vaistininkai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaistininkai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaistininkai“.

Vaistininkai Prancūzijoje pirmą kartą per dešimtmetį surengė streiką

Prancūzijoje vaistininkai, pasipiktinę vaistų trūkumu, vaistinių uždarinėjimu ir nuogąstavimais, kad vaistai gali būti parduodami internetu, ketvirtadienį pirmą kartą per dešimtmetį surengė streiką. Ketvirtadienį visoje Prancūzijoje nedirbo apie 90 proc. vaistinių. Pastarąsias dienas apie būsimą protestą buvo skelbiama plakatų ir elektroninių laiškų kampanija.
2024-05-30

Lietuviai masiškai vaistinėse šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl

Atėjus pavasariui, žmonės ne tik džiaugiasi orais, bet ir susiduria su šio metų laiko metamais iššūkiais. Alergijos, peršalimas bei silpnas imunitetas – su tuo lietuviai susiduria dėl pakitusių oro sąlygų.
2024-05-20

Lietuvos vyrams smogia plikimas: štai kas jį sustabdys

Vyrų plikimas arba vyriška androgeninė alopecija yra dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria daugelis vyrų visame pasaulyje. Ši problema ne tik fiziškai paveikia išvaizdą, bet ir gali turėti įtakos psichinei sveikatai bei savivertei. Nors vyrų plikimo priežastys dažniausiai susiję su genetika ir hormonų veikla, yra įvairių būdų, kaip jį valdyti ar netgi atidėti plikimo progresavimą.
2024-05-12

Išgirdę, ko vaistinėse ieško lietuviai, pakraupo: perspėja visus

Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neįprastų užklausų, ypač – budinčiose vaistinėse, kurios veikia visą parą. Jose dirbantys vaistininkai keistesnių skambučių dažniausiai sulaukia paryčiais, taip pat pilnaties metu, o į vaistines atvykę pacientai kartais teiraujasi su medicina visai nesusijusių prekių – kačių maisto, pėdkelnių arba saldainių su įdaru.
2024-04-19

Vaistininkai guodžiasi, kaip yra verčiami pardavinėti žmonėms nebūtinas prekes: „Esame spaudžiami“

Dalis vaistininkų skundžiasi – pradėjo viešinti schemas, kaip juos vaistinių tinklai verčia pardavinėti tuos vitaminus ir vaistus, kuriuos nori parduoti vaistinė, bet nebūtinai jų reikia ligoniui: daugiausia pardavusiems siūlo premijas, už kiekvieną iš sąrašo parduotą vitaminų pakuotę skaičiuoja taškus, nuo kurių priklauso vaistininko algos dydis. Esą net vaistus reikia parduoti iš tam tikro sąrašo.

Dėl vaistininkų patiriamo spaudimo Veryga siūlys burti Seimo darbo grupę: komiteto pirmininkas idėją vertina skeptiškai

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie vaistinių tinklų daromą spaudimą darbuotojams parduoti kuo daugiau vaistų ir maisto papildų, Seimo narys Aurelijus Veryga planuoja siūlyti Sveikatos reikalų komitetui (SRK) sudaryti darbo grupę šiam klausimui nagrinėti. Visgi komiteto pirmininkas Antanas Matulas nemato poreikio tokios darbo grupės sudarymui. Anot jo, kiti parlamentarai negauna vaistininkų skundų dėl patiriamo spaudimo, todėl ir problema, sako konservatorius, nėra didelė.

Vaistininkų apklausa parodė: dauguma parduoda ne kas geriausia, o ką pardavus bus premijų

Skandalinga vaistininkų apklausa – paaiškėjo, kad net 9 iš 10 vaistininkų prieš patardami žmogui, kokį vaistą ar kitą prekę rinktis, pagalvoja apie asmeninę naudą. Vaistinių savininkai ir vadovai jiems moka premijas už žmonėms parduotus konkrečius vaistus ar prekes. Todėl vaistininkas gali tapti ne kvalifikuotu patarėju negaluojančiam žmogui, o kuo daugiau įvairių prekių, įskaitant ir nereikalingas, bandančiu įsiūlyti prekeiviu.

Veryga apie skandalingą situaciją: vaistininkai verčiami parduoti kuo daugiau vaistų, kurių pacientams gal net nereikia

Farmacijos specialistų apklausos duomenimis, 85 proc. vaistininkų pripažįsta, kad jų sprendimus, konsultuojant pacientus ir parduodant jiems vaistus, lemia darbdavio sudarytos sąlygos, pavyzdžiui, priedas prie atlyginimo ar pardavimų rodikliai. Anot Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nario Aurelijaus Verygos, vaistininkas yra verčiamas parduoti kiek įmanoma daugiau vaistų ir ne visada tų, kurių reikia pacientui.

Įspėja gyventojus nesistebėti: kai kurios vaistinės dirbs trumpiau arba išvis užsidarys

Vaistinių savininkai siūlo gyventojams nenustebti, jei nuo šiol kai kurios jų dirbs trumpiau arba išvis užvers duris. Jų aiškinimu, toks scenarijus gresia dėl nuo liepos įsigaliojusių įstatymo pataisų, kuriomis apribotas farmakotechnikų (vaistininkų padėjėjų) darbas. Pažymima, kad esant vaistininkų stygiui sunku užtikrinti įprastą vaistinių darbą. Prieš priimant Farmacijos įstatymo pataisas virus aršioms diskusijoms Seime galiausiai buvo prieita prie savotiško kompromiso.

Vaistininkų padėjėjai reikalauja leisti dirbti toliau: išgelbėja patirtis, ne tik farmacinės žinios

Keliasdešimt prie Seimo susirinkusių vaistininkų padėjėjų reikalauja jiems leisti ir toliau dirbti be vaistininko priežiūros. Iki šiol tokie padėjėjai vaistinėse dirbo su nuotoline vaistininko priežiūra. Tačiau nuo liepos situacija turėtų pasikeisti iš esmės. Vaistininkų padėjėjai piktinasi, kad jie praras darbus, mat regionuose, anot jų, bus uždaromos mažos vaistinės. Tiesa, valdantieji siūlo išimtis palikti būtent regionuose dirbantiems ir ilgametę patirtį turintiems vaistininkų padėjėjams.
Aktualijos 2023-05-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų