• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepasiturintys gyventojai gali prašyti socialinės pašalpos savo savivaldybėje. Didžiausia pašalpa šiemet viršijo 1,7 tūkst. eurų per mėnesį.

Nepasiturintys gyventojai gali prašyti socialinės pašalpos savo savivaldybėje. Didžiausia pašalpa šiemet viršijo 1,7 tūkst. eurų per mėnesį.

REKLAMA

Už pašalpas gyventojai turi atidirbti visuomenei naudingus darbus. Tačiau savivaldybės atstovai tikina, kad dalį žmonių nuo darbų atleidžia.

Pašalpos dydis siekia ir 1,7 tūkst. eurų

Socialinės pašalpos dydis priklauso nuo asmenų skaičiaus šeimoje, vidutinių bendrai gyvenantiems asmenims tenkančių pajamų per mėnesį, taip pat socialinės pašalpos teikimo trukmės.

Vidutinis socialinės pašalpos dydis per mėnesį Vilniaus miesto savivaldybėje šiais metais siekia 167 eurus asmeniui per mėnesį, o didžiausia išmokėta socialinė pašalpa – 1723,04 euro, kuri buvo skirta 12 asmenų šeimai“, – skaičiavo Vilniaus savivaldybė.

Kauno miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Erika Kačiulienė irgi tikino, kad socialinės pašalpos dydis priklauso nuo asmenų skaičiaus šeimoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienam gyvenančiam asmeniui didžiausia socialinė pašalpa gali būti 246, 40 eurų“, – skaičiavo pašnekovė.

Klaipėdos miesto savivaldybė taip pat skaičiavo, kad socialinė pašalpa vienam gyvenančiam asmeniui, neturinčiam pajamų, yra 1,4 valstybės remiamų pajamų (246,40 euro) dydžio, ir mokama ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Vėliau išmokos dydis yra mažinamas.

REKLAMA

Už pašalpas atidirba

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės, šiais metais visuomenei naudingai veiklai atlikti buvo pasitelkti 349 asmenys.

Tuo metu E. Kačiulienė skaičiavo, kad Kaune naudingą veiklą visuomenei vykdo 25 asmenys.

„Darbų trukmę ir atlikimo laiką nustato seniūnija. Visuomenei naudinga veikla yra aplinkos tvarkymas: parkų, miškų, medelynų, želdinių, krūmų priežiūra.

Taip pat pagalba socialinėse, švietimo, sveikatos, kultūros įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose, organizuojant kultūros, sporto renginius bei kvalifikacijos nereikalaujanti veikla bendruomenės labui“, – komentavo savivaldybės atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus atstovės Ingridos Kukanauzienės, visuomenei naudingą veiklą šiuo metu atlieka 159 žmonės.

„Asmenys visuomenei naudingai veiklai atlikti pasitelkiami Maisto banke, socialinės globos įstaigose, ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose, seniūnijose bei tvarkant miesto parkus“, – komentavo Šiaulių savivaldybės atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vardija, kada nuo darbų gyventojus atleidžia

Nors socialines pašalpas gaunantys gyventojai turėtų už jas atidirbti, tai daro ne visi.

Vilniaus miesto savivaldybė komentavo, kad visuomenei naudingai veiklai atlikti pasitelkiami asmenys, gaunantys piniginę socialinę paramą ir atitinkantys teisės aktuose nurodytas sąlygas – nedirba arba dirba ne pilnu darbo krūviu, nesimoko, taip pat neturi priežasčių, dėl kurių negalėtų būti pasitelkti veiklai (pavyzdžiui, dėl ligos).

REKLAMA

Savivaldybė tikino, kad jeigu žmogus turi atlikti visuomenei naudingus darbus, bet jų neatlieka, jam pašalpos nemoka.

„Gyventojai atlieka aplinkos tvarkymo darbus, kurie, priklausomai nuo sezoniškumo, kinta – pavyzdžiui, želdinių sodinimas, lapų grėbimas, smėlio barstymas žiemą.

Šiemet visuomenei naudingai veiklai jau buvo kviečiami 104 asmenys. Iš jų 51 veiklą atliko, 14 ją dar vykdo, 14 neatliko dėl pateisinamų priežasčių, o 25 – veiklos neatliko ir dėl to jiems parama nebuvo skirta“, – komentavo Vilniaus miesto savivaldybė.

REKLAMA

Tūkstančiai pašalpos gavėjų

Vilniaus miesto savivaldybė skaičiavo, kad šiuo metu socialines pašalpas sostinėje gauna 13,3 tūkst. asmenų.

Tuo metu Kauno miesto savivaldybės atstovė skaičiavo, kad šiuo metu socialinę pašalpą gauna 4186 gyventojai.

Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės gerovės departamentas skaičiavo, kad šiuo metu socialinė pašalpa skirta 1307 asmenims.

I. Kukanauzienė komentavo, kad lapkričio mėnesį socialinę pašalpą gavo 1299 asmenys.

tv3.lt

1,7 tukstancio euru.. Gauna 1 seima per vis lithuenija. Baikit sekti pasakas,ne pasalpos o ismalda. Kaip ir algos ir pensijos. Kasdien kuria stebuklingas istorijas..
Atidirbantys žmonės turi gauti už atlikta darba atlyginima, kaip numato darbo kodeksas, o ne pašalpa, apiformint tuos žmones ten kur atidirbineja ir nebereikės jiems stovėti darbo biržoje ir socialiniam, tokiu būdu valstybė galės uždaryti visas tas darbo biržas or socialinius, nevereikes išlaikyti biurokratų armija kuri sėdi ofise, tegu eina kartu griebti lapu, kasti sniego, daugiau naudos bus nei sėdėti ofise ir varvinti akis prie kompiuterio.
Skaityt nemoki, ar kas tau? Rasau, kad kiek zinau bedarbiu jie isvis jokiu pasalpu negauna net. Vat zinau 17m.pagimdziuse, stazo neturi, nulis pasalpu pas ja, uz vaikai ten net 100euru negauna.
Dauguma ilgaikiu bedarbiu negauna pasalpu isvis, nes jos mokamos labai trumpai.
Nieko tu neislaikai, tavo pinigai nueina seimunams po Tailandus vazinetis ir e skortines tvarkyt. Pasalpas gauna mazuma zmoniu. Kai daug dirba uz mma, tai mete darba ir stoja i birza, kad darbe moberiu kolegu nenuzudytu, gauna 160eur pasalpa, uz tiek gal pagyvent noretum? Bomzai gatveje ir vagys daugiau pinigu surenka. Per mazos pasalpos lt, uz tai asocialai, pijokai daro nusikaltimus, nes neturi is ko gyventi, yra pilna po 30 ir daugiau kartu teistu vagiu.
Dabar isvis DI, tuoj isvis darbuotoju nereikes, ypac fizini darba dirbanciu, tada tai bus beda, nes kur teks eit tiems zmonems ir ka daryt, jau dabar daug kur savitarnos ir po 1 kasa dirba, nes darbuotoju nereikia. Bedarbiu ismokos yra maziausia problema, nes jos mazos, kai kituose salyse dideles ir niekas net nevercia bet kur dirbti, duoda ismokas savo verslui pradeti, patalpoms issinuomot, metam gali viska gauti ir bandyti. Lietuvoje gyventi neapsimoka, prasta soc sistema pas mus. Visokie pabegeliai uzsienyje gerai gyvena, o cia pas mus suzino kokia alga ir pasalpos, tai net pabegeliai bega is lt.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų