TV3 žinias pasiekė informacija, kad tas pats jaunuolis sulaužė kitam paaugliui nosį, policijos pagalbos šaukėsi ir jo paties tėvai, kai jis namuose su peiliu šoko prieš mamą, tačiau vėliau tėvai atsisakė rašyti pareiškimą.
Mokykla sprendžia, ką daryti su šiuo moksleiviu, jam gresia pašalinimas iš dar vienos mokyklos ir netgi kalėjimas.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Kadrai, kaip keturiolikmetis mokinys kimba į atlapus savo mokytojui, buvo paviešinti praėjusių metų rugsėjį. Mokytojas dėl žalos atlyginimo kreipėsi į teismą. Po šio incidento paauglys buvo pašalintas iš mokyklos, jam teismas paskyrė mokslus baigti socializacijos centre.
Tačiau šios priemonės, panašu, nepadeda, o gal ir dar labiau blogina situaciją – jaunuolis, kuriam prieš pusantro mėnesio sukako 16 metų, toliau tęsia savo liūdnus žygius.
Pranešimų apie jo chuliganišką elgesį pareigūnai gavo ne vieną. TV3 žiniomis, vieno incidento metu kitam vaikui buvo sulaužyta nosis. Šią savaitę mokykloje, kurioje jis tęsia mokslus, vėl kilo incidentas, teko kviesti policiją.
„Buvo gauti pranešimai dėl galimai įvykdytos nusikalstamos veikos, tai yra smurtinių veiksmų kito vaiko atžvilgiu. Ir šiandien gautas pranešimas dėl grasinimo kitam vaikui peiliu“, – pasakoja Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Žakaris.
„Mokinių grupė kreipėsi, kad už mokyklos teritorijos vienas mokinys grasina mokinių grupei su peiliu. Ir iš karto kvietėme policijos pareigūnus, kadangi tai liečia vaikų saugumą. Atvykus pareigūnams, buvo atlikta patikra“, – pasakoja socialinė pedagogė Dalia Kerienė.
Teikia pagalbą šeimai
Apieškoję pareigūnai pas vaikiną peilio nerado, tačiau surašė protokolą ir tiria šį įvykį. Paaiškėjo, kad taip savo bendramokslius gąsdino tas pats jaunuolis, kuris Šiauliuose pagarsėjo savo nevaldomu elgesiu ne tik mokyklose, bet ir už jų ribų. Greičiausiai šešiolikmečiui teks palikti ir dabartinę mokymo įstaigą. Sutiktas jaunuolis neneigia, kad turi problemų, bet į kalbas nesileidžia.
„Tas jaunuolis nemažai kelia mums problemų savo elgesiu tarp draugų. Kitą savaitę turėsime vaiko gerovės komisijos posėdį, kurio metu bus sprendžiamas šito mokinio likimas mūsų mokykloje. Greičiausiai bus pašalintas“, – sako socialinė pedagogė.
Nemažai informacijos apie jaunuolio žygius nėra skelbiama dėl jo amžiaus, iki šiol, neturėdamas 16 metų, jis smurtauti galėjo realiai nebaudžiamas. O tyrimų dėl jo nusikalstamos veiklos yra ne vienas. Jų atsakingi pareigūnai dar nebaigė tirti, o vaikų teisių apsaugos specialistai teikia pagalbą šeimai ir taiko auklėjimo priemones. Tačiau dabar už savo veiksmus jam jau teks atsakyti pačiam.
„Kadangi asmuo jau sulaukęs baudžiamojo amžiaus, jau yra subjektas, yra sulaukęs to amžiaus, kada atsako pagal baudžiamąją atsakomybę. Tai tokiu atveju, tęsiantis nusikalstamom veikom, teisėtvarkos pažeidimams, gali būti skiriama pati griežčiausia bausmė, tai yra realus laisvės atėmimas“, – komentuoja Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas.
Bausmės pasikeisti nepadeda
Kiek jaunuolį bebaustų ir šalintų iš mokyklų, jo elgesys nesikeičia – pernai jis parduotuvės pavogė cigarečių pakelį. Šiuo metu jaunuolį stebi probacijos tarnybos pareigūnai ir, jei jis ir toliau pažeidinės įpareigojimus, jam gali būti skirta viena iš numatomų priežiūros priemonių.
„Arba paskirti papildomas priemones, griežtinti sąlygas, arba prašyti teismo, kad skirtų papildomų sąlygų, arba kreiptis į teismą su teikimu, kad būtų vykdoma laisvės atėmimo bausmė, tai yra vykdoma, tai yra probacija panaikinama“, – vardija Probacijos tarnybos vyriausia specialistė Indrė Lukoševičienė.
Iš kelių anoniminių šaltinių pavyko sužinoti, kad policijai teko važiuoti ir į siautėjančio jaunuolio namus, kur jis peiliu grasino savo mamai. Tačiau šis incidentas į viešumą nepateko, nes namiškiai atsisakė rašyti pareiškimą.
Nemalonumų tėvai su sūnumi jau turėjo nuo pat pradinių klasių, vaikas nuolat skriausdavo klasiokus. Tačiau tėvai nuolat gynė ir dangstė savo atžalą, atsisakydavo pagalbos, nedalyvaudavo vaiko gerovės komisijos posėdžiuose. Dėl chuliganiško elgesio jiems teko pakeisti ne vieną mokyklą Šiauliuose.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.