• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertas perspėjo, kad tam tikri gėrimai gali pakenkti jūsų miego kokybei, todėl gali būti, kad pats laikas persvarstyti savo įpročius prieš miegą.

Ekspertas perspėjo, kad tam tikri gėrimai gali pakenkti jūsų miego kokybei, todėl gali būti, kad pats laikas persvarstyti savo įpročius prieš miegą.

REKLAMA

Kai kalbama apie gerą miegą, yra daugybė dalykų, kuriuos patariama išbandyti. Kai kurie ekspertai teigia, kad kivių valgymas prieš miegą arba atviras langas gali padėti greičiau užmigti.

Kita vertus, yra dalykų, kurių mums patariama vengti prieš miegą, kad užmigtume. Yra akivaizdžių dalykų, pavyzdžiui, vengimas vartoti kofeiną, tačiau yra ir mažiau akivaizdus dalykas, apie kurį galbūt nepagalvojote.

Išgėrę pintą alaus ar taurę vyno galite jaustis labai mieguisti, tačiau paaiškėjo, kad alkoholis gali sugadinti ir jūsų nakties miegą, rašo mirror.co.uk.

Miego ekspertai iš „Bed Kingdom“ atskleidė galimas nemigos priežastis, o viena iš jų yra susijusi su alkoholio ir nikotino vartojimo įpročiais. Miego ekspertai paaiškino: „Alkoholis dažnai padeda greičiau užmigti, tačiau jo vartojimas prieš pat miegą gali sukelti fragmentišką miegą ir tapti dažno prabudimo naktį priežastimi.

REKLAMA
REKLAMA

„Tyrimais nustatyta, kad alkoholio vartojimas likus keturioms valandoms iki miego gali neigiamai paveikti miego tęstinumą ir trukmę, todėl ilgiau prabundama po miego pradžios (WASO), kai pabundama naktį ir sunku vėl užmigti.

REKLAMA

Jei jums sunku užmigti po vakarinio gėrimo, stenkitės paskutinį kartą išgerti likus maždaug keturioms valandoms iki einant miegoti, kad organizmas turėtų pakankamai laiko suvirškinti ir metabolizuoti alkoholį prieš bandant užmigti.“

Nedarykite to prieš miegą

Tyrimai taip pat parodė, kad nikotino vartojimas prieš miegą buvo susijęs su nemiga, nes jis turi įtakos organizmo gebėjimui užmigti ir išlikti miegui.

Ekspertai paaiškino: „Kofeinas veikia blokuodamas adenozino, neurotransmiterio, kuris natūraliai kaupiasi organizme dienos metu ir sukuria spaudimą miegoti, poveikį.“

REKLAMA
REKLAMA

Nors galbūt jau žinote, kad kofeino vartojimas gali trukdyti miegui, galbūt nežinote, kiek laiko jis išlieka jūsų organizme.

Remiantis Nacionalinėje medicinos bibliotekoje (National Library of Medicine) publikuotu tyrimu, nustatyta, kad sveikų žmonių organizme kofeino pusinės eliminacijos laikas yra penkios valandos –  tai reiškia, kad gali prireikti maždaug penkių valandų, kad pusė kofeino pasišalintų iš organizmo.

Ekspertai teigė: „Jei vakare sunku užmigti, apsvarstykite galimybę atsisakyti kofeino likus 8–12 valandų iki miego.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei paprastai einate miegoti 23 val., tai gali reikšti, kad paskutinį kofeino prisotintą gėrimą išgersite apie 13 val. po pietų, o likusią dienos dalį rinksitės gėrimus be kofeino.“

Jei nemiga daro įtaką jūsų kasdieniam gyvenimui, kamuoja ilgiau nei mėnesį ir nėra susijusi su tokiais veiksniais kaip alkoholio ar nikotino vartojimas, ekspertai rekomenduoja užsiregistruoti pas savo šeimos gydytoją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų