REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant mokslo metams, būsimi studentai skundžiasi, kad nuomojamą būstą jau dabar ne tik sunku surasti, bet jo kainos kyla vos ne su kiekviena diena. Per metus nuomojamas būstas Vilniuje pabrango 20 procentų.

Artėjant mokslo metams, būsimi studentai skundžiasi, kad nuomojamą būstą jau dabar ne tik sunku surasti, bet jo kainos kyla vos ne su kiekviena diena. Per metus nuomojamas būstas Vilniuje pabrango 20 procentų.

REKLAMA

Specialistai sako, kad, neįpirkdami būsto dėl smarkiai išaugusių nekilnojamo turto kainų, žmonės būsto nuomą renkasi kaip alternatyvą, dėl to nuomos paklausa ir kaina gali didėti ir toliau.  

Beje, ekspertai įspėja, kad būsto nuomos rinkoje didžiausi studentų konkurentai yra į Lietuvą plūstantys ir būsto nuomai ieškantys baltarusiai. Specialistai taip pat primena, kad reikėtų pasisaugoti ir sukčių, apsimetusiais būsto nuomotojais.

Abiturientė Gedvilė kompiuteryje žiūrinėja butų nuomos skelbimus. Molėtuose gyvenanti mergina ieško būsto Vilniuje ir negali atsistebėti aukštomis kainomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Kainos tiek senų butų, tiek naujų, galima sakyti, vos ne tokios pačios. 400 su viskuo gaunasi ir daugiau. Plius, tas depozitas, kur tu moki už kokius du mėnesius, suma, kaip ir abiturientui, baigusiam mokyklą asmeniui, tikrai yra nemaža. Įsikėlimui reikėtų kažkur apie 1000 eurų“, – sako abiturientė Gedvilė Prušinskaitė.

REKLAMA

Gedvilė pasakoja, kad vieno nusižiūrėto būsto kaina po dviejų savaičių pakilo 50 eurų. Tačiau rasti, kur gyvens, jai nepavyko ne tik dėl studento kišenę draskančių kainų. Mergina susidūrė su sukčiais.

„Buvo ir tokių dalykų kaip apgavikai, kurių yra labai labai daug. Buvom ir apsigavę, nes kalbėjo labai įtikinamai, sužinojom, kas per žmogus, bet viskas vyko labai greitai. Jis paprašė depozito, o mes tiesiog pervedėm“, – sako G. Prušinskaitė. 

„Capital“ NT brokeris Paulius Banevičius tvirtina: „Apgavikai, sukčiai, kaip sakyti, ir naudojasi šia situacija, kada visi labai skuba ir neduoda laiko apsispręsti, ir reikia imti dabar. Ir dažnai pasitaiko, kad nuomininkai nudega, nes perveda tą avansą, o paskui nėra nei avanso, nei buto.“

REKLAMA
REKLAMA

Už apytuštį, 63 kvadratinių metrų butą Naujamiestyje šeimininkas prašo 500 eurų. Nuomotojas žada nupirkti buitinę techniką, bet baldus turės įsigyti patys nuomininkai. Tiesa, butas jau išnuomotas. Nekilnojamo turto ekspertai sako, kad būsto nuomos rinkoje labai karšta ir nuomininkai aktyviai tarpusavy konkuruoja.

„Ypač pigesniame segmente iš tikrųjų labai sudėtinga susirasti gerą būstą už adekvačią kainą, nes už nugaros visą laiką stovi vienas arba du kiti interesantai, tai neretos situacijos, kada nuomininkai netgi nuomojasi nematę buvo gyvai, tiesiog iš skelbimo“, – sako P. Banevičius. 

Ieškotis būsto nuomai, pasak specialistų, visgi metas dar neblogas, nes po Žolinių nuomininkų aktyvumas dar labiau padidės ir kainos gali dar labiau kilti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau dabar, portalo „Aruodas" duomenimis, vidutinė 1 kambario būsto pasiūlos kaina Vilniuje siekia 350, Kaune – 300, Klaipėdoje – 250 eurų. 2 kambarių buto nuoma Vilniuje kainuoja apie 600, Kaune apie 500, Klaipėdoje apie 400 eurų. Tad, norint išsinuomoti butą, reikės ne tik plačiau praverti piniginę nei pernai. Butas Vilniuje, palyginti šių ir pernai metų liepą, pabrango 20 procentų. Dėl buto apskritai teks pakovoti.

„Ober-Haus“ Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada sako: „Nemažai turim iš Baltarusijos IT specialistų atvykstančių, kurie tikrai dešimtimis tų butų ieško ir tikrai sudaro konkurenciją vietiniams.“

REKLAMA

Tiesa, nuomininkai tampa vis reiklesni.

„Ir įrengimas reikalingas šiek tiek geresnis, ir apdaila, ir baldai, ir skalbimo mašina, ir indaplovė jau tampa nebe opcija, vos ne dažnai kaip privaloma“, – sako M. Čiulada.

Nuomojamo būsto kainos dinamikai ir aktyvumui, anot Lietuvos nekilnojamo turto plėtros asociacijos vadovo Mindaugo Statulevičiaus, įtakos turėjo brangstantis nekilnojamasis turtas: „Šiemet turbūt turėsim augimą didesnį negu 10 procentų, ko nestebėjom pastaruosius kelis metus. Atsižvelgiant į tai dalis žmonių negalėdami arba norėdami atidėti sprendimą įsigyti nuosavą naują būstą sutiks laikinai pasinuomoti.“

Kainos nekilnojamojo turto rinkoje gali didėti ir dėl kitų priežasčių.

„Jeigu nuomojamų būstų skaičių tiek nedidės, kiek norinčių nuomotis, tai natūralu, kad bus tam tikra pusiausvyra pažeista ir kainos bus didesnės“, – sako M. Statulevičius.

Kita vertus, įvairiais skaičiavimais, apie ketvirtadalį naujų būstų lietuviai nuperka su tikslu jį įrengti ir išnuomoti, tad ir pasiūla yra padidėjusi. Būsto nuomos kaina šią liepą lyginti su pernai Vilniuje padidėjo 20, Kaune – 13 procentų, Klaipėdoje sumažėjo procentu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų