nėščiosioms

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nėščiosioms“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nėščiosioms“.

Krūties implanto revoliucija: nuo nuodijančio silikono iki užpildymo oro burbuliukais

Plastinės chirurgijos meistrai jau daugiau nei 25-erius metus stengiasi atrasti patikimiausią būdą moteriai suteikti norimą krūtinės formą. Būtent tiek laiko vystosi implantų sudėtis. Tyrimai rodo, kad šis iš dviejų dalių, išorinio apvalkalo ir masės jame, susidedantis medicininis instrumentas, tobulėja žaibišku greičiu. Istorijoje išsaugota nemažai atvejų, kuomet pro nepatvarios tekstūros paviršių silikonas ištekėdavo ir pakenkdavo natūraliems kūno audiniams.
2017-07-17

Maisto produktai besilaukiančioms

Besilaukdamos vaikelio būsimosios mamytės tikrai susimąsto apie savo mitybą - tai yra labai teisinga, kadangi nėštumo laikotarpiu kai kurių maisto medžiagų poreikis padidėja net kelis kartus. Trumpai peržvelkime sąrašą produktų, kurie idealiai tinka nėštukėms. Mėlynės Antioksidantai. Beje, smagu ir tai, kad net ir šaldytose uogose išlieka praktiškai visos naudingosios medžiagos, tad skubėkite mėlyniauti ir šaldyti uogų! Pupos, avižos Antioksidantai, geležis, baltymai.
2013-11-30

Penki pagrindiniai žindymo spąstai. Kaip jų išvengti?

Vos gimęs kūdikis priglaudžiamas mamai prie krūties. Nuo čia prasideda jo pasaulis. Bet... netrukus paaiškėja, kad žindymo procesas – ne toks sklandus, kaip galėtų būti. Nors tai natūralus, gamtos sukurtas procesas, ne viskas čia taip paprasta. Absoliuti dauguma moterų turėtų gana sklandžiai maitinti savo kūdikius. Tačiau neretai patenkama į mitų, susijusių su žindymu, spąstus.
2013-05-28

Trečiasis nėštumo trimestras

Taigi, prasidėjo septintasis nėštumo mėnuo. Dauguma moterų atsikvepia su palengvėjimu: liko ne tiek jau daug. Be to, jūs jau apsipratote su savo padėtimi ir išmokote susitvarkyti su iškilusiais sunkumais. Kokie sunkumai laukia nėštukės finišo tiesiojoje? Didelė problemų, iškylančių šiuo periodu, grupė susijusi su tam tikrais gimdymo nukrypimais: priešlaikinis gimdymas, komplikacijos gimdymo metu, neplanuotas cezario pjūvis ir pan.
2013-02-13

Natūralūs būdai gimdymui skatinti

KADA? Tai klausimas, kuris nėštumo pabaigoje užgula it sunkus akmuo. Kai kurioms moterims gimdymas prasideda laiku, tad joms sėkmingai pavyksta išvengti kankinančio paskutiniųjų dienų laukimo.
2012-10-18

Seksas po gimdymo

Ką gi, viskas praeity – gimdymo baimė, nuogąstavimai. Jūs grįžote namo su pačiu nuostabiausiu kūdikiu ir pagaliau ima nusistovėti tam tikras gyvenimo ritmas. Naujai iškepti mama ir tėtis prisitaiko prie sauskelnių ir čiulptukų bei naujo dienos (ir nakties!) režimo. Išrašant iš gimdymo namų gydytojas paprastai įspėja: lytinis gyvenimas – ne anksčiau kaip po mėnesio.
2012-10-18

40 nėštumo savaitė: „Finišas!“

Nėštukės savijauta: Pagaliau pasiekėte ribą, tai ko mažylis dar laukia?! Tik nedidelis procentas kūdikių gimsta nustatytu laiku, todėl neišsigąskite, jeigu atėjus paskutiniajai nėštumo savaitei gimdymas neprasidėjo. Ypač tai būdinga pirmagimiams. Per šiuos devynis mėnesius jūsų organizme įvyko stulbinantys pasikeitimai: gimda padidėjo apie tūkstantį kartų ir tapo jaukiu prieglobsčiu pačiam brangiausiam žmogučiui; krūtys, atrodo, pasiruošusios išmaitinti visą futbolo komandą.
2012-08-30

