Futbolas

Komandinis sportas, žaidžiamas dviem komandomis, kurių kiekvienoje yra po vienuolika žaidėjų. Įdomiausios ir svarbiausios naujienos iš viso pasaulio apie populiariausią žaidimą planetoje, kurio ištakos siekia net 1863 metus.

Turnyrinės lentelės dugne esantys „TransINVEST“ vėl ėmėsi permainų trenerių štabe

Devynerias rungtynes Vilniaus rajono „TransINVEST“ vyriausiuoju treneriu buvęs Donatas Vencevičius abipusiu susitarimu su savo asistentu palieka klubą. Tokią informaciją klubo facebook paskyroje pranešė patys „TransINVEST“ atstovai. D.Vencevičius prie komandos prisijungė po ketvirtojo turo ir per vieną ratą sąskaitą papildė septyniais taškais. Priminsime, kad sezoną kaip vyriausiasis treneris pradėjo Giedrius Barevičius, tačiau po ketvirtojo turo su juo nuspręsta atsisveikinti.
Futbolas Prieš 4 val.

Labai prastai sezoną pradėję A lygos čempionai atsisveikino su treneriu

Prastai A lygos sezoną pradėjęs „Panevėžio“ klubas ėmėsi pokyčių. Skelbiama, kad vyr. trenerio pareigas abipusiu susitarimu paliko Gino Lettieri. Klubą bent jau laikinai treniruos asistentu iki šiol dirbęs Dainius Gleveckas. „Apgailestaujame, kad nepavyko pradėti šio sezono taip, kaip planavome. Pastaruoju metu komandos žaidimas ir rezultatai netenkino nei klubo vadovybės, nei komandos sirgalių.

Ispanijos čempionai „Real“ vietiniame čempionate iškovojo triuškinamą pergalę

Madrido „Real“ klubas Ispanijos „La Liga“ pirmenybių rungtynėse namuose 5:0 sutriuškino „Alaves“ futbolininkus.  „Real“ jau nuo rungtynių pradžios žaidė aktyviai puolime ir tai davė vaisių.
Futbolas Prieš 7 val.

Žūtbūtinę pergalę iškovojęs „Man City" priartėjo prie dar vieno „Premier" lygos titulo

„Manchester City“ klubas Anglijos „Premier“ lygos išvykos rungtynėse 2:0 nugalėjo Londono „Tottenham“ futbolininkus.  Pirmajame kėlinyje abi komandos atliko vos po tris smūgius. Pavojingiausią progą pasižymėti turėjo Philas Fodenas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį meistriškai atrėmė vartų sargas. Per pirmąsias keturiasdešimt penkias žaidimo minutes žiūrovai įvarčių neišvydo.
Futbolas Prieš 8 val.

Aistros dėl didžiausios Vilniaus gėdos nerimsta – Benkunskas mato norą politikuoti tuščiai

Didžiausia sostinės gėda pramintas 157 milijonus eurų kainuojantis daugiafunkcis kompleksas su nacionaliniu stadionu toliau skęsta cirkuose. Sostinės opozicija, kuri siūlo skelbti naują rangos konkursą statybos darbams atlikti, inicijavo neeilinį tarybos posėdį, tačiau ten nepasirodė nei vienas valdančiųjų atstovas. Meras kaltina opoziciją politikavimu ir viliasi, kad statybos darbai bus pratęsti iki vasaros.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Futbolas Prieš 22 val.

Lietuvos futbolo legendą prisimenant: meistras, mokytojas ir neeilinis sportininkas iš didžiosios raidės

Lietuvos futbolo bendruomenę pirmadienį apskriejo liūdna žinia. Eidamas 67-uosius metus Anapilin iškeliavo legendinis futbolininkas ir treneris Stasys Danisevičius.  Du kartus – 1979 ir 1984 metais – S. Danisevičius buvo pripažintas geriausiu Lietuvos futbolininku. Taip pat jis žaidė ir pirmose oficialiose nacionalinės rinktinės rungtynėse po Nepriklausomybės atkūrimo su Šiaurės Airijoje.
Futbolas Prieš 23 val.

A lygos turo apžvalga: Telšiuose siaučiantis gynėjas ir pirmoji Gargždų pergalė namuose

„TOPsport A lygos“ 13-ajame ture buvo užfiksuotos keturios pergalės ir vienerios lygiosios. Vienuolika. Alytaus DFK „Dainava“ nutraukė blankią atkarpą ir džiaugėsi svarbiu laimėjimu – namuose 1:0 nugalėtas Vilniaus rajono „TransINVEST“ klubas. Pergalingą įvartį pelnė nigerietis Aaronas Olugbogi, kuris pasižymėjo pirmą kartą šiame sezone ir taiklių smūgių sąskaitą papildė po 11 mėnesių pertraukos.
Futbolas 2024-05-14

Kylianas Mbappe penktą kartą išrinktas geriausiu Prancūzijos lygos žaidėju: atsiimdamas titulą graudinosi

Šį sezoną 27 įvarčius Prancūzijos „Ligue 1“ pirmenybėse įmušęs prancūzas Kylianas Mbappe penktą kartą iš eilės pripažintas geriausiu lygos žaidėju. Iki K. Mbappe daugiausiai kartų geriausiu lygos futbolininku buvo išrinktas 3 kartus juo tapęs Zlatanas Ibrahimovičius, tad prancūzui prikauso ir visų laikų lygos rekordas.

