pensija

Pensija – tai reguliariai mokama išmoka asmeniui, pasiekusiam tam tikrą amžių arba dėl kitų priežasčių negalinčiam dirbti ir užsidirbti pragyvenimui. Pensijos sistemos yra sukurtos siekiant užtikrinti finansinį saugumą žmonėms senatvėje arba neįgalumo atveju. Pensijos dydis ir mokėjimo sąlygos priklauso nuo konkrečios šalies socialinės apsaugos ir pensijų sistemos reglamentavimo.

Netinka, kad pensija didėjo tik 5 eurais? Valdžia atkerta, kad prieš 20 metų buvo daug blogiau

Nepaisant gražių valdžios kalbų ir pažadų, kai kuriems šalies gyventojams pensija šiemet pakilo vos 5 eurais arba 1 procentu. Tačiau politikai vis tiek žeria skaičius, kad vidutinė pensija didėjo greičiau, o palyginti su tuo, kas buvo prieš 20 metų, dabar pensininkai gauna 6 kartus didesnes pensijas.
66 Prieš 2 val.

Rūpestis didesnėmis lietuvių pensijomis – apsimestinis? Kitus ragina, bet patys nieko nedaro

Gyventojai senatvėje nori gyventi oriai ir gauti tokią pensiją, kurios užtektų ne tik maistui ar vaistams, bet ir pramogoms ar kelionėms. Valdžia užsimojo žmonėms padėti, todėl dauguma buvo įtraukti į papildomą pensijų kaupimą antrojoje pensijų pakopoje. Tačiau kaupimu žmonės liko nusivylę, nes pinigus galėjo atgauti tik dalimis ir tik sulaukę pensijos. Tačiau neseniai Konstitucinis Teismas paskelbė nutarimą, kuriame išaiškino, kad tokia tvarka prieštarauja Konstitucijai.

Kainos naujuose senelių namuose – kaip viešbutyje: maža nepasirodys

Prognozuojama, kad jau 2030 m. beveik trečdalį Lietuvos gyventojų sudarys vyresni nei 60 m. žmonės. Ilgėjant žmonių gyvenimo trukmei, slaugos poreikis taip pat auga. Tačiau gauti priežiūrą senatvėje – nepigu. Jeigu ji nebus apmokėta valstybės biudžeto lėšomis, o jomis apmokama toli gražu ne viskas, vidutinės lietuviškos pensijos naujuose senelių namuose neužtektų ir savaitei.
115 2024-05-03

Jau kitą savaitę – didesnės „Sodros“ išmokos, aišku, kada mokės ir pensijas

Kiekvieną ketvirtį yra perskaičiuojami kai kurių „Sodros“ išmokų minimalūs ir maksimalūs dydžiai. Daugelis išmokų paprastai mokamos už praėjusį mėnesį, tad jau nuo gegužės dalis gyventojų gali tikėtis kiek daugiau pinigų. Antradienį „Sodra“ taip pat skelbia, kada gegužės mėnesį mokės ne tik išmokas, bet ir skirtingas pensijas.
2024-04-30

Aktualu tūkstančiams kaupiančių pensiją: štai kada galėsite pasiimti po 5571 eurą anksčiau

Šiuo metu gyventojai, kaupiantys pensiją papildomai, sukauptą turtą gali pasiimti tik išėję į pensiją. Dabartinė tvarka prieštarauja Konstitucijai, nes neleidžia žmonėms pasiimti pinigų net tada, kai kaupti netikslinga, pavyzdžiui, mirtinai susirgus. Taip nusprendus Konstituciniam Teismui, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija galiausiai registravo įstatymo pataisas, kurios ir numato, kokiais atvejais sukauptus pinigus bus galima pasiimti.
2024-04-26

Pensija lietuvių nedžiugina? Trečdalis dirba toliau, nes pinigų neužtenka

Įprasta manyti, kad sulaukę pensijos daugelis gyventojų meta darbus ir džiaugiasi visu laisvu laiku – skiria jį pomėgiams ar padeda vaikams auginti anūkus. Tačiau taip toli gražu nėra. Daugybė lietuvių ir sulaukę pensijos dirba toliau. Valstybės duomenų agentūra skaičiuoja, kad 2023 m. daugiau nei trečdalis (35,6 proc.) 50–74 metų gyventojų gavo valstybinę socialinio draudimo pensiją.  Didžioji dalis (90,4 proc.
2024-04-25

„Sodra“ perskaičiavo stažą ir apskaitos vienetus – pasitikrinkite, kokią pensiją gausite

„Sodra“ jau skelbia kiekvienam darbuotojui pagal individualius duomenis perskaičiuotą sukauptą būtinąjį stažą ir apskaitos vienetus. Nuo šių dydžių priklausys, kokią pensiją gausite senatvėje. „Sodros“ skelbiami individualūs duomenys, kuriuos galima pamatyti prisijungus prie asmeninės paskyros, leidžia suprasti, kiek laiko dar reikės dirbti, kol bus sukauptas būtinasis stažas senatvės pensijai. Taip pat, maždaug kokio dydžio ji bus.

Mažiausių pensijų tvarką siūlo keisti – žmonėms paliktų daugiau pinigų

Gyventojai, dėl vienų ar kitų priežasčių nesukaupę pensijų stažo ir negalintys gauti įprastinės senatvės pensijos, pretenduoja į šalpos pensijas. Jos nemokamos, jeigu žmogus įsidarbina. Tačiau šią tvarką siūloma keisti. Tokias įstatymo pataisas oficialiai registravo Seimo narė Monika Ošmianskienė. Pensijas vieniems palieka, kitiems nebemoka Įstatymo projekto aiškinamajame rašte ji teigia, kad dabartinė tvarka diskriminuoja kai kuriuos gyventojus.
2024-04-22

Kaupė pinigus pensijai, bet jos nesulaukė: štai ką daryti, kad turtas nepranyktų

Vieni gyventojai savo noru, kiti automatiškai įtraukti kaupia senatvei antrojoje pensijų pakopoje. Dalis šių žmonių pensijos taip ir nesulaukia. Taigi, kur mirties atveju turi kreiptis paveldėtojai, kad sukaupti pinigai atitektų jiems, o ne valstybei? Portalo tv3.lt skaitytoja Ramunė pasakojo, kad prieš mėnesį palaidojo mamą. „Ji netikėtai susirgo ir greitai jos netekome. Mirtis buvo netikėta, todėl niekada nekalbėjome su mama apie palikimą ir kitus dalykus susijusius su mirtimi.

Nuosavų pinigų atsiėmimas: atiduos nesulaukus pensijos, bet ne taip, kaip daugelis nori

Antroje pensijų pakopoje pinigus kaupę gyventojai, kada panorėję negalėjo, jų pasiimti. Tačiau Konstitucinis Teismas nusprendė, kad ši sąlyga prieštarauja Konstitucijai. Taigi, netrukus gyventojai galės pasiimti savo sukauptus pinigus. Tačiau valdžios institucijos turi susitarti, kokiais atvejais galima leisti žmonėms pasiimti pinigus ir kiek pinigų jiems reikėtų atiduoti. Nes šiuo metu kaupiantiems antroje pensijų pakopoje kiekvieną mėnesį nuo atlyginimo nuskaičiuojami 3 proc.
2024-04-13
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų