„FIBA Challenger“ A grupės turnyro finale Remigijaus Bardausko treniruojama Lietuvos šešiolikmečių rinktinė 51:57 (2:15, 21:14, 6:13, 22:15) nusileido bendraamžiams iš Prancūzijos ir užėmė antrąją vietą.

Nepaisant pralaimėjimo finale, Lietuvos rinktinė pasiekė svarbiausią tikslą – iškovojo teisę žaisti 2022 m. U17 Pasaulio krepšinio čempionate.

Rungtynes lietuviai pradėjo niekaip nerasdami kelių prie varžovų krepšio. Tik sužaidus devynias minutes, pirmuosius rinktinės taškus pelnė Justas Stonkus. Tai buvo vieninteliai lietuvių taškai per pirmąsias 10 minučių (2:15).

Kur kas sėkmingesnis antrasis kėlinys, kurį pavyko laimėti 21:14, leido Lietuvos rinktinei sumažinti atsilikimą ir laikytis nuo varžovų maždaug dešimties taškų skirtumu. Likus žaisti apie tris minutes iki pagrindinio laiko pabaigos, prancūzai pirmavo 53:42.

Vis tik tada Ernesto Matulevičiaus ir Deivido Žukausko taiklūs tolimi metimai leido į rungtynes grąžinti intrigą (51:55). Per likusias 34 sekundes lietuviams nepavyko suregzti rezultatyvios atakos, o prancūzų pergalę įtvirtino Alexandre'o Sarro dėjimas – 57:51.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė 9 taškus surinkęs D.Žukauskas, po 8 taškus pridėjo Petras Padegimas (5 atk. kam.) ir Kristupas Kepežinskas (5 rez. perd.), 6 – Vytauto Žygo sąskaitoje.

Prancūzų gretose sunkiai sulaikomas buvo 20 taškų surinkęs A.Sarras (8/16 dvit., 6 atk. kam.), 11 taškų pridėjo Illanas Pietrusas (10 atk. kam.).

„FIBA Challenger“ turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. U16 vaikinų turnyras vyko keturiuose Europos miestuose, kuriuose rungėsi 31 komanda.

Lietuviai rungtyniavo Skopjės mieste Šiaurės Makedonijoje, taip pat turnyrai vyko Sofijoje (Bulgarija), Novi Sade (Serbija) ir Prištinoje (Kosovas).