Šešiolikmečio spindesys padėjo „Barcelona“ sugrįžti į antrąją vietą „La Liga“ pirmenybėse

Ispanijos „La Liga“ pirmenybėse svarbią pergalę šventė „Barcelona“, namuose 2:0 (1:0) įveikusi „Real Sociedad“ ekipą. Tikslą finišuoti antri Ispanijos pirmenybėse turintys Xavi auklėtiniai į priekį išsiveržė 40-ą rungtynių minutę po tikslaus 16-mečio Lamine'o Yamalio smūgio kontraatakoje.  Šį sezoną 16-metis „Barcelona“ akademijos auklėtinis jau yra įmušęs 5 įvarčius ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus. Dar du rezultatyvius perdavimus jis pridėjo Čempionų lygoje.

Vaikiška Emiliano Martinezo klaida neleido „Aston Villa“ užsitikrinti bilieto į Čempionų lygą

Įspūdinga įvarčiu fiesta baigėsi 37-ojo Anglijos „Premier“ lygos rungtynės Birmingeme tarp „Aston Villa“ ir „Liverpool“ ekipų 3:3 (1:2). Šios rungtynės buvo itin svarbios Unai Emery ekipai, kuri kovoja dėl vietos Čempionų lygoje ir lygios šiek tiek komplikavo jos šansus žaisti stipriausioje Europos futbolo lygoje. „Aston Villa“ (68 tšk.) ekipai turnyrinėje lentelėje ant kulnų lipa penktoje vietoje žengiantys Londono „Tottenham“ (63 tšk.) futbolininkai, kurie žais dar dvejas rungtynes.

Valdas Adamkus išpildė seną troškimą: aplankė nostalgiją keliančią vietą

Nuo mažų dienų Žaliakalnyje šalia Ąžuolyno gyvenęs ir jaunystę aktyviam sportui dedikavęs Prezidentas Valdas Adamkus aplankė atstatytą Dariaus ir Girėno stadioną bei renovuotą Sporto halę. Buvęs šalies vadovas su nostalgija dalijosi prisiminimais apie čia prasidėjusį lengvaatlečio kelią, atvedusį iki 100 metrų bėgimo rekordo. Neslėpdamas susižavėjimo Kauno demonstruojama pažanga, svečias išsakė tvirtą nuomonę, esą tai gali būti pagrindinis stadionas, kurio Lietuvai šiuo metu pakaktų.
Futbolas 2024-05-13

Futbolo bendruomenėje – liūdesys dėl legendos netekties: bendražygiai dalinasi gražiais atsiminimais

Pirmadienį Lietuvos futbolo bendruomenę apskriejo liūdna žinia – būdamas 66-erių mirė legendinis šalies futbolininkas Stasys Danisevičius.  Panevėžietis yra vadinamas tikra Vilniaus „Žalgirio“ klubo legenda, ten jis praleido dešimt metų (nuo 1976-ųjų iki 1986-ųjų), taip pat žaidė „Atlanto“ ir „Panerio“ komandose. „Žalgirio“ gretose futbolininkas sužaidė beveik 300 rungtynių ir įmušė 34 įvarčius.

Skaudi netektis: mirė legendinis Lietuvos futbolininkas Stasys Danisevičius

Pirmadienį Lietuvos futbolo bendruomenę pasiekė liūdnos naujienos – anapilin iškeliavo legendinis Lietuvos futbolininkas ir treneris Stasys Danisevičius. S. Danisevičiui rugsėjo mėnesį būtų sueję 67-eri. Panevėžietis yra vadinamas tikra Vilniaus „Žalgirio“ klubo legenda, ten jis praleido dešimt metų (nuo 1976-ųjų iki 1986-ųjų), taip pat žaidė „Atlanto“ ir „Panerio“ komandose. „Žalgirio“ gretose futbolininkas sužaidė beveik 300 rungtynių ir įmušė 34 įvarčius.

Paskutinėse PSG namų rungtynėse – pralaimėjimas ir pristatyme nušvilptas Kylianas Mbappe

Paryžiaus „Saint–Germain“ klubas sekmadienį įvykusiose Prancūzijos „Ligue 1” čempionato rungtynėse 1:3 turėjo pripažinti „Toulouse“ futbolininkų pranašumą. Socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame yra užfiksuota, kaip PSG fanai pristatymo metu nušvilpė Kylianą Mbpape. Primename, kad K. Mbappe penktadienį vakare oficialiai pranešė, jog šią vasarą paliks PSG komandą.

