Sveikata

 

Tai naujienos apie svarbiausius atradimus, tyrimus, gydymo metodus ir sveikatos priežiūros politikos pokyčius. Skaitykite naujienas ir straipsnius apie ligų prevenciją, mitybą, fizinį aktyvumą, psichologinę gerovę ir naujausias medicinos technologijas. 

Po vilniečio mirties nuo legioneliozės Dulkys įvertino tarnybų darbą: neužtenka tik veiksmų

Sostinėje nuo legioneliozės mirus vyrui ir viešojoje erdvėje kilus klausimams dėl šios ligos pavojaus, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, jog Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) atlieka visus būtinuosius veiksmus šiai infekcijai riboti. Visgi, ministras linki centrui daugiau komunikuoti su gyventojais ir taip išvengti visuomenės gretose kylančio nerimo. „Man atrodo, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tikrai atlieka visus būtinus veiksmus.
Sveikata Prieš 15 val.

Pasaulis to dar nematė: gydytojas pats išsigydė nepagydomą smegenų auglį

Australų gydytojas, savo atliktus novatoriškus melanomos tyrimus pritaikė nepagydomam smegenų vėžiui, kuris jam buvo diagnozuotas beveik prieš metus, gydyti. Sidnėjaus universiteto profesorius Richardas Scolyeris sakė, kad „negali būti laimingesnis“, kai neseniai atlikto magnetinio rezonanso tyrimo rezultatai parodė, kad jo glioblastomos atsinaujinimo požymių vis dar nėra.
Sveikata Prieš 13 val.

Vyriausybė: žala turi būti atlyginta visiems su pacientu artimą ryšį turėjusiems asmenims

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad neturtinė žala būtų atlyginta visiems su pacientu artimą ryšį turėjusiems asmenims. Tokiais pakeitimais panaikinamas šiuo metu galiojantis nustatytas konkretus asmenų, kuriems gali būti atlyginta medikų padaryta žala, sąrašas.
Sveikata Prieš 14 val.
REKLAMA
Astma – lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga visam gyvenimui (nuotr. Shutterstock.com) Astma – lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga visam gyvenimui (nuotr. Shutterstock.com)

Astma – lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga visam gyvenimui

Astma – tai lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga nuo kurios, deja, vis dar neįmanoma pilnai pasveikti. Vis dėlto tai nėra nuosprendis, nes šiandieninė medicina turi ne vieną pasiūlymą, padedantį gyventi kokybiškiau net ir sunkia astma sergantiems pacientams. Kai kuriems asmenims šiandien astma gali būti kontroliuojama taip sėkmingai, kad pacientas net pamiršta, kad serga, o kai kuriems, deja, reikia „susigyventi“ su sunkios astmos forma, kuri gali neretai pateikti nemalonių staigmenų.
Sveikata Prieš 15 val.

Prokuratūrai pradėjus tyrimą dėl COVID-19 vakcinų, Dulkys tikina – suteiks visą reikiamą informaciją

Prokuratūrai pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl COVID-19 vakcinų įsigijimo ir utilizavimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikina – jo vadovaujama institucija bendradarbiaus su teisėsauga ir teiks visą reikiamą informaciją tyrimui atlikti. „Galiu patvirtinti – tikrai bendradarbiausime su prokuratūra ir tikrai pateiksime visą informaciją, kad būtų duoti atsakymai, kurie kyla“, – trečiadienį prieš prasidedant Vyriausybės posėdžiui Eltai sakė A. Dulkys.
Sveikata Prieš 15 val.

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl COVID-19 vakcinų įsigijimo ir utilizavimo kiekių

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant nustatyti, ar perkant itin didelį COVID-19 vakcinų kiekį ir vėliau dalį jų utilizuojant, nebuvo padaryta nusikalstama veika. Toks sprendimas priimtas susipažinus su Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro iniciatyva atlikto tyrimo medžiaga ir 2024 m gegužės 13 d. priimtu šio prokuroro motyvuotu nutarimu atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones.
Sveikata Prieš 17 val.

