Surakintomis rankomis ir lydimas policijos pareigūno į mikroautobusą lipa pagyvenęs žilas vyras, jam metamų kaltinimų sąrašas – spalvingas: šturmuoti Vokietijos parlamentą, pagrobti politikus, nuversti Vyriausybę ir įvesti naują valstybinę santvarką, – tokių planų turėjo dabar jau 72 metų Henrikas XIII, Vokietijos nekilnojamojo turto investuotojas, nuverstos Roisų dinastijos atžala, turintis princo titulą, ir jo bendrininkai.
Vokietijoje prasideda didžiausias teismo procesas nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Prieš porą metų keli tūkstančiai teisėsaugos pareigūnų sulaikė 27 iki dantų ginkluotus sąmokslininkus. Tarp jų – ir buvę kariškiai.
Vyrai priklauso „Reichsbürger“ grupuotei ir dievagojasi esantys Vokietijos Reicho piliečiai. Pasak jų, dabartinė šalies valdžia – neteisėta, o pagrindinė jų svajonė – sugrąžinti prieš Pirmąjį pasaulinį karą egzistavusią Vokietijos imperiją. Jai turėtų vadovauti ne kas kitas, o kilmingos Roisų giminės paveldėtojas – Henrikas XIII.
Tikėjo, kad Elžbietos II mirtis buvo ženklas
Visi jie įkvėpimo sėmėsi iš kur kas didesnio sąmokslo judėjimo „Deep State“. Šios teorijos šalininkai apskritai nepripažįsta vyriausybės ir tiki, kad pasaulį valdo „pilkieji kardinolai“, manipuliuojantys vyriausybėmis. Areštuoti Vokietijos sąmokslininkai buvo per žingsnį nuo Bundestago užgrobimo. Gali būti sunku patikėti, tačiau jie buvo įsitikinę, kad britų karalienės Elžbietos II mirtis buvo slaptas kvietimas jiems veikti.
Beprotiškiems tikslams įgyvendinti sąmokslininkai surinko pusę milijono eurų grynaisiais, taip pat apie 400 pistoletų, 350 šaltųjų ginklų ir apie du šimtus tūkstančių šovinių. Buvo įsitraukusi ir Rusija – Henrikas XIII bandė užsitikrinti V. Putino paramą, tačiau jam nepavyko.
Tačiau dabar sąmokslininkai teisiamųjų suole. Dabar jų laukia trijų teismų maratonas skirtinguose Vokietijos miestuose.
Pirmajame teismo posėdyje Štutgarte prieš teismą stojo devyni asmenys. Jie kaltinami valstybės išdavyste, pasikėsinimu nužudyti ir smurtinio valstybės perversmo organizavimu. Vokietijoje iš viso yra daugiau kaip 20 tūkst. žmonių, kurie skelbiasi nepripažįstantys dabartinės šalies vyriausybės.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.