Toliau nepralaimintis „Bayer“ klubas rekordinę seriją pratęsė iki 50-ies

Lėverkuzeno „Bayer“ klubas toliau nepralaimi. Sekmadienį jie išvykoje 5:0 sutriuškino „Bochum“ ekipą.  Vokietijos čempionato 33-ajame ture „Bayer“ žengė dar vieną žingsnį link sezono be pralaimėjimų. Šioje akistatoje Xabi Alonso auklėtiniams reikalus palengvino pati „Bochum“ komanda. Jau 15-ąją minutę Felixas Passlackas užsidirbo raudoną kortelę ir paliko savo ekipą žaisti dešimtyje. „Bayer“ tai išnaudojo pelnydami du įvarčius pirmojo kėlinio pabaigoje.

„Manchester United“ įveikusi „Arsenal“ nepaleidžia svajonės dėl „Premier“ titulo

Londono „Arsenal“ klubas tęsia kovą dėl „Premier“ lygos nugalėtojų titulo. Sekmadienį „Arsenal“ šventė svarbią pergalę Mančesteryje. Išvykoje jie 1:0 palaužė „Manchester United“ komandą. Pergalę Mikelio Artetos auklėtiniams atnešė Leandro Trossardas. Kay‘us Havertzas perdavimu baudos aikštelėje supjaustė visą varžovų gynybą ir L. Trossardui iš arti beliko pasiųsti kamuolį į vartus. Belgui tai buvo jau ketvirtasis įvartis per paskutines penkias rungtynes.
Futbolas 2024-05-12

Mažumoje likęs „Kauno Žalgiris“ iškovojo įsimintiną pergalę

13-asis „TOPsport A lygos“ turas finišavo Laikinojoje sostinėje, kur pergalę šventė „Kauno Žalgiris“ – net ir mažumoje likę kauniečiai panaikino įvarčio deficitą bei rezultatu 2:1 (0:1) nugalėjo FA „Šiauliai“. Jau pačioje kėlinio pradžioje kauniečiai dėl traumos prarado Divine Naah. 13-ąją minutę iš toli pykštelėjo Gratas Sirgėdas, smūgį sustabdė Lukas Paukštė. Kėlinio viduryje Daviui Ikauniekui pasižymėti sutrukdė Deividas Mikelionis.

Vilniaus „Žalgiris“ ir toliau neranda rakto į pergales

Įnirtingas 13-ojo turo mačas įvyko laikinojoje sostinėje, kur ginklus surėmė rezultatyviausios „TOPsport A lygos“ ekipos. Nors susitikime progų pasižymėti turėjo abi ekipos, tiek Vilniaus „Žalgiris“, tiek Kauno rajono „Hegelmann“ įvarčių nepelnė – dvikova baigėsi esant rezultatui 0:0. Susitikimo pradžioje Myroslavas Mazuras kamuolį atmetė Liviu Antaliui, pastarojo smūgį iš oro sustabdė Arijus Bražinskas, kiek vėliau vartininkas susitvarkė su dar vienu puolėjo bandymu.

Investicija neduoda vaisių: Cristiano Ronaldo ekipa Saudo Arabijoje vėl liko be titulo

Antrą sezoną Saudo Arabijos futbolo čempionate, „Al-Nassr“ klube žaidžiantis portugalas Cristiano Ronaldo vėl liks be titulo. Tai paaiškėjo po dar vienos pirmenybių lyderės „Al-Hilal“ pergalės 4:1 prieš „Al-Hazm“ ekipą. „Al-Nassr“ šiuo metu su 77 taškais žengia antroje turnyrinės lentelės vietoje, o lygoje pirmaujantis „Al-Hilal“ turi 12 taškų daugiau. „Al-Hilal“ klubą į pergalę atvedė du įvarčius pelnęs serbas Aleksandras Mitrovičius ir sykį mušęs Sergejus Milinkovičius-Savičius.

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė pateko į pasaulio čempionatą

Lietuvos mažojo futbolo (6 prieš 6) rinktinė Moldovos sostinėje Kišiniove vykstančiame SOCCA Europos čempionate neperžengė pirmo atkrintamųjų varžybų barjero, tačiau palankiai susiklosčius kitų dvikovų baigtims pasiekė pagrindinį tikslą - užsitikrino teisę dalyvauti pasaulio mažojo futbolo čempionate. Šeštadienį lietuviai aštuntfinalyje po atkaklios kovos 0:2 nusileido B grupėje pirmą vietą užėmusiai Rumunijos rinktinei. Varžovai pasižymėjo 14 min.