Šeštadienį Vilniuje prasidėjo I-ojo diviziono B grupės turnyras, kuriame Lietuvos rinktinė siekia patekti į aukštesnį divizioną ir aplenkti Nyderlandų, Kinijos, Estijos, Ispanijos ir Ukrainos rinktines.

Pirmose šių pirmenybių rungtynėse Rono Pasco vadovaujami lietuviai užtikrintai startavo ir 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) nugalėjo šio diviziono debiutantę Ispanijos rinktinę.

Nors pirmajame kėlinyje lietuviai buvo pranašesni pagal smūgius į vartus ir antroje kėlinio pusėje turėjo kiekybinę persvarą, tačiau nei viena komanda pasižymėti nesugebėjo.

Antrojo kėlinio pradžioje Tadas Kumeliauskas antruoju mėginimu nuginklavo ispanų vartininką Raulį Barbo bei pelnė 17-ą savo įvartį atstovaujant Lietuvos rinktinę IIHF pasaulio čempionatuose.

Kėliniui artėjant į pabaigą po puikaus Ugniaus Čižo perdavimo Paulius Gintautas padvigubino rezultatą 2:0.

Trečiojo kėlinio antroje pusėje Nerijaus Ališausko tolimas smūgis buvo blokuotas, bet ritulys liko priešvartyje, o ten Laisvydas Kudrevičius (54:23 min.) buvo greičiausias ir įmušė trečiąjį lietuvių įvartį – 3:0.

Primename, kad sekmadienį lietuviai nuo 16.00 val. susikaus su Estija.