REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Profesorius Timas Spectoras, epidemiologas iš Londono „King‘s College“, atsakingas už „Zoe“ koronaviruso simptomų tyrimo programėlę, sako, kad permatoma linija ant nagų gali reikšti, kad jūsų organizmas kovoja su liga.

Profesorius Timas Spectoras, epidemiologas iš Londono „King‘s College“, atsakingas už „Zoe“ koronaviruso simptomų tyrimo programėlę, sako, kad permatoma linija ant nagų gali reikšti, kad jūsų organizmas kovoja su liga.

REKLAMA

Ekspertas sako, kad permatoma linija per nagą gali reikšti, kad sirgote koronavirusu. Tokios linijos dar vadinamos Beau linijomis, pirmojo apie tai XIX amžiaus viduryje rašiusio prancūzų mokslininko garbei. Jos atsiranda tada, kai dėl sunkios ligos organizme laikinai sustoja kai kurie procesai, pavyzdžiui, nagų augimas.

Bet „Zoe“ simptomų tyrimo programėlės vystymui vadovaujantis epidemiologas prof. Timas Spectoras sako, kad šiuo metu tokios linijos yra labai dažnai siejamos su COVID–19.

Vis dažniau aptinkami „kovidiniai nagai“

Tviteryje jis rašė: „Jūsų nagai atrodo keistai? Vis dažniau aptinkami „kovidiniai nagai“ – po infekcijos nagų augimas atsistato ir tuomet ant nago lieka permatoma linija. Tai gali nesukelti jokio odos bėrimo ir atrodyti kaip visai jokio pavojaus nekeliantis dalykas.“

REKLAMA
REKLAMA

Prof. T. Spectoras renka ir skelbia keistus smulkius šalutinius pandemijos poveikius. Pavyzdžiui, jis yra rašęs apie „kovidinį liežuvį“ – kai liežuvis ištinsta ir pasikeičia jo spalva, dar tai vadinama „braškiniu liežuviu“.

REKLAMA

Sausio mėnesį jis rašė: „Vienas iš penkių koronavirusu sirgusių žmonių jaučia ne tokius dažnus simptomus, kurie neįeina į oficialų Anglijos simptomų sąrašą. Pavyzdžiui, tai gali būti odos bėrimai. Matome vis daugiau pacientų su kovido liežuviu ir keistomis žaizdelėmis burnoje.“

Ilgalaikės viruso pasekmės vis dar kataloguojamos. Daugelis vadinamuoju „ilguoju kovidu“ sergančių žmonių pasakoja apie keistus simptomus, pavyzdžiui, apie skonio ir uoslės pojūčių pokyčius, plaukų slinkimą, o sunkiausiais atvejais – net ir paralyžių, rašoma dailystar.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Patiria „ilgojo kovido“ simptomus

Didžiosios Britanijos statistikos departamento tyrimais remiantis, maždaug vienas iš penkių COVID–19 prasirgusių žmonių vėliau kenčia dėl tokio pobūdžio ilgalaikių simptomų. Kitos su ligos pasekmėmis siejamos problemos – ilgalaikis nuovargio pojūtis, raumenų ir galvos skausmai.

Per keturias savaites iki kovo 6 dienos maždaug 1,1 milijono žmonių, gyvenančių privačiuose namuose Didžiojoje Britanijoje, pranešė, kad patiria „ilgojo kovido“ simptomus. 196 000 iš šių žmonių sakė, jiems yra daug sunkiau atlikti anksčiau jokių problemų nekėlusius kasdienius darbus.

Benas Humberstone iš Didžiosios Britanijos statistikos departamento sako: „Mūsų skaičiavimais, 2021 metų kovo pradžioje su „ilguoju kovidu“ siejamais simptomais skundėsi daugiau nei milijonas žmonių šalyje, kurių du trečdaliai COVID–19 buvo persirgę (ar įtarė, kad buvo persirgę) mažiausiai 12 savaičių bėgyje.

Jis pridūrė: „Maždaug 674 000 žmonių pranešė jautę simptomus, kurie neigiamai paveikė jų kasdienius užsiėmimus. Koronavirusu kada nors užsikrėtę žmonės aštuonis kartis dažniau skundžiasi tokiais ilgalaikiais simptomais, lyginant su bendrąja populiacija.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų