Geriausias Lietuvos šonaslydininkas, Benediktas Čirba, Latvijoje dukart lipo ant nugalėtojo pakylos. Gegužės 18-19 dienomis, Bikerniekų trasoje, vyko pirmieji Lietuvos ir Baltijos Drifto Čempionato etapai.

Lietuvis į tėvynę parsivežė 1 vietos taurę Lietuvos Pro lygos pirmenybėse ir 2 vietos prizus iš Baltijos Pro lygos etapo.

Savaitgalio planas nenumatė varžybų

Dar savaitės pradžioje, Benediktas ir jo komanda net negalvojo apie artėjantį savaitgalį. Komanda grįžo iš saulėtos Ispanijos, kurioje praūžė pirmasis „Drift Masters“ etapas. O Čirbos BMW E92 po varžybų nebuvo pačioje geriausioje „formoje“: kliudė sankabos ir rankinio stabdžio problemos, bei ribinėje pozicijoje esantis variklis. Techniniai sunkumai pranašavo ilgus vakarus garaže, o ne aktyvų varžybų savaitgalį. Tačiau Benediktas užsibrėžė tikslą: kuo įmanoma labiau maksimizuoti laiką, praleistą prie vairo. Todėl sutelkęs komandos jėgas sugebėjo sutvarkyti techninius nesklandumus tiek, jog galėtų pasirodyti šeštadienio kvalifikacijoje, Rygoje.

Nusiteikimas varžyboms ir netikėta sėkmė

Atvykus į kaimyninę Latviją Benediktas ir komanda net neplanavo siekti prizinių vietų - svarbiausias aspektas šonaslydininkui buvo išnaudoti pirmenybes kaip rimtą treniruotę ruošiantis ateinantiems „Drift Masters“ sezono etapams. O tai, tikriausiai, buvo dalis sėkmės: neįpareigotas siekti aukšto rezultato lietuvis su užtikrintumu slydo šonu treniruotėse ir be vargo įveikė kvalifikaciją. Pirmuoju važiavimu pelnė 90, o antruoju - 82 taškus ir liko saugioje, 5 -oje kvalifikacinės lentelės pozicijoje.

Šeštadienio popietę prasidėjusios varžybos stebino plačiu šonaslydžio profesionalų desantu: trasoje pirtį kūrė Nikolass Bertans, Kristaps Bluš, Oliver Randalu ir kiti „Drift Masters“ dalyvaujantys Baltijos šalių pilotai. Top32 kovose Benediktas nugalėjo latvį Aleksandrs Vlasovs, o kiek vėliau sėkmingai įveikė ir Top16 etapą. Top8 kovose prie starto linijos Čirba stojo su geru draugu ir kolega, estu, Oliver Randalu. „Mes ne kartą esam susitikę įvairiose Europos trasose, todėl važiuoti su Oliver’iu labai smagu. Kai žinai piloto važiavimo stilių, pažįsti jo liniją, atsiranda savotiškas pasitikėjimas. Žinai, kad gali remti duris ir nereikės per daug rizikuoti automobiliu. O žiūrovams tai visada patinka.“ - komentavo B. Čirba.

Top4 kova Bikerniekų trasoje vyko tarp dviejų lietuvių: Benedikto ir „Drift Happens“ komandos piloto Kęstučio Kelpšos. Abu sportininkai rodė aukštą klasę, tačiau Kelpšos klaidos pakišo jam koją ir B. Čirba išriedėjo į didįjį finalą. Dėl 1 vietos Čirbai teko rungtis su dar vienu latviu - Kristaps Blušs. Tai neeilinis varžovas: Kristaps ne kartą dalyvavo šonaslydžio varžybose už Atlanto, taip pat kovojo ir tarp geriausių Europoje. Tai buvo vienintelis Čirbos pralaimėjimas savaitgalį - pirmame posukyje Benediktas šiek tiek pasimetė dūmuose ir nematė trajektorijos, o Kristaps išsiveržė į priekį ir lietuviui latvio nepavykopasivyti. Pasidovanojęs sau gimtadienio dovaną, Blušs nugalėjo Benediktą, taip užbaigdamas pirmąjį Lietuvos ir Baltijos šalių Pro lygos čempionato etapą.

Lietuvių desantas Bikerniekų trasoje ir varžybų nugalėtojai

Į Lietuvos ir Baltijos PRO lygos etapą susirinko daug lietuvių: „Urta Drift“ komandos pilotai Salvijus Budrys ir Paulius Petrauskas, „Drift Happens“ komandos atstovai: Sandra Janušauskaitė, Donatas Macpreikšas, Gediminas Levickas ir kiti jų komandos nariai. Trasoje buvo galima išvysti ir „IRT Olybet“ vairuotojų, bei kitų Lietuvos drifto profesionalų, kurie tribūnose susirinkusiems fanams dovanojo pačias geriausias emocijas ir įspūdingus važiavimus.

Ant aukščiausio PRO nugalėtojų laiptelio Baltijos šalių čempionato etape lipo Kristaps Blušs, antras liko B. Čirba, o trečioje vietoje - Nikolass Bertans. Lietuvos Pro lygos pirmenybėse nugalėtoju tapo Benediktas Čirba, antroje vietoje - Kęstutis Kelpša, o trečios vietos taurę pasiėmė Aurimas Vaškelis.