39 nėštumo savaitė: „ Gimdau ar negimdau?...“

Nėštukės savijauta: Jeigu tik būtų tokia piliulė, kurią prarijus staiga rastum visus dominančius atsakymus! Mes apie tą patį - gimdymo laukimą. Prasidėjo ar dar ne? Štai kur klausimas. Ilgėjantys Braxtono – Hickso sąrėmiai kiekvieną kartą ne juokais išgąsdina ir sukelia paniką. Į tualetą vaikštote (tiksliau – lakstote) dar dažniau nei anksčiau. Per kiekvieną apsilankymą pas gydytoją tikriausiai girdite, kad gimdos kaklelis minkštėja, trumpėja – ruošiasi gimdymui.
2012-08-29

38 nėštumo savaitė: „Karrr! Esu aš varna Albertina“

Nėštukės savijauta: Šiuo metu savaitės virto amžinybe. Taip jau yra, kai kažko labai lauki. Artėjantį gimdymą rodo aiškūs fiziniai ženklai: kraujingos išskyros, pasirodančios atsikimšus gleivių kamščiui, nutekėję vaisiaus vandenys, reguliarūs sąrėmiai ar netgi viduriavimas. Ypač patariama greitai reaguoti į vaisiaus vandenis, kadangi jiems nubėgus, didėja infekcijos pavojus, ir delsti negalima nė minutės.
2012-08-29

37 savaitė: „Matau šviesą tunelio gale!“

Nėštukės savijauta: Tikrai nusipelnėte geros porcijos šokoladinių ledų! Narsiai ištvėrėte ilgas nėštumo savaites, tad lieka tiesiog laukti savo apdovanojimo. Mažylio galva nusileido (arba vėliau dar nusileis) į jūsų dubenį, todėl jaučiatės geriau: vidaus organai ir šonkauliai atsipalaidavo nuo spaudimo, palengvėjo kvėpavimas, ne taip kankina rėmuo. Iš kito pusės, padidėjo spaudimas apatinėje pilvo dalyje ir dubenyje. Vėl pasikeičia svorio centras, sunku išlaikyti pusiausvyrą.
2012-08-28
REKLAMA
REKLAMA

36 nėštumo savaitė: „Pasek man pasaką, kaip vilkas rijo ašaką“

Nėštukės savijauta: Tikriausiai nepaprastai pavargote. Neramus miegas ir jo trūkumas neleidžia džiaugtis likusiomis nėštumo akimirkomis. Dėl to jaučiatės labiau išsekusi, lengviau pasiduodate slogioms mintims, nuoboduliui. Gimdos dugnas dabar yra tiesiai po krūtinkauliu, todėl spaudžia vidaus organus bei trikdo jų veiklą. Štai kodėl ėda rėmuo, jūs sunkiai kvėpuojate, dažnai šlapinatės ir pan. Augantis svoris taip pat trukdo laisvai judėti, vaikščioti, susiriesti.
2012-08-28

34 nėštumo savaitė: „Aš beveik pasiruošęs“

Nėštukės savijauta: Paskutiniosios nėštumo savaitės gali būti labai varginančios. Sunku vaikščioti, kvėpuoti, pasilenkti ar netgi užsirišti batelius. Gimdos susitraukimai tampa dažnesni ir reguliaresni, o tai svarbus signalas, kad jūsų kūnas jau pasiruošęs gimdymui. Natūralu, jeigu kartais sunku suvaldyti emocijas. Po keleto savaičių į pasaulį pasiprašys judviejų kūdikis, ir gyvenimas kardinaliai pasikeis.
2012-08-27

33 nėštumo savaitė: „Sapnuok mane, mama!“

Nėštukės savijauta: Dar vienas nėštumo simptomas, pasitaikantis daugeliui besilaukiančių moterų – riešo kanalo sindromas. Jam būdingas riešų ir pirštų tirpimas arba skaudėjimas dėl organizme susikaupusių skysčių. Dažniausiai pasireiškia ilgai kartojant tą patį judesį: renkant tekstą klaviatūrą, grojant pianinu, siuvinėjat ir pan. Tas pats atsitinka ir su čiurnos ar pėdos sąnariais. Po gimdymo viskas praeina. Šiuo metu svoris auga lyg ant mielių, netgi galite pastambėti daugiau nei tikėjotės.
2012-08-24

27 savaitė: „Tamsu. Tikriausiai dingo elektra“

Nėštukės savijauta: Sveikiname! Pagaliau ir antrasis nėštumo trimestras priėjo liepto galą. Liko tiek nedaug, apytiksliai 13 savaičių. Krūtinė gerokai papilnėjusi, išsiplėtė tamsus laukelis aplink krūties spenelį. Manoma, kad tai yra puikus orientyras naujagimiui greičiau surasti spenelį, kol maitinamas krūtimi. Nesigėdykite, jeigu čiaudint, kosėjant ar labai juokiantis lieka šiek tiek drėgnos kelnaitės.
2012-08-21

26 savaitė: „Matau tik vandenį... Kur tu, mama?“

Nėštukės savijauta: Per šią savaitę nedaug kas pasikeitė, tik daugiau priaugote svorio. O su juo gali dažnėti galvos svaigimas, nugaros, juosmens skausmai. Apetitą kontroliuoti darosi sunku, atrodo, kad tiesiog privalote visada kramtyti. Kita vertus, nepilnavertiškai maitinantis galite jausti silpnumą, mieguistumą, dreba rankos ir kojos. Papildomai priaugęs svoris reiškia ne tik papildomą darbą raumenims, bet ir stresą, lemiantį jūsų nuotaikos kaitas.
2012-08-21

20 nėštumo savaitė: „Muzikos!“

Nėštukių savijauta: Ar galit tuo patikėti – įpusėjote nėštumą! Nuo aplinkinių daugiau nebepasislėpsite, kadangi dėmesio ištroškęs pilvukas drąsiai veržiasi į išorę. Trigubai nuo nėštumo pradžios padidėjusi gimda dabar siekia bambos lygį. Nuo šiol kas savaitę ji pailgės apytiksliai vienu centimetru. Kadangi augančio pilvuko oda tempiasi, gali pradėti niežėti pilvą. Padidėjusi gimda spaudžia plaučius, skrandį, inkstus, todėl sunkiau kvėpuojate, sutrinka virškinimas, dažnai norite šlapintis.
2012-08-16

19 nėštumo savaitė: „Atrodau lyg varškės apkepas...“

Nėštukių savijauta: Natūraliai didėjant gimdai, kartu tempiasi ir ją prilaikantys raiščiai. Jiems persitempus, galite pajusti veriantį arba buką skausmą pilvo apačioje, dažniausiai viename šone. Greičiausiai skausmas jus užklups staigiai keičiant kūno padėtį. Toliau auga svoris, gali svaigti galva, svyruoti žemė po kojomis. Daugelis nėštumo simptomų jau gerai pažįstami, tik niekaip negalite susitaikyti su tomis keistomis dėmėmis ant veido... Deja, jos dažnas nėštukių palydovas.
2012-08-14

18 nėštumo savaitė: „Aš viską girdėjau!..“

Nėštukių savijauta: Nepaisant kartais užpuolančių spazmų, jaučiatės – ir atrodote! – gerai. Su kiekviena diena tikitės pagaliau pajusti pirmuosius savo mažylius spyrius, tačiau ne visoms iš karto pasiseka. Tiesiog kantrybės, tai priklauso nuo faktorių. Jūsų kraujo spaudimas dažnai gali būti per žemas. Svaigsta galva. Dabar jūsų širdys dirba 40 – 50 proc. sunkiau, didėjanti gimda spaudžia kraujagysles, todėl kartais galite pasijusti, tarsi tuoj apalpsite, ypač staiga atsistojus.
2012-08-14

15 nėštumo savaitė: „Ech, dar ir kirptis reikės...“

Nėštukių savijauta – puiki. Daugelis būsimųjų mamyčių po alinančių pykinimo savaičių tiesiog pražysta. Pilvukas gražiai apvalus, svoris didėja. Greičiausiai pastebėjote ir tinstančias rankų bei kojų galūnes. Dažniausiai tinsta delnai ir kulkšnys. Natūralu, juk po organizmą cirkuliuoja daug daugiau kraujo nei paprastai, be to, didėjanti gimda spaudžia dubens venas. Pradėjo skaudėti nugara? Tai dar vieno siautėjančio hormono – relaksino – kaltė.
2012-08-10

14 nėštumo savaitė: „Keistai malonus tas brūkšnys veide – šypsena...“

Nėštukių savijauta: Jaučiate vis didesnį palengvėjimą ir poilsį nuo ilgą laiką varginusių nėštumo simptomų – jūs visos to nusipelnėte. Kartais gali pradėti erzinti vidurių užkietėjimas, tačiau nėštumo laikotarpiu tai natūralu. Iki kaklo įsipykę hormonai atpalaiduoja vidurių raumenis, todėl jie negali dirbti taip greitai, kaip anksčiau. Negana to, vidurius spaudžia ir didėjanti gimda. Kitas galimas nepatogumas – nuolatos užgulta nosis.
2012-08-10

12 nėštumo savaitė: „Kas mane pavys?“

Nėštukių savijauta: Kai kurioms nėštukėms ši savaitė gali būti pirmoji, kai jaučiasi akivaizdžiai geriau, nei anksčiau. Rytinis pykinimas vis mažėja, nuovargis nyksta. Jeigu esate „pirmokėlė“, pilvukas auga kur kas lėčiau nei jau kartą gimdžiusių moterų, kadangi pastarųjų raumenų tonusas palyginti mažesnis. Gimda jau praplatėjusi iki 10 cm ir kyla į pilvo ertmę. Galite pasidžiaugti tuo, jog nebespaus taip smarkiai šlapimo pūslės, ir vizitai į tualetą sumažės. Tiesa, laikinai.
2012-08-09

10 nėštumo savaitė: „Kur prapuolė uodegėlė...?“

Nėštukės savijauta: Diena be įprastinio pykinimo ir nuovargio jums skamba tarsi tolimas stebuklas. Daugiau nei pusei nėščiųjų iki 12 savaitės pykinimas atima bet kokį norą džiaugtis nėštumu. Viskas erzina ir varo į neviltį, tačiau teks dar šiek tiek pakentėti. Kiekviena moteris nėštumą išgyvena individualiai, todėl simptomai gali sumažėti arba dingti staiga, kaip ir prasidėjo. Pilvukas nedrąsiai ima lįsti į dienos šviesą. Ką gi, atėjo laikas laikinai atsisveikinti su dailiu liemeniu.
2012-08-08

9 nėštumo savaitė: „Saugok mane, mamyte“

Nėštukių savijauta: Aplinkiniai vis dar neįtartų jūsų nėštumo, jeigu nieko apie tai nežinotų. Iš esmės, nėštumo simptomai nesikeičia: vis dar jaučiamas nuovargis, šleikštulys, galvos svaigimas, keistos nuotaikų kaitos. Gali prasidėti slogos ar kraujavimas iš nosies – tai irgi gana dažnas nemalonus simptomas. Neilgai trukus jus aplankys (arba jau aplankė) galimų menstruacijų dienos, todėl krūtinė tampa ypač pilna ir jautri. Liemuo darosi vis platesnis.
2012-08-07

8 nėštumo savaitė: „Aš galiu judėti!”

Nėštukių savijauta: Taigi, antrasis nėštumo mėnuo eina į pabaigą. Aplinkiniai jūsų nėštumo pastebėti vis dar negali, tai gali matyti jūsų gydytojas ir jausti jūs pati. Rūbai per liemenį vis siaurėja, kadangi gimda plečiasi. Bet jei nėštumas pirmas, būsimoji mamytė to gali ir nepastebėti. Sutinkame, savijauta gali būti viena iš nemaloniausių. Jūsų kūnas vis dar bando prisitaikyti prie nėštumo - tenkinti jame augančio svečio poreikius.
2012-08-07

4 nėštumo savaitė: aš jau turiu širdutę

Nėštukės savijauta: Sveikinam jūsų stebuklą su pirmuoju vystymosi mėnesiu! Nuveikta iš tikrųjų nemažai. Pirmasis nėštumo mėnuo ypatingų pokyčių gali neatnešti, būsimosios mamytės paprastai jaučiasi kaip prieš menstruacijas: krūtų pabrinkimas ir jautrumas, pilvo apačios skaudėjimas, nuovargis, padidėjęs emocingumas, nuotaikų kaita. Patarimai: Tikriausiai ypač emocionalios tos mamytės, kurios rezultatą spręs sulaukusios arba ne menstruacijų pirmosios dienos.
2012-08-03

Pratimai ruošiantis gimdymui

Besiruošiant motinystei keičiasi ne tik mintys, bet ir kūnas. Tam, kad išlaikytumėte gerą fizinę formą ir paruoštumėte gimdymui raumenis, kurie aktyviai dalyvaus procese, jau nėštumo metu treniruokitės. 1. Kvėpavimas pilvu. Toks kvėpavimas stiprina pilvo presą ir pilvo dugną, paruošia lengvesniam gimdymui ir leidžia greičiau susigrąžinti buvusias formas po gimdymo. Privalumai: stiprina pilvo presą, šlaunis, pilvo dugną ir makšties sieneles.
2012-06-19
Į viršų