kai kurių hantavirusų mirtingumas siekia iki 15 proc., o tai yra daugiau nei 100 kartų didesnis nei COVID-19“, – sakė jis.
Jis taip pat pridūrė, kad visi trys patogenai kelia didelį pavojų gyvūnams ir gyvuliams.
Pareiškime žiniasklaidai Australijos vyriausiasis medicinos pareigūnas daktaras Johnas Gerrardas pakartojo, kad nėra įrodymų apie pavojų visuomenei.
„Svarbu pažymėti, kad virusų mėginiai labai greitai suyra netinkamoje temperatūroje ir tampa neužkrečiami“, – sakė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!