Šis vėžys smogia vis jaunesniems: pasakė, kaip atpažinti

Melanoma – piktybiškiausia odos vėžio forma, kuria kasmet Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių. Iš jų daugiau nei trečdalis miršta. Pasak Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) dermatovenerologės Jolantos Česienės, šiuolaikinė medicina leidžia šią grėsmingą ligą sėkmingai suvaldyti, tačiau tam būtina ją užčiuopti kuo anksčiau. Gegužę, minint Melanomos dieną, KUL medikė tęsė prasmingą ir ilgametę tradiciją – nemokamą patikrą dėl melanomos.
Sveikata Prieš 18 val.

Prašo stabdyti ne kartą atmestas pataisas: teigia, kad nauja tvarka sukeltų pavojų gyventojų sveikatai

Šalyje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos, medikai, vaistinių bei pacientų atstovai kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komiteto narius su prašymu nepalaikyti Sveikatos draudimo įstatymo projekto, kuriuo iš naujo norima Valstybinei ligonių kasai (VLK) suteikti perteklines galias vienašališkai nutraukti arba stabdyti sutartis su gydymo įstaigomis ir vaistinėmis dėl valstybės kompensuojamų paslaugų ir medicinos priemonių apmokėjimo.
Sveikata Prieš 19 val.

Dulkys apie sveikatos reformą: rezultatais paliksime pasidžiaugti kitų kadencijų politikams

Didesnei daliai Lietuvos savivaldybių inicijavus sveikatos centrų steigimą, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad situacija šiame sektoriuje nuolat gerėja. Visgi, kaip pripažįsta ministras, apčiuopiamus sveikatos reformos rezultatus bus galima pajusti tik po kurio laiko. „Visų šitų veiksmų rezultatais paliksime pasidžiaugti kitų kadencijų politikams“, – antradienį Seime per Vyriausybės pusvalandį teigė A. Dulkys. „Tikrai rodikliai bus pagerėję.

Naujausios detalės apie mirtiną legioneliozės atvejį – paaiškėjo, kur užsikrėtė

Pranešus apie dar gegužės 5 d. įvykusią žmogaus mirtį nuo legioneliozės Vilniuje, specialistai pateikė daugiau informacijos apie situaciją. Kaip teigiama, sisteminės taršos daugiabučio vandentiekio sistemoje nustatyta nebuvo, tačiau ji buvo vietinė – mirusiojo bute.

Paaiškino, kodėl „AstraZeneca“ nutraukė savo COVID-19 vakcinas: ar verta sunerimti pasiskiepijusiems?

Praėjus beveik 3,5 metų po to, kai buvo gautas pirmasis leidimas naudoti Oksfordo „AstraZeneca“ vakciną, jos gamyba nutraukiama visame pasaulyje. Vakcina per savo laiką įgijo nekokią reputaciją, tačiau kokia priežastis lėmė, kad jos vartojimas nutraukiamas? Galbūt ji nėra tokia skandalinga, kaip galima pamanyti.

Per keturis šių metų mėnesius – 16 legioneliozės atvejų, trys žmonės mirė

Per pirmuosius keturis šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruota 16 legioneliozės atvejų, trys žmonės mirė, antradienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Portalas lrt.lt antradienį pranešė apie dar vieną nuo legioneliozės mirusį žmogų Vilniuje gegužės 5 dieną. Centras informaciją BNS patvirtino ir apie šį atvejį. NVSC kol kas negalėjo patikslinti, ar gegužės mėnesį nuo šios ligos mirė tik vienas žmogus.

Skaudi nelaimė: Vilniuje nuo legioneliozės mirė vyras

Skaudi nelaimė – Vilniuje užfiksuotas mirties nuo legioneliozės atvejis. Pranešama, kad mirė jaunas vyras, kuris infekcija užsikrėtė gyvendamas Justiniškių mikrorajone. Kaip portalui tv3.lt patikslino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovas Zigmas Nagys, nelaimė nutiko dar gegužės 5 d. Žinią apie tai pirmas pranešęs portalas lrt.lt nurodė, kad mirė jaunas vyras, gyvenęs Justiniškių g. esančiame daugiabutyje.

Pasakė, kaip pasitikrinti, kiek kainavo jūsų gydymas ar vaistai

Ligonių kasos vis daugiau paslaugų perkelia į elektroninę erdvę, taip sudarydamos sąlygas gyventojams pateikti reikiamus dokumentus neišėjus iš namų. Prisijungus prie Valstybinės ligonių kasos elektroninių paslaugų platformos, galima užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę ar sertifikatą, pateikti prašymą dėl privalomojo sveikatos draudimo valstybės lėšomis laikotarpio patvirtinimo, operatyviai pasitikrinti privalomojo sveikatos draudimo galiojimą bei sužinoti informaciją apie savo gydymą,...
Sveikata 2024-05-14

Skubi žinia tėvams: paskubėkite tai padaryti dar iki vasaros

Artėjant vasarai, tėveliai dar gali suspėti atlikti vieną svarbią užduotį – pasirūpinti savo vaikų profilaktiniu sveikatos patikrinimu. Elektroninis Mokinio sveikatos pažymėjimas galios ištisus metus. „Visi ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai ir mokiniai iki 18 metų, taip pat pilnamečiai moksleiviai, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas mokyklose, kartą per metus turi profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Po patikros išrašomas elektroninis Mokinio sveikatos pažymėjimas.
Sveikata 2024-05-14

Prašo gyventojų pagalbos: situacija darosi kritinė

Šalies gydymo įstaigose trūksta visų grupių kraujo atsargų, praneša Nacionalinis kraujo centras (NKC) ir kviečia gyventojus nelikti abejingais bei paaukoti kraujo. Anot NKC, labiausiai jaučiamas I ir II grupių kraujo stygius. „Labai kviečiame visus galinčius kuo skubiau apsilankyti artimiausiame kraujo centre ir prisidėti gelbstint gyvybes.

Radikulitas ir surakinta nugara: jei ima nors kiek skaudėti, būtina ieškoti pagalbos

Lietuvoje daugybė gyventojų skundžiasi nugaros skausmais arba surakinta nugara, sako reabilitologė Brigita Paulienė. Pašnekovė apgailestauja, kad nors galima problemų su nugara ir juosmeniu išvengti, vis tik retas ima rūpintis savo kūnu laiku. Kaip išvengti kūno, ir ypač nugaros, juosmens skausmų, kodėl judesys būtinas kasdien ir kaip jis naudojamas net ir gydymui ar pooperaciniam sveikimui, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja reabilitologė Brigita Paulienė.
Sveikata 2024-05-13

Užsikrėtus COVID-19 viruso baltymai gali išlikti kraujyje net 14 mėnesių

Mintis, kad SARS-CoV-2, geriau žinomas kaip COVID-19, virusas gali išlikti organizme ilgai po to, kai išnyksta pirmieji simptomai, sudomino mokslininkus, ypač tuos, kurie tyrinėja ilgąjį COVID-19. Neseniai atliktas tyrimas papildė šią dėlionę dar viena detale, įrodęs, kad viruso baltymai kraujo plazmos mėginiuose išlieka iki 14 mėnesių po pirminės infekcijos, skelbia portalas „IFL Science“. Tyrėjų komanda gavo užšaldytos plazmos mėginius iš 171 suaugusiojo, kurie buvo įtraukti į tyrim...

Elektronines cigaretes rūkančių žmonių šlapime – švinas, uranas ir kiti toksiški metalai

Tyrimai rodo, kad rūkydami elektronines cigaretes paaugliai gali būti veikiami toksiškų metalų, kurie gali pakenkti smegenims ir kitiems gyvybiškai svarbiems organams. Rizika gali būti dar didesnė, jei elektroninės cigaretės yra saldžių skonių, kuriuos paprastai ir mėgsta jaunimas.

Svarbu žinoti kiekvienam: štai kada gydytojas turi priimti be eilės ir kam siuntimo nereikia

Nors žmonės nesiliauja skųstis, kad eilės pas gydytojus specialistus didžiulės, Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, jog patys gyventojai ne visada išnaudoja visas galimybes. Be to, dalimi atveju pacientas turėtų būti priimtas tą pačią dieną arba be siuntimo. Nors siuntimą tam tikroms paslaugos pacientas gauna apsilankęs pas šeimos gydytoją, rinktis specialistą jis gali ir iš kitos įstaigos – nebūtinai tos poliklinikos, kur yra prisirašęs.
Į viršų