REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Mano žolelės“ tinklaraščio autorė Jolanta šįkart dalijasi naudingomis kvapniųjų našlaičių savybėmis, kurios, pasirodo, ne tik gardžiai kvepia ir gražiai atrodo, bet yra ir labai naudingos žmogui.

„Mano žolelės“ tinklaraščio autorė Jolanta šįkart dalijasi naudingomis kvapniųjų našlaičių savybėmis, kurios, pasirodo, ne tik gardžiai kvepia ir gražiai atrodo, bet yra ir labai naudingos žmogui.

REKLAMA

„Mano mama jas vadino „fialka“ ir tai buvo jos viena mėgiamiausių pavasarinių gėlelių. Nenuostabu. Jos kvapas užburiantis. Mano pievelėje, sode, darže yra jų keletą rūšių. Vienos kvepia, kitos ne. Tos, kurios jau nuo amžių auga akmeninėse, nederlingose dirvose ir pievose, tos nekvepia. Jų žiedeliai blankesni. Tai visai nereiškia, kad jos mažiau vertingos. Visos našlaitės: dirvinės, kvapniosios, trispalvės... yra Vaistažolės ir pagražina, paskanina mūsų stalą“, – sako Jolanta.

Kvapniosios našlaitės naudojamos kvėpavimo takams, mažina uždegimus, skystina gleives, padeda atsikosėti. Padeda ir nuo šlapimo takų uždegimų. Pasak Jolantos, jau nuo Antikos laikų jos vartojamos galvos skausmui, migrenai malšinti. Dar ir nuo burnos ertmės uždegimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš užsiveisiau savo sode, darže kvapniąją, iš mamos sodo. O renku, norėdama užkonservuoti jos kvapą. Darau kvapniosios našlaitės tinktūrą- konservuoju jos kvapą alkoholyje, o tada turėtų tikti ir nuo kvėpavimo takų pagelbėti ir pakvapinti mano namų gamybos valymo priemonėms.

REKLAMA

Dar nebandžiau užpilti aliejumi. Tik reikėtų labai neutralaus kvapo aliejaus. Tada tą aliejų būtų galima naudoti tepaliukų gamybai.

Ir dar užpilsiu medumi. Manau, kad tai bus puikus vaistas nuo kosulio, bet ir šiaip skanus produktas. Šiemet jau turiu savo medaus, tai galiu eksperimentuoti. Bitutės jau aktyviai renka naują medų iš vyšnių ir slyvų žiedų, tai medaus turėtų ir šiemet pakakti“, – nurodo žolininkė.

Cukruoti žiedai kepinių puošimui

Jolanta nurodo, kad našlaičių žiedeliai gali būti cukruojami ir naudojami įvairių desertų puošybai.

REKLAMA
REKLAMA

„O daro cukruotus žiedelius taip: paplaka kiaušinio baltymą, sausus žiedelius teptuku aptepa baltymu, užberia cukrumi ir deda ant kepimo popieriumi dengtos skardos. Džiovina pradarytoje orkaitėje ne aukštesnėje, nei 50C temperatūroje 1,5-2 valandas. Tada deda ant sviestinio popieriaus vienu sluoksniu, uždengia kitu ir taip suštapeliuotas laiko sausainių dėžutėse. Vaikams tai saldainiukai ar papuošimas. Taip galima ir kitus žiedelius konservuoti...“.

Taip pat ji nurodo ir dar vieną receptą, kur galima panaudoti našlaites.

„Reiks saujos žiedelių, 0,5 litro obuolių acto ir šaukšto medaus.

Medų išmaišyti acte; žiedelius suberti į stiklainį ar butelį, užpilti acto ir medaus mišiniu. Stiklainį ar butelį užkimšti, laikyti kambario temperatūroje, bet ne saulėje apie dvi savaites vis paplakant. Nukošti ir išpilstyti. Naudoti salotoms, padažams ar ypatingiems desertams.

Na, dar galima ir sirupą gaminti, bet tada jau cukraus per daug“.

Smagių eksperimentų su kvapniosiomis!

Šaltinis: „Mano žolelės

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų