Auksinę pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“ (14/22). Uostamiesčio ekipa namuose 107:106 (17:22, 24:14, 19:19, 18:23, 9:9, 20:19) dramatiškai palaužė „Šiaulius“ (12/23).

„Neptūno“ varžovas ketvirtfinalyje dar paaiškės. Šeštąją poziciją turnyrinėje lentelėje užėmė Antano Sireikos auklėtiniai kausis prieš Utenos „Juventus“ arba Panevėžio „Lietkabelį“.

„Šiauliams“ iškilo grėsmė net nepatekti į atkrintamąsias. Jau aišku, kad septintąją poziciją užims arba „Dzūkija“, arba šiauliečiai. Dzūkų pralaimėjimas prieš „Lietkabelį“ arba pačių pergalė prieš „Nevėžį-Optibet“ atvertų kelią į ketvirtfinalį prieš Vilniaus „Rytą“.

Intriga išliko visų rungtynių metu ir labai svarbiu metu „Šiaulius“ ėmė traukti latvis Kasparas Bėrzinis. Vidurio puolėjas buvo tikslus tiek iš toli, tiek po krepšiu ir ketvirtajame kėlinyje likus žaisti mažiau nei penkias minutes „Šiauliai“ pirmavo 71:76.

„Neptūnas“ neplanavo pasiduoti ir menkino varžovų pranašumą. Likus 21 sekundei dvitaškį pelnė Deividas Gailius ir rezultatas tapo lygus (78:78).

Paskutinį metimą atliko Martynas Varnas, bet jo šūvis buvo nublokuotas – ekipos kėlėsi į pratęsimą.

Šeimininkai nieko nelaukę įgijo penkių taškų pranašumą (83:78), bet šįkart vijosi šiauliečiai. Prasidėjus paskutinei pratęsimo minutei rezultatas buvo lygus (85:85).

Likus 31 sekundei prie baudų metimų linijos sudrebėjo Deivido Gailiaus ranka (86:85). Kitoje aikštės pusėje klydo ir Arminas Urbutis, bet „Neptūnas“ nesugebėjo nusiimti kamuolio po baudos metimo ir dar prasižengė (86:86).

Martynas Varnas vėl tenkinosi tik vienu tiksliu baudos metimu (87:86). „Neptūną“ galėjo išgelbėti Deivido Gailiaus baudų metimai, bet taiklus buvo tik vienas – dar vienas pratęsimas.

Antrojo pratęsimo paskutinę minutę „Neptūnas“ pradėjo pirmaudamas (100:98). Du baudų metimus sumetė Martynas Mažeika, „Šiauliai“ atsakė dvitaškiu (102:100). Kitoje atakoje tritaškį įmetė Matas Jogėla (105:100). Likus 15 sekundžių Andy Van Vlietas smeigė tritaškį ir intriga dar buvo gyva (105:103).

Vis tik „Neptūnas“ išgyveno baudų metimų karuselę ir šventė pergalę.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika ir Deividas Gailius (10 atk. kam.) po 18, Benas Griciūnas 15, Norbertas Giga 13, Žygimantas Janavičius ir Matas Jogėla po 12 taškų.

„Šiauliai“: Andy Van Vlietas 22, Martynas Varnas 18, Kasparas Bėrzinis 17, Elvaras Fridrikssonas 15 (17 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis 13 taškų.