REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savivaldybėse skiepų lenktynės ir chaosas – kol vieni dar bando įtikinti senjorus skiepytis, kiti jau nebesuka galvos ir vakcinuoja trisdešimtmečius. Marijampolės, Joniškio savivaldybėse skiepą jau gali gauti 35-erių ir vyresnio amžiaus gyventojai. O Pakruojis nuo šeštadienio žada vakcinuoti visus norinčius, net ir aštuoniolikmečius.

Savivaldybėse skiepų lenktynės ir chaosas – kol vieni dar bando įtikinti senjorus skiepytis, kiti jau nebesuka galvos ir vakcinuoja trisdešimtmečius. Marijampolės, Joniškio savivaldybėse skiepą jau gali gauti 35-erių ir vyresnio amžiaus gyventojai. O Pakruojis nuo šeštadienio žada vakcinuoti visus norinčius, net ir aštuoniolikmečius.

REKLAMA

Artėjant masinei vakcinacijai premjerė Ingrida Šimonytė lankėsi Klaipėdoje, kur skiepijimo tempai nėra džiuginantys. Uostamiestis pagal paskiepytų žmonių skaičių užima paskutinę vietą tarp didmiesčių. Patys gyventojai sako, kad žmonės prisiklauso kaimynų kalbų, gandų ir vakcinuotis bijo:

„Baimių yra, nes daug kas pasakojo – ir temperatūra, ir kaulus laužo. Dukra turėjo tai šauniai, o mes pažiūrėsime, kokia savijauta bus.“

REKLAMA
REKLAMA

„Man atrodo, kad vis tiek reikia tikėti gydytojais, mokslininkais ir aš pasitikiu.“

„Reikia skiepytis, net abejonių negali būti. Ir dėl šeimos, ir dėl savęs, ir dėl aplinkinių.“

REKLAMA

„Dėl savęs ir dėl šeimos, kad viskas būtų gerai.“

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teisinasi, kad klauso vyriausybės, todėl miestas ir atsilieka. Esą užsiimti saviveikla, kaip tai daro kiti miestai, ir skiepyti visus, kas tik nori, Klaipėda neketina. Šiuo metu čia skiepą gauti gali 55-erių ir vyresnio amžiaus žmonės.

„Sakyčiau, geriau laikytis tvarkos ir gyventi ramiai, mes darome tai, kas priklauso nuo mūsų. Matyt, džiazavimas yra tam tikra prasme pataikavimas tiems, kurie neina, tingi, netiki“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdoje iki šiol yra paskiepyta kiek daugiau kaip pusė visų senjorų. Pasak premjerės, tai yra rizikingiausia amžiaus grupė, į kurią reikia sutelkti didžiausią dėmesį ir savivaldybėms neužsiimti saviveikla.

„Visą laiką reikia grįžti ir prisiminti, kad iš tų žmonių,kurie kasdien miršta ir mes juos prarandame, yra žmonės 65 plius“, – pasakoja Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

O kol vienoms savivaldybėms sunkiai sekasi prisikviesti skiepytis senjorus,k itos jau organizuoja trisdešimtmečių ir vyresnių skiepijimą. Štai Marijampolės savivaldybė skuba kuo greičiau panaudoti užsilikusią „AstraZeneca“ vakciną ir sveikatos apsaugos ministerijos nurodytų prioritetų nepaiso.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, net ir pakvietus skiepytis jaunesnius gyventojus, žmonės „AstraZeneca“ vakcinos nenori:

„Prisiskaitė konspiracijų istorijų ir galvoja, kad vakcina nužudys, čipuoja juos. Va, aš irgi čipą gavau šiandien, pasiklysiu miške mane aiškiai suras palydovai.“

„Grupė 35 ir daugiau. Žinoma, labai laukėme, pagaliau atsilaisvinsime, pagaliau galėsime kvėpuoti normaliai.“

„Manau, per daug „fake news“ prisiskaitė ir dėl to bijosi skiepytis.“

„Būtinai reikia skiepytis, visame pasaulyje baisinis dalykas.“

Nors Marijampolėje dar sandėliuose guli 900 vakcinos dozių, visgi vietiniai gyventojai laukia „Pfizer“ skiepų.

„Jaučiasi iš žmonių bendraujant, kad visi jau laukia masinės vakcinacijos. Sako – gegužės galas jau ne taip toli, mes palauksime ir pasiskiepysime „Pfizeriu“, – teigia Marijampolės rajono meras Povilas Isoda.

REKLAMA

Trisdešimt penkerių metų ir vyresnius gyventojus skiepytis „AstraZeneca“ vakcina kviečia ir Joniškio rajono savivaldybė. Tiesa, ir čia vakcina nelabai pageidaujama.

„Gal vakcinos nepatrauklumas kažkiek, 12 savaičių tarpas, norėtų visi 4 savaičių antrą dozę gauti. Tai gal dėl tokių priežasčių“, – kalbėjo pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Lina Martinaitienė.

Štai, ką pasakoja gyventojai:

„Bendradarbiai pasiskiepijo, visi pasiskiepijo, jei proga yra. Jeigu proga yra, kodėl ne?“

„Laukti, kaip ir nelaukiau, bet yra proga ir reikia pasiskiepyti.“

„Noriu laisvai judėti, kuo daugiau žmonių pasiskiepys, tuo ir visuomenė laisvesnė bus.“

Vis dėlto toks skiepų maratonas ir ministerijos numatytų prioritetų nepaisymas tik didina įtampą tarp savivaldybių. Merai pyksta, kad kai kurių savivaldybių noras apšokti kitus panašėja į žiurkių lenktynes.

REKLAMA

„Visi žinome kitą frazę, kad žiurkės iš laivo išbėga pirmos. Tai aš manau, kad mūsų valstybė, mūsų savivaldybės nėra tas laivas iš kurio žiurkės turi lakstyti. Ir manau, kad šičia mes turime susiklausyti vieni su kitais, išlaikyti tą eiliškumą ir normalų tvarkingą darbą“, – sako Plungės rajono meras Audrius Klišonis.

O štai sostinės meras problemos neįžvelgia ir džiaugiasi, kad jau nuo rytojaus Vilniuje pasiskiepyti galės 35 metų sulaukę ir vyresnio amžiaus gyventojai.

„Atidarius šįryt registraciją tai vakcinos ištirpo per kelia svalandas, jau nebeturime laisvų vietų.Aišku, apmaudu, nes norėtume sudaryti visiems progą pasiskiepyti“, – pasakoja Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Na, o Pakruojo rajonas apšoko visas kitas  likusias savivaldybes, mat nuo rytojaus kviečia skiepytis visu sgyventojus. Pasak mero, paskelbus tokią naujieną, žmonės nieko nelaukę iššlavė 400 dozių „AstraZeneca“ vakcinos.

„Kad juos greičiau surinkti ir be didelio vargo žmones paėmėme didesnį diapazoną, pasiūlykime visiems, nes ir jaunimas, ir vidutinio amžiaus žmonės, ir pagyvenę žmonės atsisako“, – teigia Pakruojo rajono meras Saulius Margis.

„Pakruojis yra iš tų savivaldybių, kurios yra paskutiniame dešimtuke. Suprantu, kad norisi kuo daugiau visuomenės paskiepyti, bet net ir to procento siekiant veiksmų logika turi remtis tam tikrais dalykais“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Kai kurie merai tikina, kad norint išnaudoti visas „AstraZeneca“ vakcinas nelieka kito kelio kaip tik  leisti skiepytis visiems gyventojams. Kitu atveju žmonės ir toliau lauks „Pfizer“ skiepų, o „AstraZeneca“ liks tik revakcinacijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų