Socialiniuose tinkluose rašytojas ir maisto apžvalgininkas Andrius Užkalnis pasidalino patirtimi apie apsilankymą viename prekybos centre. Nuotaikos ir elgesys prekybos centre jam labiau priminė zoologijos sodą, o ne šventinį pasiruošimą.
„Visų snukiai nepatenkinti, suraukti, nekantrūs, akys vartosi, jos visko nespėja, vos pastatė savo Chelsea Tractor reinžroverius ir dabar kenčia, nes reikia tris minutes palaukti prie kasos“, – ironizavo jis.
Štai psichologas E. Šidlauskas pastebėjo, kad ne tik moterys, o dauguma lankytojų yra niūrios nuotaikos prieškalėdiniu laikotarpiu.
„Kadangi mums atrodo, kad tai ypatinga proga, šventė, dažnai sau keliame perfekcionistinius lūkesčius, kaip viskas čia turi būti tobulai, kaip gražiai, kaip nepakartojamai. Sureikšminame tą šventinį laikotarpį ir iš to kyla baimė, kad nesusitvarkysime, kyla nerimas, kad nespėsime kažko, kad neteksime kažkokio gražaus daikto, kuris labai tiktų mūsų namuose arba labai tiktų kaip dovana kažkam“, – paaiškino specialistas.
Rekomenduoja atlikti pratimą, padėsiantį nuo šventinio streso
Psichologo teigimu, dėl tokio švenčių ar dovanų sureikšminimo žmonėms kyla nerimas, agresija, nepasitenkinimas ir pagarbos kitiems stoka.
„Užsisuka neigiamas ratas ir vietoj to gražaus periodo tai tampa kažkokia savotiška mėsmalė, kai žmogus išleidžia krūvas pinigų, nusivaro nuo kojų, ir tai tampa nebe šventė, o kažkas baisaus“, – kalbėjo jis.
Todėl psichologas parekomendavo pratimą, kuris padėtų atsitraukti nuo šventinio nerimo ir skubėjimo.
„Reikėtų įsivaizduoti, kad vienas ar kitas socialinis vaidmuo jūsų gyvenime išsijungia kaip kokia „Facebook'o“ paskyra. Jūs išjungėt ar ištrinėt ir jos nėra.
Tai jeigu mes išjungiam tą vaizdinį, pavyzdžiui, kad aš mama, kuriai reikia pasirūpinti trimis vaikais ir vyru, viską nupirkti ir suruošti, išjunkit tą mamos vaidmenį kokiai valandėlei. Tiesiog ramiai pabūkite dėl savęs, išgerkite kavos, pasidarykite veido kaukę, nueikite į masažą, paskambinkite draugei tiesiog pašnekėkėti, kas pas ją gero“, – siūlė jis.
Skatina kitų pasipiktinimo nepriimti asmeniškai
A. Užkalnis pabrėžė, kad jo minėtų moterų nepasitenkinimas virto tikru pragaru ir aplinkiniams.
„Jūs eisite į pragarą, bet kol kas pragarą darote visiems jūs, savo sučiauptomis irzliomis lūpomis ant žiurkės veido patempto botoksiukais“, – rašė maisto apžvalgininkas.
Savo ruožtu E. Šidlauskas patikino, jog nepasitenkinimu ar agresija išties aplinkiniai gali tarsi „užsikrėsti“, todėl patarė, kaip elgtis, kai apsipirkinėjant žmonės ima piktintis.
„Nepriimkite asmeniškai, burba ne dėl jūsų, burba galbūt ne dėl didelės eilės, o tiesiog, kad žmogus pervargęs yra, nuolat nerime, dėl tų perfekcionistinių lūkesčių. Tai nėra apie mus, o apie tą žmogų. Tai kažkaip atlaidžiai, kaip sako, ant vaikų, senelių, ligonių mes nepykstame, nes tai yra, kaip sakant, ne jų jėgoms elgtis korektiškai tuo metu“, – patarė psichologas.
Tuo tarpu žinomas maisto apžvalgininkas tokioms apsipirkinėtojoms pažėrė visą aštrių palinkėjimų puokštę.
„Tegu jus visas po švenčių palieka vyrai, susiradę normalias ir linksmas ir tegu jums pridega viskas virtuvėje. <...> Tegu jums viskas būna sunku ir nesiseka, jūs, nuodais pūliuojančios pykčio raukšlės su Prada tašėm“, – ironiškai linkėjo A. Užkalnis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!