REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Islandijoje, Reikjaneso pusiasalyje, įspūdingas ugnikalnio išsiveržimas. Vos už 40 km nuo sostinės Reikjaviko plinta ugninė lava.

Islandijoje, Reikjaneso pusiasalyje, įspūdingas ugnikalnio išsiveržimas. Vos už 40 km nuo sostinės Reikjaviko plinta ugninė lava.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Vietos valdžios institucijos ne kartą įspėjo žmones apie artėjančią nelaimę, tačiau daugelis vietinių gyventojų ir turistų ignoruoja žinią apie pavojų – fotografuojasi ir darosi asmenukes.  

Islandijoje iš ugnies ruožo žemėje sklinda ryškiai oranžinė lava, į dangų kyla didžiulis raudonų dūmų debesis.

„Mes evakuojamės, artėja lava“, – sakė ugnikalnio išsiveržimą stebinti moteris.

Dėl dar vieno ugnikalnio išsiveržimo Reikjaneso pusiasalyje, Islandijos pietuose, paskelbta nepaprastoji padėtis. Šis išsiveržimas nuo gruodžio mėnesio – jau ketvirtas ir kol kas galingiausias.

Nepaisant to, kad valdžios institucijos jau kelias savaites sakė, jog išsiveržimas neišvengiamas, turistai ten vis tiek pasiliko. Jie fotografuoja gamtos stichiją ir darosi asmenukes.  

REKLAMA
REKLAMA

„Niekada anksčiau nesu patyrusi nieko panašaus. Atvirai pasakysiu, nebuvau išsigandusi. Tiesiog tikiuosi, kad visi sveiki. Bet tai tikrai buvo patirtis, ir tuo pačiu metu aš tarsi stebėjausi, oho, kaip tai galėjo nutikti?“ – sakė turistė Islandijoje.

REKLAMA

O netoli ugnikalnio esančiame prabangiame Mėlynosios lagūnos SPA kurorte poilsiautojai manė, kad ryškiai raudonas dangus yra saulėlydis. Tačiau sirenų garsas akimirksniu sugrąžino žmones į realybę. Turistai buvo nedelsiant susodinti į autobusus ir evakuoti.

Lava ėmė plisti link netoliese esančio žvejų miestelio Grindaviko. Ši bendruomenė jau anksčiau buvo nukentėjusi nuo seisminio aktyvumo.

Anksčiau ten gyveno apie 4 tūkst. žmonių, kai kurie jų neseniai grįžo namo. Dabar jie vėl priversti evakuotis.

Islandijoje yra 33 aktyvios ugnikalnių sistemos. Dabartinis išsiveržimas yra septintasis nuo 2021 m. Mokslininkai teigia, kad šioje teritorijoje prasideda nauja vulkaninė era, kuri gali trukti dešimtmečius ar net šimtmečius.

Daugiau ugnikalnio išsiveržimo vaizdų – aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų