piligrimystė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „piligrimystė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „piligrimystė“.
800 km pėsčiomis įveikusi J. Pilipaitytė: Santjagas nėra kelio pabaiga – tai tik pradžia
„Visi tikisi, kad, atėjus į Santjagą, įvyks kažkoks stebuklas, nušvitimas, o atsakymai, kurių visiems reikia, tarsi bus atsiųsti elektroniniu paštu. Pagrindinė žinutė ir buvo, kad Santjagas nėra kelio pabaiga – tai tik pradžia viso to, kas laukia, ir kad visas kelias – ne į Santjagą, o tavo dvasinė kelionė“, – sako Jurgita Pilipaitytė, nuėjusi Šv. Jokūbo kelią.
Maldininkai rinkosi į Kryžių kalno atlaidus
Paskutinį liepos sekmadienį tradiciškai vyko garsios piligrimystės vietos – Kryžių kalno – atlaidai, į kuriuos kasmet susirenka tūkstančiai maldininkų iš Lietuvos ir užsienio.
Šiemet atlaidai skirti palaimintojo Jono Pauliaus II apaštalinės kelionės Lietuvoje 20-mečio minėjimui ir Žemaičių Krikšto 600 metų jubiliejui.
Iš piligriminės kelionės: galimybės yra didesnės, nei pats numanai
Tauragiškis Donatas Gimbutas baigė piligriminę mėnesio trukmės kelionę vadinamuoju Šv.Jokūbo keliu (besidriekiančiu per Prancūziją ir Ispaniją). Pėsčiomis 800 km nuėjęs vyras siekia surinkti lėšų druskų terapijai būtinai įrangai, kurią ketina nupirkti vaikų reabilitacijos centro-mokyklos (VRCM) „Pušelė“ neįgaliems vaikams. Mobiliuoju telefonu atsiųsti paskutinio piligrimo kelionės etapo įspūdžiai – su netradiciniais pasvarstymais apie planus, baimes ir pažintis.
800 km pėsčiomis Šv. Jokūbo keliu įveikusi lietuvė: tikrasis piligrimų kelias – širdyje
Šv. Jokūbo kelias Ispanijoje žinomas kaip piligrimų traukos centras, apipintas legendų, atradimų ir stebuklo nuojautos. Kelionių žurnalistė ir rašytoja Kristina Stalnionytė, įveikusi daugiau kaip 800 kilometrų pėsčiomis, teigia, kad tai jai padėjo daug ką suprasti.
Musulmonų kelionė į Meką: milijonai maldininkų, politinė įtampa ir teroro baimė
Prasidejo Hadža – didžiausias pasaulyje kasmetis musulmonų susirinkimas. Didžioji mečetė, Islamo tikėjimo centras, jau auštant buvo pilna džiugiai nusiteikusių piligrimų. Jie vilkėjo paprastus baltus drabužius, rekomenduojamus piligrimystei, ir miegojo ant balto marmuro grindinio šalia mečetės. Taip šių dienų vaizdus aprašo „Dailymail.co.uk“ šaltiniai.
„Aš didžiuojuosi, kad esu čia, nes čia galima išvysti žinią, kad musulmonai yra vieningi.