REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl karantino ribojimų nuo trečiadienio duris užveria grožio salonai ir kirpyklos. Ką daryti jei turėjote suplanuotą vizitą pas manikiūro meistrę ir tikėjotės prieš šventes džiaugtis gražiomis rankomis? Manikiūrininkė Justina Pomaleiko dalinasi patarimais ir būdais kaip namuose pasirūpinti savo rankų grožiu.

Dėl karantino ribojimų nuo trečiadienio duris užveria grožio salonai ir kirpyklos. Ką daryti jei turėjote suplanuotą vizitą pas manikiūro meistrę ir tikėjotės prieš šventes džiaugtis gražiomis rankomis? Manikiūrininkė Justina Pomaleiko dalinasi patarimais ir būdais kaip namuose pasirūpinti savo rankų grožiu.

REKLAMA

Meistrė pasakoja, kad dabar praktiškai svarbiausia taisyklė moterims, negalinčioms patekti pas savo manikiūrininkę, yra – nelupti dirbtinės medžiagos nuo nago paviršiaus.

Taip galima sulaukti ir nemalonių pasekmių: nagai pradės skilinėti, trūkinėti.

Nuimti gelinį laką galime ir namuose

Kad taip nenutiktų Justina pasakoja, kokių priemonių reikėtų imtis jei norime nusiimti gelinį lakavimą ar priaugintus namus nepažeisdamos savo natūralių nagų:

„Gelinį laka namų sąlygomis galima nusiimti dviem būdais: nudildžiuoti dilde arba nutirpinti. Norint nutirpinti laką, reikia žinoti ar jums naudoti produktai tirpinasi. Tai galite sužinoti paklausę savo meistrės. Jei medžiaga tirpinasi, galime pradėti.

REKLAMA
REKLAMA

Įvertiname kokio storio lakas yra ant nago. Jei buvo atliktas nago išlyginimas baze, vadinasi medžiagos bus daugiau. Todėl lako paviršių dildžiuojame rupesne 180 gritų dilde iki bazės (skaidraus sluoksnio). Priešingu atveju, kai medžiagos mažai ant nago, pašiaušiame lako paviršių su taip pat 180 gritų dilde.“

REKLAMA

Nuėmimui gali prireikti ir produktų iš virtuvės

Pabaigus pirmą etapą galima pereiti prie antrojo. Justinos teigimu, prireiks ne tik lako tirpiklio, bet ir virtuvėje randamos folijos:

„Kitas etapas, suvilgome ketvirtį vatos diskelio su tirpikliu (geriausia turėti specialų, nes jis saugiai tirpina nesausindamas nago), dedame ant nago ir apvyniojame folija. Palaikome 10 minučių ir per stipriai nespaudžiant nuimame ištirpusią medžiagą. Nuėmimui užbaigti reikės švelnaus 240 gritų blokelio/poliruoklio, kuris sušvelnins paviršių. Po nuėmimo nepamirškime pasilepinti nagų kremu ar aliejuku.“

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto jei nenorime naudoti tirpiklių J. Pomaleiko pasakoja, kad galima gelinį laką ar net priaugintus nagus nusiimti naudojantis tik dilde:

„Norint nusiimti gelinį laką dilde, reikės taip pat šiurkščios 180 gritų dildės. Dildžiuojame tik laką ir būkite atsargios, kad neperdildžiuotumėte nago plokštelės. Dildžiuojame iki tol, kol lieka labai mažai bazės. Tada galime pereiti 240 gritų poliruoklių. Nereikia išsigąsti, jei kažkiek liko dirbtinės medžiagos. Po nuėmimo taip pat palepinkite savo nagus kremu ar aliejuku.

Priauginti nagai taip pat su dilde nusiima. Tik pirmiausiai reikėtų pradėti nuo ilgio trumpinimo.“

Manikiūro įrankius reikia prižiūrėti

Justina ragina žmones, kurie nagų odeles kerpa, taip daryti su aštriais įrankiais ir nepatingėti retkarčiais žnyplutes ar žirklutes nunešti pagaląsti:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai, kai žmogus nusiperka sau manikiūro žnyplutes naudoti namuose, jas naudoja labai ilgą laiką ir tikrai neneša pagaląsti. Tada su tokiomis žnyplutėmis pasidarius klasikinį manikiūrą po kelių dienų odelės vėl šerpetoja ir vaizdas būna tikrai ne koks. Todėl žnyplutes reikia vis pagaląsti.“

J. Pomaleiko pastebi, kad norint turėti gražias rankas, nebūtina odelių kirpti. Specialistės teigimu, užtenka po dušo naudojant medinę mentelę odeles pastumdyti į šonus ir vizualiau rankos atrodys gražiau.

Nagais verta pasirūpinti ir iš vidaus

Justina pasakoja, kad galima eksperimentuojant namuose naudoti dirbtinius priklijuojamus nagus, tačiau šie dėl masinės gamybos gali tikti ne visoms rankoms. Taip pat meistrė papasakojo, kaip galima nusilakuoti nagus geliniu laku namuose:

REKLAMA

„Dildžiuojame norimą nagų formą, susitvarkome odeles, pašiaušiame nago plokštelę blokeliu, nuriebaliname nago plokštelę, dedame gruntą (jei reikalauja gamintojas), dedame bazini sluoksnį, vėliau spalvos 2 sluoksnius ir viršutini sluoksnį. Svarbu kiekviena sluoksnį pilnai išdžiovinti.

Šiuolaikiniai nagų lakai labai pigmentuoti, todėl, kad manikiūras išdžiūtų reikalinga LED lempa, kurios galingumas būtų 48W.“

Meistrė pripažįsta, kad nagais verta rūpintis ir iš vidaus, nes kitaip net ir po geriausiai atlikto  manikiūro nagai gali atrodyti ne visai taip kaip norime. Kad mūsų rankas džiugintų sveiki ir gražūs nagai, J. Pomaleiko atkreipia dėmesį į vitaminus ir mikro elementus, kuriuos gauna mūsų organizmas:

REKLAMA

„Nagams sustiprėti gali padėti cinkas, biotinas. Cinkas padeda besisluoksniuojantiems nagams, o biotinas kompleksiškai veikia, jis vadinamas dar grožio vitaminu.“

Rūpintis rankomis turėtų ir vyrai

Manikiūro meistrė įsitikinusi, kad vyrai taip pat gali ir net turėtų rūpintis savo rankų oda, o ypač žiemą.

„Vyrams rankos labai dažnai sausėja. Kaukės, maitinantys kremai, aliejukai tinka ne tik moterims, bet ir vyrams. Šių priemonių turėtų užtekti odos priežiūrai.

Vyrų rankų oda kartais labiau šerpetoja nei moterų, tokiu atveju galima pasidaryti švelnų šveitimą, tačiau nereikėtų persistengti ir nedaryti šveitimo per dažnai, nes taip galime pažeisti rankų odą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų