REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekdama toliau mažinti gydytojų administracinę naštą ir trumpinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerija pranešė atnaujinusi lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikio stebėjimo tvarką. Dėl to siuntimų pas specialistus tvarka taps paprastesnė.

Siekdama toliau mažinti gydytojų administracinę naštą ir trumpinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerija pranešė atnaujinusi lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikio stebėjimo tvarką. Dėl to siuntimų pas specialistus tvarka taps paprastesnė.

REKLAMA

Nuo šiol siuntimo ilgalaikiam stebėjimui nebereikės kreiptis į šeimos gydytoją – gydytojui specialistui nustačius ilgalaikio stebėjimo poreikį, pacientas iš karto bus registruojamas ilgalaikiam stebėjimui toje pačioje įstaigoje arba gaus siuntimą, jeigu ilgalaikiam stebėjimui pasirinks kitą gydymo įstaigą.

Tokį poreikį nustatęs gydytojas specialistas sudarys einamųjų metų paciento ilgalaikio sveikatos būklės stebėjimo veiksmų planą ir nustatys kitos konsultacijos datą bei iki jos atliktinus diagnostinius tyrimus ir procedūras. Einamųjų metų veiksmų plane bus nurodomas gydytojo specialisto konsultacijų periodiškumas, reikalingi diagnostiniai tyrimai ir procedūros, gydymo ir kiti veiksmai.

Turi nurodyti mažiausiai tris įstaigas, kur teikiama paslauga

Vykdyti ilgalaikį stebėjimą pacientui bus siūloma prie gyvenamosios vietos artimiausioje gydymo įstaigoje. Jeigu reikalingos paslaugos joje neteikiamos arba pacientas nesutiks, jis bus informuojamas apie ne mažiau kaip dvi kitas gydymo įstaigas, kuriose reikalingos paslaugos teikiamos.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu pacientas pasirinks ilgalaikį stebėjimą vykdyti toje pačioje įstaigoje, kurioje baigtas aktyvus stacionarinis arba aktyvus specializuotas ambulatorinis gydymas, jis iš karto bus registruojamas gydytojo specialisto vizitui toje įstaigoje. Jeigu pacientas pasirinks ilgalaikį stebėjimą vykdyti kitoje gydymo įstaigoje, nei ta, kurioje baigtas aktyvus stacionarinis arba aktyvus specializuotas ambulatorinis gydymas, pacientas gaus siuntimą ir turės užsiregistruoti paskirtai konsultacijai pasirinktoje gydymo įstaigoje.

REKLAMA

Kaip ir iki šiol, pradėjus ilgalaikį stebėjimą, pirmai gydytojo specialisto konsultacijai pacientas turės būti siunčiamas atlikus reikiamus tyrimus ir procedūras. Jų rezultatus gydytojas specialistas įvertins ir aptars su pacientu pirmo vizito metu. Įvertinęs paciento sveikatos būklę, pagal poreikį paskyręs naujus tyrimus ir išrašęs reikalingus vaistus, gydytojas specialistas paskirs datą ir laiką kitai konsultacijai, į kurią pacientas jau galės atvykti be siuntimo.

Didžiausią mirštamumą lemiančios lėtinės ligos Lietuvoje – širdies ir kraujagyslių bei onkologinės ligos. Daugiausiai ilgalaikio stebėjimo paslaugų pacientams teikia oftalmologai, endokrinologai ir hematologai: 2023 m. šių paslaugų suteikta atitinkamai 40,6 tūkst., 22,6 tūkst. ir 10,7 tūkst.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikio stebėjimo tvarkos pakeitimo rasite čia.

Kelias pas gydytojus.
Kelias pas gydytojus.
Jei nori gauti siuntimą pas specialistą, reikia 2-3 savaites laukti pas šeimos gydytoją. Paskui pačiam registruotis pas pvz. kardiologą 2-3 mėn., jei reikia papildomų tyrimų vėl ne vienas mėnuo, vėl sugrįžimas į pirmą poziciją ir t.t. Tai buvo anksčiau. Dabar einu į privačią, gydytojai, kaip matau, tie patys, eilės trumpesnės, bet kainuoja nemažai, ir kainos kaip parduotuvėje, vis keliamos. Žodžiu, nėra tvarkos sveikatos sistemoje, laimi visi pasipiningautojai. Besočiai. Ir visada paklaus, "kur buvai anksčiau", suprask -pavėluota.
Išverskite prašom šį straipsnį į uzbekų, kirgizų ir rusų kalbas jiems tai aktualu. Vietiniai lietuviai jau senai neša savo paskutinias sataupas į privačias gydymo įstaigas dėl nežmoniškų 4-6 mėnesių eilių sudatytų iš belarusų, uzbekų ir rusijos piliečių.
1) Reikia siuntimo, jei į ne į savo, o į kitą įstaigą eina??? Bet jei tai mažutė ambulatorinė įstaiga (ŠMC), tai ten specialistų net ir nėra (išsk. akių ir datų gydytojus)! 2) Jei ne į tos pačios poliklinikos specialistą kreipiasi? Bet įstaigą gal dėl to keičia, kad specialistas, pas kurį SĖKMINGAI gydėsi, perėjo dirbti į kitą įstaigą! Kodėl svarbu pastatas, o ne pacientas?! Juk, kad ir kur eitum, ar ne pacientas svarbiausia? Ar nebeegzistuoja jo sveikatos el. kortelė, kurią matys gydytojas bet kurioje gydykloje dirbantis??? Po Kovido neberadau mane gydžiusios specialistės. Paaiškėjo, jog perėjo į kitą, o vėliau - į dar kitą polikliniką. Tai ar ne tai svarbiausia, kad tai ta gydytoja, kuri žino visas mano atvejo subtilybes, žino, kas man padeda, o kas būklę dar labiau pablogina? - Svarbiausia, kad pastatas kitas, o ne žmonės svarbu?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų